"С големи тумбаци сме ний мадами,но през МАРТ ще бъдем вече мами!"

  • 11 648
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Честит рожден ден на The_Light_2008    bouquet

За гладенето на пара - аз всичко по принцип гладя на пара, по-бързо става. И на детето (като беше бебе и сега също) му гладя дрехите само на пара.

Аз мисля, че поприключих с покупките - останаха ми няколко дребни неща от аптеката и още един сутиен за кърмене Simple Smile (но понеже търся точно определен, който днес не намерих в няколко магазина). Е, и няколко неща, които ще поръчам като подаръци - вана със стойка, кош за пелени Angel Care, активна гимнастика, одеялце от памук и бамбук от Бебе Маркет Simple Smile (ако някой приятел/роднина ме чете тайно, това ми е списъка  Mr. Green) Козметиката, последно, купих на Клоран, вкл. и мокрите им кърпички (но цената ме втрещи, спомням си, че като се роди Гого пак бяха скъпи, около 6 лв. тогава, а сега - 12  Shocked).

Наистина, какъв е този брой перални - по 5-6? Аз най-много да имам да изпера 3, а имам ужасно много дрешки и от сина ми, и от племенника и нови сега. Но пък моята е по-голяма (6 кг), може и задари това. Освен това смятам да изпера само размерите за 0-3 мес, другите - по-нататък (да не застояват изпрани в гардероба).

Секцио - първото ми раждане е така, според мен е ужасно. Често казано, възстановяването до степен да можеш да спортуваш ще ти отнеме няколко месеца (поне 2), но все пак е добре д асе консултираш с доктор, защото всеки се възстановява различно. А след самото раждане - мен ме боля първия път адски и постоянно поне две седмици, а по-слабо - докъм месец. Сега направо се чудя (все още) дали да се съгласявам на секциото... Но така или иначе ще е пак така, защото освен че вече имам едно такова раждане, и плацентата ми е отпред (не е превия, а е отпред на корема, вместо отзад, както е нормално), и бебето е голямо...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 858
SZA какво искаш да кажеш че понежи си с предна плацента трябва да си с цезарово  newsm78  Аз също съм с предна плацента но се глася за нормално и за сега няма причина да не съм. Като разположение на плацентата знам че само с превия не може нормално.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 757
SZA какво искаш да кажеш че понежи си с предна плацента трябва да си с цезарово  newsm78  Аз също съм с предна плацента но се глася за нормално и за сега няма причина да не съм. Като разположение на плацентата знам че само с превия не може нормално.
така е  Peace , предната плацента сама по себе си не е показание за секцио
аз пък бързо се възстанових от моето, но за спорт д-ра каза че се чака 6м  Rolling Eyes , което не ми е било проблем - предпочитам да лежа и да отслабвам, ако може  Whistling Blush

# 18
  • Мнения: 3 379
SZA какво искаш да кажеш че понежи си с предна плацента трябва да си с цезарово  newsm78  Аз също съм с предна плацента но се глася за нормално и за сега няма причина да не съм. Като разположение на плацентата знам че само с превия не може нормално.

Плацентата, така разположена, не е показание за секцио, но по принцип не е "идеалната" поза за раждане Simple Smile А моят доктор ми каза, че само ако всичко друго е идеално и отида с 8 см разкритие, ще ме пусне да раждам нормално, иначе - не. Затова го споменавам, по принцип си е ОК. По-опасното е, че бебето ще надскочи 4 кг., ако чакам до термин, тогава вече са ми сигурни разкъсванията  Sad

# 19
# 20
# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз отивам на консултация - стискайте палци всичко да е наред и "фалшивата тревога" от онзи ден да се окаже наистина фалшива.

# 22
  • Мнения: 120
 The_Light_2008    Честит рожден ден! Да си жива и здрава и да гушкаш най-сладкия и желан подарък през март! newsm51 newsm59  bigdance2 Tada  cook  ura
Да се отчета и аз за прегледа. Бебо се е обърнал   newsm53, толкова много се зарадвах, всичко си му е в норма, обаче ми смениха цвета на бибката.Оказа се, че за месец му е пораснало  "достойнството". Видяха ми някакъв проблем , имала съм бактерии в урината, и уж не били нищо обезпокоително, а хапчета за 20лв., ама нищо, важното е всичко де е наред.
Вчера така и не намерихме халката на милото, но най-тъпото е , че на него не му пука особено  Crossing Arms Thinking #Cussing out, но ще го изнудя да си направи нова още утре.

