свекърва

  • 2 173
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
Истината е, че мъжете са много привързани към майките си, колкото и лоши хора да са понякога... На моменти дори сами ще говорят лошо за майките си, а в следващия миг обратното...Трябва от самото начало да направим всичко възможно да се сближим с тях, да им влезем под кожата, а на мъжете си НИГОГА лоши думи за майките им...Може да е лицемерно, но в много случаи е рецепта за успешен брак.
Като се изпусне този момент изход няма, тормоз до края.

# 16
И аз съм забелязала, че съпруга ми вижда кусурите на майка си, но ако аз ги изтъкна, започва яростно да я брани и лошо за нас-караме се заради нея. Аз също не я понасям, но се налага да я търпя. Но при по-редки контакти спирам да и се дразня, лошото е когато зачестят - настанява се в мислите ми за дълго и хич не ми е конфортно.
Радвай се че не се виждате, но се опитай с разумни доводи да му втълпиш, че сега има семейство и отговорности и не е редно да ощетява детето си за да издържа здрави и прави хора.

# 17
  • Мнения: 603
Не съм си позволявала да давам квалификации за свекървата пред съпруга ми, дори в много случаи го убеждавам да поддържаме по-чест контакт с нея. Въпрос на възприятие на мъжът е, да не е залепен за полата на мама и да си гледа семейството.
При теб особен проблем не виждам. Прави са момичетата, че не живеете под един покрив и не знаеш за какво става дума. Игнорираш и това е.
Защо трябва да я мразиш? Безразличието е много по-убийствено. Все едно я няма.
И пак - недей да крещиш на мъжът си и детето си, заради свекърва/свекър/т.н., защото наистина рискуваш да изгубиш семейството си.
Мисля, че беше Шанел (да ме прости авторката, ако не е Шанел) в друга тема писа, че мъжете сами си ги коткаме и сами трябва да знаем как да им влезем под кожата.
И София 13 е много права...

Общи условия

Активация на акаунт