Раждане СЕКЦИО,присъствие на таткото?!

  • 3 247
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Повече искам да остане с мен след раждането. По време на операцията едва ли ще мога да се възползвам от присъствието му по някакъв начин, особено като се сетя колко бях шашардисана и едва чувах какво ми говори анестезиолога.
Но след раждането не исках да оставам сама. Пуснаха го само за малко, да си кажем по една дума и си тръгна, а аз исках да остане при мен, тогава вече толкова много неща имахме да си казваме...

# 16
  • Мнения: 3 268
Мъжът ми категорично ми заяви,че и да искам,няма да е в родилната зала.Той кръв не може да гледа,прилошава му.Аз също предпочитах така,мястото на мъжът не е там.Раждането не е красиво преживяване,пък било то и секцио.

# 17
  • Мнения: 1 354
Той може да присъства и просто да е до теб, да ти държи ръката, така ще вижда почти само това, което и ти. Слага се един чаршаф като параван.. Но ти си познаваш най-добре мъжа. Успех!


 Peace
Но в крайна сметка вие двамата си решавате Flutter

# 18
  • Мнения: 2 149
Мисля,че при секцио не разрешават да присъства таткото.Пък и за какво ти е да го тормозиш,мъжете са със слаба психика.Тук например забраниха присъствието им, защото един татко скоро припадна и имаше някакви проблеми след това,не помня точно.Важното е да е до теб след това,да ти помага да се възтановиш Wink

# 19
  • Мнения: 2 960
Ако и двамата го искате-нека присъства.Няма да види нищо друго-освен появата на бял свят на най-чудесното нещо -детето Ви.
Така мисля аз Peace

# 20
  • Мнения: 153
 Мнението ми е, че нетрябва да присъства.  Но всеки си решава сам за себе си.

# 21
  • Мнения: 1 477
По-добре да не присъства.Съпругът ми настояваше по едно време,но това все пак е операция,а не кино...И за мен беше по-спокойно да чака отвън.

# 22
  • Мнения: 332
не задавй така въпрос.....така ще ти обяснваме как мъжете са със слаба психика, как не могат да гледат кръв, как само се пречкат и усложняват, как трябва да присъства, защото ще види бебчето заедно с теб, как ще ти е духовна подкрепа и т.н.

Истината е, че вие двамата трябва да обсъдите плюсовете и минусите, и как вие бихте се чувствали, ако присъства, или ако не присъства.

Аз ще разкажа, накратко, как е тук, и какво е усещането. РАждах без операция, в чужбина, и тук е прието най-близките да са до родилките - било то цезарово или вагинално раждане., в повечето случай само татковците, но може и майката на родилката, или сестра, човек на който имаш доверие. Даже е странно, ако родилката е сама. Мъжът ти е до главата, освен ако не държи да гледа или да снима бебето как излиза на бял свят. При цезарово му се спестяват всякакви гледки, с паравана, но виждате заедно бебето, задно можете да го пипнете за първи път, да споделите един прекрасен момент. А не после само да му покажат. Независимо цезарово или не, бебето е от първата минута е при майката, само ако е с пълна упойка, или има усложнения, не й го дават. Иначе си е при родителите, използва  първите няколко часа, когато бебето има потресаваща нужда да види лицата, на които досега е чувало само гласовете. Да знае, че не е само.
Невероятно е усещането да споделите всеки миг от раждането на детето ВИ. Мъжът ми даже помни някой подробности, които аз съм изпуснала.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всеки сам си решава-аз не пожелах

# 24
  • Мнения: 396
И аз мисля, че ако и двамата искате, защо не.
Иначе лично аз за нищо на света не искам таткото да е с мен!
Аз мисля, че приключих с ражданията, но все пак...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 006
Ти си познаваш таткото. И двамата трябва да го обсъдите, за да вземете решение. Нашия татко припада от капка кръв, а какво остава за коремна операция.

# 26
  • Мнения: 8 999
На никакъв вид раждане не пускам таткото. Това си е моя, интимна работа. Остава само между мен и лекаря.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
Ако и двамата го искате, не виждам причина да не присъства. Моят не беше по време на моето секцио. Когато извадиха бебето, ми стана скучно, докато ме шиеха и щеше да ми е приятно да е до мен. Сигурно щеше да е вълнуващо изживяване, ако не припадне по някое време. Crazy Тогава бях категорична, че не искам, но втория път, живот и здраве, може да си помисля. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 22 436
За какъв дявол ти е да присъства още повече при секцио.
Но аз по принцип съм против присъствието на бащата на подобно място.

# 29
  • Мнения: 325
В операционната зала-не,не мисля. Нашият татко беше отвън,така че като изведоха бебка,са му я показали. А когато мен ме закараха в стаята,той беше там и остана с мен известно време. Т.е. когато имах нужда да бъде до мен,той беше. А на самата операция-не,това си е моя работа и не искам той да ме вижда така.

Общи условия

Активация на акаунт