# 23
  • Мнения: 696
здравейте в новата тема!за кг-те аз вече съм плюс 9 -мисля че е добре за сега!само активна почивка и дано всички устискаме.
Докторът ми изписа сега едни глобули май за задържане до петък да си ги слагам и да видим дали има някакав ефект Praynig

# 24
Слънце ,стискаме палци бебка да си кротува още в корема!!! preggo


За килограмите и аз съм плюс 9    smile3506.
През последните 11дена съм качила 1,5кг и бебето е качило според ехографа 800гр.Ако пък така върви май за останалите 40 дена поне още 2 ще сложа.Но така или иначе пак са малко та хич не ми пука.Всеки ми вика ,че в гръб не си личи да съм бременна newsm20


За плацентата-и моята е на предна стена ,но това само по себе си не е обезпокоително откъдето и да го погледнеш и не се говори за секцио.

Доктора ми даде на едно листче напечатано необходимите неща за родилното- там си пише 3бр предложки за болен.Чудя се дали не става въпрос за еднократните чаршафи newsm78 вие как мислите?

# 25
  • Мнения: 267
и ние да се запишем в новата тема  Hug.Слънце много е хубава
Стискам палци бебочетата ви да поседят н атопло още малко  Praynig

The_Light_2008 честито ти рожден ден,пожелавам ти най - хубавите моменти през тази година и най - сладкото бебеенце,много любов и много късмет    bigdance2

# 26
  • Мнения: 645
The_Light_2008  newsm59  ura Честит рожден ден, много здраве и мнооого усмивки.  bouquet

 Хайде и аз на отчет. Сутринта бях за болничен - с триста зора го взех Crazy че доктора бил болен. После пуснах изследванията, та сега ги разглеждах май всичко е ок ама нека док да ги види и да каже. Слушахме топовете на беба ама то тя пусто така се върти че не можем да я хванем. точно и ги намерим и тя избяга, накрая ми идваше да и се скарам Naughty
Като се прибрах ми се обади моята приятелка от долния етаж, че ми качва количката че ще заминава та ето я и нея http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=262534&pid=10371721 мнооооого съм доволна Mr. Green
След това до работата отидох и вече нямам сили, ох даже и контракции ми се появиха.
veroniki и аз съм като теб с миризмата на чико и точно казвах на мъжа ми да ми донесе че те го и продават, а онзи ден в хиполенд ми казаха че и прах имало но вносителите си чакали доставката, та и аз ще чакам с тях Mr. Green
 Ох още нещо щях да пиша ама..... забравих Blush е като се сетя тогава Crazy

# 27
  • Мнения: 35
Хайде и ние да се разпишем, стига само сме чели Simple Smile

Моята бебка от два дена ппросто не се е спряла. Постоянно шава и отнасям такива ритници в ребрата че чак едвам се движа Sad На няколко пати усещам леки контаркции но бързо отминават, надявам се да е нормално. Инъче болките в кръста и гърба са обичайни - мале голямо оплакване направих Embarassed Само се надявам бебка да е добре,а  другото е бял кахър. Но така както почна да мърда и да расте, май наистина няма да дочакам термина 30.03 и доктора ще се окаже прав, като каза да я очакваме началото на март.

Виждам че говорите за плацентата - на мен доктора нищо не ми каза на последния преглед  Thinking каза само че е добре, но не ми каза къде е.
Понеже ходя на консултации в Белослав а ще раждам в Варна, все още незнам къде ще е  и как ще мине раждането. Вуйна ми е сестра при гинеколога ми и ми каза да си седя кротко, като отида за 45дневния болничен, доктора щял да ми каже какво да си нося за болницата и при кои лекра да отида за раждането. Дано да е наред всико, че се глася засега за нормално раждане  Blush

Искренно се надявам всички мами да са добре   bouquet Така като Ви чета, май всички ще подраним с термините. Много напират да излизат тези дечица и все едрички - да са ни живи и здрави  Hug

Много Ви се радвам, че сте напазарили почти всико вече. Аз досега не съм купила абсолютно нищо  Embarassed Понеже жвея в една къща с маика ми, тя твърдо ме убеди че преди да се роди бебка няма смисъл да купуваме нищо. Затова засега обикаляме двете по магазините, харесваме и избираме с един списък каквото трябва, а след като се роди детенцето тя ще мине и ще купи всичко докато ме изпишат. Само за болницата ще купим предварително някой неща другата седмица сигурно.

Това е от мен засега, малко съм трудна с писането, но поне редовно Ви чета.
Много прегръдки и целувки на всички  Hug

# 28
  • Мнения: 5
The_Light_2008 Честит празник! Много здраве, щастие и късмет и  един сладък бебок занапред.  newsm59 nbirthday  ura

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 727
The_Light_2008 Честит Рожден Ден и от мен! Да си жива и здрава, да си родиш едно хубаво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт