В ДЕТСКАТА ГРАДИНА Св. Валентин дали пристига? - 21 част

  • 13 466
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 575
Моят дребосък не е ходил на ясла и ме учуди,като коментирате, че няма да прехвърлят цялата група към детската - и какво - едно по едно децата ли ще се местят и всеки месец - нови ревове и сополи в новата градинска група?

Дано не ви дразня, обаче не мога да си позная детето - сутринта даже не ми каза довиждане - влезе си като у дома си и това беше!(пу-пу)!Още не мога да повярвам какъв късмет извадихме с тази градина - в Суходол е и вчера заварих директорката да чисти с прахосмукачка гардеробчетата на децата.Понякога сутрин ги посреща тя, когато се налага - ако сме отишли преди касиерката ни води в канцеларията и ни взима парите, виждала съм я да храни и да мие детски ръчички, да бърше сополи и сълзи..накратко - рядко ще я заварим в кабинета и!
Вярно, че стигаме до там само с кола и нама транспорт, ставаме доста по-рано, но сме готови на  всичко, за да го водим там.За мен е важно да съм спокойна за детето си.Както и за вас, естествено и от цялото си сърце ви желая и при тези, които имате проблем с болести или плач сутрин - скоро да се наредят нещата и да четем тук смешни случки от детския живот!
Хубав ден, майчета, до утре!

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Да се запиша и аз  Hug

На ръба съм да направя някакъв бронхит, или не дай боже нещо по- сложно  Tired Едва дишам, гърдите ме болят, вие ми се свят... Но съм на работа като послушно дете.
Мъжът ми лежи вкъщи с ужасна хрема и главоболие  ooooh!
Само дано малката има някакъв късмет и премине през всичко това, съчетано с градината, без да се разболее сериозно  Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 331
Здравейте и от мен  Hug,
При нас за СВ. Валентин няма да има тържество, но децата подготвят за 1 и 8 март от сега и съответно Ема не спира да пее каквото се сети  Mr. Green

Аmber подкрепям  Izida, ако можеш остави Дени поне още седмица в къщи. След толкова АБ имунната му система ще е доста слаба  Peace

P.mariana ще е доста трудно докато Дафни се приобщи в новата група, но си мисля че като започнат със занятия като за по- големи дечица, с различни апликации, уроци, тържества и т.н.  ще и бъде доста интересно и ще започне да се по успокоява и свиква  Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 395
Да се запиша и аз  Hug

На ръба съм да направя някакъв бронхит, или не дай боже нещо по- сложно  Tired Едва дишам, гърдите ме болят, вие ми се свят... Но съм на работа като послушно дете.
Мъжът ми лежи вкъщи с ужасна хрема и главоболие  ooooh!
Само дано малката има някакъв късмет и премине през всичко това, съчетано с градината, без да се разболее сериозно  Praynig Praynig

Тарталета Звучи сериозно, дано е фалшива тревога и се разминете с бронхита

SASH и аз така се надявам че в по-голямата група ще и е по-интересно.Тя е общително дете

# 19
  • София
  • Мнения: 6 260
Здравейте!

Много болни дечица има  Confused. И ние изкарахве 2 седмици вкъщи с Виктор заради гърлобол, който премина в гнойна ангина. Сутринта ходихме на преглед. Казаха, че ще трябва да вадим 3-та сливица. Заведох го по-късно на градина и как плака само. По едно време се чудех дали да не си го взема. Така не беше плакал досега.

Спорен ден на всички и по-малко болни  Hug

Трябва ли да се запиша в списъка с градините?

По желание е.  Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Ние няма да имаме тържество за Св. Валентин, което за мен е повече от нормално. Не намирам за подходящо да се празнува такъв празник от толкова малки деца  Peace
Подготвя се обаче тържество за осми март. Тази сутрин имаше и модели на картички за празника, ще поръчвам с Ягодов сладкиш  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 240
Симба, за да има ефект пчелното млечице трябва да се слага под езика. Не знам дали ще успееш да убедиш Криси. Ако искаш може да даваш пчелен прашец (1 к.л. разтворен в плодово мляко), не се усеща въобще.

