Поза за сън при бебе на 1 седмица

  • 1 870
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравей те!
Аз искам да попитам имаме бебче на 1 седмица. Въпросът ми е следният става въпрос когато го сложа да спинка във креватчето сложила съм една калъфчица за да му слагам главичката да спинка така  .постоянно го наблюдавам как спинка и му нагласям главичката .По гръбче спинка.оплашихаме че има вероятнос да не се оформи главичката и аз честно казано се притесних доста защото това ние първо дете и нямаме много опит.Моля ви за съвет как да постъпим постоянно му нагласям главичката за да спи правилно но явно е много упорит и след това си я обръща както му е удобно.

Последна редакция: сб, 14 ное 2020, 13:05 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 977
Опитай да слагаш отзад на гръбчето възглавничка или одеалце,завито на руло,което да подпира и да не се върти. Аз така правех с нашата беба,спеше си настрани и всеки път подпирах гръбчето.

# 2
  • София
  • Мнения: 27 988
Оставяй го да спи настрани като редуваш страните.

# 3
  • Мнения: 5 178
Казали са ти вече. Завиваш на руло едно одеалце и подпираш гръбчето на бебето, като сюеняш страните на които го слагаш. Аз въртях изцяло бебето, защото искаше да гледа към стаята, от другата страна имаше стена. Слага се настрани за да не се задави, ако е по гръб има веоятност ако повърне да се задави. Като позаякне вече ще почне само да се върти и тогава няма да можеш да подпираш.

# 4
  • Мнения: 4 660
Аз лично в началото ги обръщах, но те пак се наместваха по гръб. Накрая ми писна и ги оставих да спят по гръб нищо им няма на главите и двете.

# 5
  • Мнения: X
Аз лично в началото ги обръщах, но те пак се наместваха по гръб. Накрая ми писна и ги оставих да спят по гръб нищо им няма на главите и двете.
Притеснявам се за главичката му за това искам мнения.
Искам всичко да е наред със малкия

# 6
  • Мнения: 5 178
Главата на бебето се слага настрани, за да не се задуши при повръщане а не чак толкова да се оформи. Когато бебето започне само да върти главата си, се предполага че вече придобива рефлекс да се предпази само от задавяне. Нищо няма да му стане на главата.

# 7
  • Несебър
  • Мнения: 529
Бебето се оставя да спи по гръб с глава настрани, като се редува наляво или надясно.

# 8
  • Мнения: 5 178
Е как по гръб с глава настрани? Слага се настрани да легне. И се подпира отзад.

# 9
  • Несебър
  • Мнения: 529
Това е най-безопасната позиция, в която може да спи новородено. Най-нисък е шанса от задушаване и задавяне именно така. Погледнете съвременните препоръки. Важното е главата да е настрани, ако случайно върне да изтече през устата и да не аспирира.

# 10
  • Мнения: 114
Е как по гръб с глава настрани? Слага се настрани да легне. И се подпира отзад.
Това се препоръките от на баба ми времето.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
Слагахме го настрани и сменяхме посоки в началото. Това е за да не се задави, а не за оформяне на главичката. Педиатърката ни каза, че няма как да му стане нещо във формата на главата и да не се притесняваме.
Също може да се слага да спи по гръб и главата настрани като тази позиция се предпочита от нашето дете. Постоянно се завърта по гръб и спи много по-спокойно. Връща от време на време малко количество мляко, но никога не се е давил и такива.

# 12
  • Мнения: 4 660
Бебето се оставя да спи по гръб с глава настрани, като се редува наляво или надясно.
Точно така правех в подследсвие.
Голямата щеше да се задуши при повръщане когато я бях подпряла настрани с одеало.

# 13
  • Мнения: 5 178
Те бабите ви работят като акушерки в болницата,  нали? Щото и там бебетата са настрани, подпряни отзад.

# 14
  • Несебър
  • Мнения: 529
И на мен една неонатална акушерка ми каза така да държа, други обратно. Мисълта ми, ако не сте разбрали, беше, че докато е настрани, бебето може да се обърне по корем, а новородено няма инстинкта да си отмести главата и оттам задувашане. Риск няма само от повръщането. Предлагам да спрем обсъждането на темата.

Общи условия

Активация на акаунт