кога започнаха децата ви да изкачват самостоятелно стълби

  • 4 123
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
На година и два месеца започна да качва едни стълби пред входа, които нямат никакви парапети, но те са доста по-ниски от стандартните стълбища. На тях все още се държи за парапета или стената, по-често парапета. Високо стъпало може да изкачи без опора, но ако е едно, най-много две. Ако са повече и няма парапет, ще тръгне на 4 крака нагоре Simple Smile
Това, за което питаш, още ни предстои.

# 16
  • Мнения: 2 587
На година и половина можеше да изкачва,слизането го научи доста по-късно.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
От скоро,даже иска и да слиза сама.... Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Откакто проходи стабилно стълбите не бяха любимо занимание...Караше ме да се качваме и слизаме по 3-4 пъти докато му омръзне. Държеше се за парпетите и не  искаше да го държа за ръката.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 91
На година и седем-осем месеца се качваше и слизаше сам!

# 20
  • Мнения: 535
На 2 години слиза и се качва сама. Зпочна да прави опити още на 1г и 6 месеца, когато тръгна на ясла и реши, че всичко трябва да прави "мичка" (самичка) Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Още търси опора. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 4 784
На годинка и 7- 8 месеца вече се качваше и слизаше сам самичък без никаква опора по стълбите.
Може би зависи от това, кога е проходило детето, колко и как се движи по принцип. Синът ми проходи доста рано, общо взето не се спира въобще, постоянно се катери къде ли не, сутрин често прави упражнения имитирайки баща си, т.е. има доста добре развити двигателни умения за възрастта си.

# 23
  • Мнения: 8 999
До тригодишни не съм пускала децата да се качват/слизат сами по стълби. Имам страх от тези съоръжения, затова ги държах винаги за ръка.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 235
10-15 стъпала не са й проблем за слизане-качване без опора, но ако са повечко се хваща за парарета или иска ръка.

# 25
  • Мнения: 2 478
Днес ми направи впечатление,че синът ми качи съвсем сам стълбите по пързалката.Може да се качва ,но трябва стълбите да са ниски и широки.Иначе се държи за парапета.

# 26
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми е на почти три, но винаги гледам да съм до него по стълбите, макар че може и сам да ги изкачва и слиза.
Може би на 2години и 2-3 месеца започна без опора.

# 27
  • Мнения: 564
Синът ми е на 1.6 и се качва сам като се опира на стената  Peace
Amaryllis страхотен аватар  Crazy Mr. Green При нас синът ми е Стефани, а големия братовчед - Спортакус  Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 2 312
На година и половина започна да слиза и да се качва по стълби,държейки се за парапета.
Сега - без опора и доста бързичко се справя Peace

# 29
  • Мнения: 2 149
Йоана е на година и 9 месеца,отскоро изкачва стълби.Слизането е малко по-трудно,ако са по-височки,но при ниските стълби нямаме проблем Wink

Общи условия

Активация на акаунт