Гергана също пее вече песнички за баба Марта и за мама.  Heart Eyes

Спяща, мерси за темата   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 949
Дю, преди време аз съм пила пчелно млечице от едни мънички шишенца със сламчица. Ако добре помня беше едно кафяво на цвят. Иначе сега заедно с АБ аз пия пчелен прашец и имам чувството, че напълнях малко откакто го пия (не знам дали е от него де  Blush )
Мисля да питам в аптеката.

А по въпроса за Св. Валентин, с риск да предизвикам спор, ще си кажа мнението. Това е католически празник, нека си го почитат католиците. В БГ повечето са православни. Според мен заслугата да се празнва Св. Валентин в БГ е изцяло на медиите. На същата дата си имаме и ние хубав празник, защо да се натягаме на чужденците. Те да не би да празнуват нашия Трифон Зарезан  Crossing Arms

# 23
  • София
  • Мнения: 395
Дю, преди време аз съм пила пчелно млечице от едни мънички шишенца със сламчица. Ако добре помня беше едно кафяво на цвят. Иначе сега заедно с АБ аз пия пчелен прашец и имам чувството, че напълнях малко откакто го пия (не знам дали е от него де  Blush )
Мисля да питам в аптеката.

А по въпроса за Св. Валентин, с риск да предизвикам спор, ще си кажа мнението. Това е католически празник, нека си го почитат католиците. В БГ повечето са православни. Според мен заслугата да се празнва Св. Валентин в БГ е изцяло на медиите. На същата дата си имаме и ние хубав празник, защо да се натягаме на чужденците. Те да не би да празнуват нашия Трифон Зарезан  Crossing Arms

Ха ....... да дадат на децата по една ножица да зарежат лозята Mr. Green
И аз съм за Виното, но след него ме избива на любов Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 240
Пчелното млечице трябва да е с гъста консистенция, не мога да си представя да се пие със сламка. Но най-добре питай в аптеката.

Трифон Зарезан беше на 1 февруари, на 14 е по стар стил.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 331
Ми незнам във къщи с Ема знаем че това е празник, на който казваш на близките си че ги обичаш, правиш картичка и я подаряваш. Миналата година много се забавлява да правим сандвичи, саламчета и сладки под формата на сърчица, обадих ме се на всички баби, дядовци лели и вуйчовци да кажем че ги обичаме и така. Мисля че правника е хубав.

# 26
  • Мнения: 2 312
 simba21 българинът празнува Св.Валентин, може би защото няма друг аналог на този празник в православието.Иначе съм напълно съгласна с теб...но много хора са традиционалисти и празнуват Тр.Зарезан

Тарталета ,дано опазите детето без болести,аз миналата седмица бях прихванала грипа,стоях и се лекувах в къщи,малката - на градина по цял ден,дори баща й я вземаше доста късно и за голямо мое учудване не се зарази..

# 27
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400

О, SASH, това е много мило  Heart Eyes Моят синковец няма да мога да го накарам да се обади на когото и да било и да му каже, че го обича  Laughing

Вярно, че е католически празник, на мен също ми идва в повече цялата тази розова истерия по магазини и медии, но всъщност празника си е хубав, защото е зареден с много положителни емоции  Simple Smile Аз нямам проблем да празнувам всякакви празници. Поводи за празник да има само  Grinning

# 28
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
И при нас са сложили няколко вида картички за 8-ми март. За 14 февруари не мисля, че са намислили нещо. За празника на мама дали ще има тържество с присъствието на родителите или поне на майките newsm78

# 29
  • Мнения: 1 808
Остава и Св. Валентин да запразнуват в градините и вече ще е върха на сладоледа.
Ние с приятели винаги на този ден се събираме и пием хубаво винце - да живее Трифон Зарезан  Wine Glass

Ние още сме си вкъщи.
Вирусът явно е много гаден. Пазете се. В нашата градина са 10 деца с 1 госпожа - др. е болна.
Аз се озовах със стефелококова инфекция и сега това ще боря, изобщо...
Детето вече е добре, само дето смепод карантина до петък. Другата седмица ще правим изследвания и така.
В градината искат резултат от второто изследване за да го приемат. Не знам изобщо как ще се случи. Защото като си изпие АБІто трябва да минат дни, после 2 дни за резултата и то ще стане четвъртък. А аз в понеделник съм на работа.
Направо съм се хванала за главата какви комбинации ще правя.

Общи условия

Активация на акаунт