Втора менструация още няма - кърмя?!?

  • 2 076
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 559

и кърменето няма връзка с менструацията-аз съм кърмила до 9м а си имах
менструация всеки месец след раждането като първата беще след 45ден Peace

Е как няма връзка? На мен защо не ми е дошъл още цикъла?

# 16
  • Мнения: 396
Независимо дали кърмиш или не, след раждане хормоните имат нужда от доста време докато се успокоят. Та нищо чудно цикъла да се промени. Може и известно време да е нередовен. Това важи с още по-голяма сила, ако кърмиш. Мисля, че няма поводи за притеснение.  Peace

Не се тревожи!
Първия път и с мен беше така.
Сега чакам и аз втория си цикъл, след като първия ми дойде когато бебока беше на 5.

# 17
  • Мнения: 260

и кърменето няма връзка с менструацията-аз съм кърмила до 9м а си имах
менструация всеки месец след раждането като първата беще след 45ден Peace

Е как няма връзка? На мен защо не ми е дошъл още цикъла?

може и да не ти идва докато спреш да кърмиш-а може и да си кърмиш и да си имаш менструация Peace

# 18
  • Мнения: 2 521
Щом кърмиш е възможно да не идва редовно.На мен 7 месеца изобщо не ми дойде,а след това започна да идва през месец.Едва от 4 месеца съм редовна макар че още кърмя.

# 19
  • Мнения: 3 484
Оф, извинявайте, имах предвид, че кара трети месец Embarassed

Знам, че има връзка заради отделения окситоцин при кърмене.
Попрочетох малко.

Още не ми е дошло, де Laughing  Тест ще пусна след десетия ден закъснение , макар че изключвам трета бременност Praynig Laughing

Благодаря на всички!

# 20
  • Мнения: 11 097
Нина, аз съм в същото положение.
Дойде ми, когато дъщеря ми беше на 2.5 месеца, абсолютно с параметрите отпреди раждането.
Сега няма никой.
Бременна - не съм.

Връзка между кърменето и аменореята има, и то много пряка - но при определени условия.
Повече - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364766.0

# 21
  • Мнения: 3 092
На авторката на темата предлагам да си направи тест за бременност .От оня метод на пазене  знаеш ли колко бебета има (не че е метод за мене де , но нищоLaughing
Възможно е и хормоните още да не са ти се регулирали .
А за връзката между кърменето и цикъла виждам че си се информирала.

# 22
  • Varna
  • Мнения: 603
Миличка според мен не е лошо да си вземеш тест за бременност - за твое успокоение.Но също така е съвсем нормално. На мен ми дойде когато малката беше на годинка, после три месеца имах редовен цикъл, след това един месец изобщо не дойде.Ходих по доктори и какво ли не докато не се оказа,че  щом още кърмя значи всичко си е наред и все някога ще дойде Simple Smile
За протокола: още кърмя, но след онзи месец липса на цикъл всичко вече е нормално.

# 23
  • Мнения: 3 484
Момичета, след десетия ден ще си пусна тест .....и...... ще пиша Peace Praynig  Хихихихи
С мъжа ми винаги така сме се пазили, защото е опитен, а и не сме имали проблеми досега. Определено след попрочетено от мене разбрах, че не е от мъжете , които изпускат малко семенна течност по време на самия акт Peace  Ама , хайде, че много лично стана hahaha    И не ме питайте как съм разбрала, че не изпуска Embarassed Joy

# 24
  • Мнения: 6 274
.......    И не ме питайте как съм разбрала, че не изпуска Embarassed Joy
Това ми звучи като онази реплика, казана от психолог...
"Какво ще си помислиш, ако ти кажа:
"Недей да си мислиш за зелен цвят ?
Естествено, че първото, за което ще си помислиш, е точно зелен цвят!"  hahaha
Та, като стана дума - как разбра ???
  Mr. Green
 Joy Joy

# 25
  • Мнения: 2 374
Kогато кърмиш всичко е възможно. Wink
Обаче ми хареса метода ти и ние по него се "педпазваме",за това сега чакам второ. JoyНе,че не беше желано де,но беше предвидено за маааалко по-късно.Упс...отплеснах се. Laughing

# 26
  • Мнения: 9 776
Kогато кърмиш всичко е възможно. Wink
Обаче ми хареса метода ти и ние по него се "педпазваме",за това сега чакам второ. JoyНе,че не беше желано де,но беше предвидено за маааалко по-късно.Упс...отплеснах се. Laughing


Мдааа Thinking.... И аз така имам дъщеря си Blush.

# 27
  • Мнения: 1 629
на мен така ми дойде, после пропусна 2 месеца и точно си подготвих хапчета и ми дойде и сега вече си е редовно. Ама се минаха 7 месеца да стане редовно Peace

# 28
  • Мнения: 840
На мен ми дойде преди месец, а този месец нещо ме пропусна. Май и аз ще търча за тест newsm78

# 29
  • Мнения: 559
може и да не ти идва докато спреш да кърмиш-а може и да си кърмиш и да си имаш менструация Peace
Може, може! Но това не значи, че няма връзка!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт