Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 26-та тема

  • 54 401
  • 365
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 231
brazilka   уби ме с тая  копривичка  smile3514 .Сега  утре рано,рано ще  обикалям  да търся  Hug . Мама ми прави много хубава ,но на каша,със сиренце и  масло ... ммм .В твоя  вариант не съм  яла ,но предполагам какво изкушение е  Peace !
labrex  баниците и двете са... един път   chef ! Освен и аз да се пробвам на кавърмата  newsm78 .
 

# 226
  • Мнения: 1 117
Ау, аз пък с такава засилка влетях да искам рецептата за катмите или както и там да се наричат тези вкусно изглеждащи шуплести работи, че за малко да пропусна да видя, че е дадена. Нела66, ужасително вкусно изглеждат. На какво ги печеш? Сега я четох рецептата, много интересно ми се вижда това дето се маже тигана със смес от яйце и кис.мляко....не залепва ли?

Аз вчера изобретих една проста (почти) зеленчукова манджа, много добре стана. Ей я нея:

# 227
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Лабрекс, страхотни са ти станали и двете банички   bouquet
Лоиз, сега ако кажеш и рецептата, виждам праз, нещо като тиквички, колбасче май че има, а пък заливката...ммм, така че споделете моля  Hug  bouquet

Аз днес вдъхновена от темата с мъфините правих мъфини с натурален шоколад по тази рецепта



За първи опит станаха ок, мисля да експерементирам сега и други рецепти, поне рецепти за мъфини бол Joy

# 228
  • Мнения: 1 117
Линдита, има линкче към рецептата, ама явно не се вижда много, та пак ще сложа  Grinning

vegetable-but-not-exactly-terrine

# 229
  • Мнения: 11 607
Кисело зеле с пилешко + Питка

Нямам муза за писане! Лека вечер!  bouquet

# 230
  • Мнения: 4 678
Добра вечер Peace

Мусака вчера Peace



Баница ..днес Laughing

# 231
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 773
Много ми харесаха катмите на Nela_66 и кнедлите на Asyalein (все се чудя какви ли са на вкус - никога не съм опитвала).
Мамо Цоцоланке, не се кахъри за тортата - екстра си е! А в твоите питки всеки път ми остават очите!

Аз от два дена се боря с Мултиплай като прасе с тиква докато си кача творенията!  #Cussing out
Зимна салата, за която ме подсети Пеп-4o преди няколко дни:

Киш с малко или много миризливи сирена:

и покрай "подстрекателките" ( Laughing) от темата за мъфините (Lindita, много сме вдъхновените  Wink) снощи пекох мъфини с горски плодове за закуска:

# 232
  • Мнения: 2 708
 И на мен катмите на Нела страшно ми харесаха Peace

Ние за вечеря имахме салатка от доматки сиренце и сушени доматки, с босилек и чесънец:



Млечна салатка със зелен фасул, копър и чесън, любимата ни:



И за основно, като Поци сме на мусакичка Peace


# 233
  • Мнения: 9 144
Роца, преди години не съм си и представяла, че някоя ще покаже на снимка зимна доматена салата  Laughing Laughing а тук при нас има почти всеки ден  Grinning

Гелева, питки и шницели - страхотни   bouquet много апетитни!

ехаааа Крисче, такава салатка непременно ще си спретна, но задължително без босилека  Sick

Днес за закуска хапнахме Солени мъфини със сирена и филе



За вечеря Пухкав омлет със сирена и филе  



а щерката си изпържи филе от риба

# 234
  • Мнения: 293
Ау, аз пък с такава засилка влетях да искам рецептата за катмите или както и там да се наричат тези вкусно изглеждащи шуплести работи, че за малко да пропусна да видя, че е дадена. Нела66, ужасително вкусно изглеждат. На какво ги печеш? Сега я четох рецептата, много интересно ми се вижда това дето се маже тигана със смес от яйце и кис.мляко....не залепва ли?
Много се радвам, че харесахте катмите  Hug  Но да отговоря на Лоис : Днес ги пекох в обикновен тефлонов тиган, но понякога ползвам и сач - това е керамичен /глинен/ съд , подобен на малка тавичка с много дебело дъно и малки заоблени стени. Има и такива тигани от метал, някои с тефлоново покритие, с много дебело дъно и ниски стени, предназначени за подобни печива. Сача се нагрява добре преди печене, намазва се с мазнина еднократно и след това преди всяка катма се маже със сместа от яйце и кисело мляко. Катмите може да се печат и върху плоча . Сместа от яйце и к.мляко не залепва върху тигана, а върху катмата. По моя край често се правят и съм чувала от други хора, че ползват за намазване само разбито яйце или яйце и вода, или жълтък. Много е важно сместа да втаса добре /сместа удвоява обема си/, в противен случай не се получават шуплите. Май много писах, но исках да бъда максимално полезна за тези, които никога не са правили катми. Успех!  newsm10

# 235
  • Мнения: X
Ох ,и аз откога се каня да правя киш....Роца,твоя изглежда толкова апетитно!
Това е вечерята снощи...
акула с картофено пюре
 

кодрит кадир...много вкусен,съжалявам ,че не съм записала на кого е рецептата.    bouquet   

   

и питка
   


# 236
  • Мнения: 1 313
След всички кулинарни изкушения и аз да се отчета  chef

Руска салата

Печен джолан

И от днес имам форма за мъфинки, та първи опит Mr. Green
Ванилени мъфини

# 237
  • Мнения: 11 607
кодрит кадир...много вкусен,съжалявам ,че не съм записала на кого е рецептата.    bouquet   

и питка

Това ли е рецептата, потърсих, защото ме заинтригува - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365974.msg9912136#msg9912136

Питката е супер!  bouquet



И от днес имам форма за мъфинки, та първи опит Mr. Green
Ванилени мъфини

 hahaha hahaha hahaha

А рецепта? Само така да дразниш със снимка, не е честно.....

# 238
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
кнедлите на Asyalein (все се чудя какви ли са на вкус - никога не съм опитвала).

Роца, моля ти се Naughty
ти си в котела на професионалните готвачи, не се занимавай с кнедли Wink

аз не ги хапвам.
един път се излъгах - никога повече Sick

това не е за нашия вкус.
винаги съм казвала - човек трябва да е израстнал с определени храни, за да ги яде....
мъжът ми не може 1 парче баклава да изяде и се чуди как аз успявам.
но кнедла - аз я бутам към стомаха, тя се връща сама Mr. Green

това 50:50 сварени и сурови картофи (в моят случай сварени картофи и овесени ядки)
прави се тесто, оформят се топки и 15 мин. се "варят", като водата не трябва да завира...
т.е. около 80С да е... ако заври и те се разпадат...

свеки не успява да ги докара, все й се разпадат и ползва полуфабрикат.
аз ги правя, но не ги ям Crossing Arms

иначе добре изглеждат де...
има и кнедли от сух хляб - те по-стават, ама аз предпочитам хляб да ям, отколкото кнедли....

# 239
  • Мнения: 3 988
asyalein, любовта ти към кнедлите е като моята.  Wink Направо съм в състояние да се спомина.  Sick
И си абсолютно права, че вкусовите предпочитания се формират в ранни години.  Peace

Обещах снимки, но още не съм ги прехвърлила.  Rolling Eyes Когато се наканя - тогава.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт