Жената-Дева - 2

  • 17 763
  • 455
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 229
Поздрави! За протокола - дева-терористка - родена съм на 11.09.
За предателството - сега си давам сметка, че по природа съм твърде принципна и пазейки принципите си, може би в очите на приятелите си съм ги предавала. Вярвам, че на най-близките не бива да спестявам истината, за да може да вземат най-доброто решение за себе си. Години трябваше да минат обаче, за да се науча да преценявам, кога имат нужда от тази истина и кога не. И че това е моята истина и не е задължително да е и тяхната. Значи добавям в положителните си черти - способна да се учи и променя Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз обаче отрежа ли веднъж - край.

И аз съм така. И после връщане назад няма.
Другото, което е, че за мен роднини няма. Няма майки, бащи, братя. Има хора и тяхното отношение към мен. Въобще не ме интересува какви са им титлите. Като нещо не ми хареса, казвам. Като не си вземат бележка - отрязвам.

# 47
  • Мнения: 428
Поздрави! За протокола - дева-терористка - родена съм на 11.09.
За предателството - сега си давам сметка, че по природа съм твърде принципна и пазейки принципите си, може би в очите на приятелите си съм ги предавала. Вярвам, че на най-близките не бива да спестявам истината, за да може да вземат най-доброто решение за себе си. Години трябваше да минат обаче, за да се науча да преценявам, кога имат нужда от тази истина и кога не. И че това е моята истина и не е задължително да е и тяхната. Значи добавям в положителните си черти - способна да се учи и променя Simple Smile

Здр.Божура ,знаеш ли ,че и аз съм на 11 -ти .И аз съм от Пловдив и аз имах ник."Божура",но в един друг Форум,в който не пиша от лятото насам.. Grinning
  Явно Девите мислом много еднакаво Wink
А относмо принципите си..И аз се разделих с неколцина "приятелки" понеже се почувстваха предадени,понеже аз не исках да съм непременно като тях  Tired

# 48
  • Мнения: 3
Я вижте това описание от Линда Гудман :

Понякога Девата започва да се заяжда, да спори и да ви критикува, докато ви вбеси. Но ако в същото време изпаднете в беда, с радост ще ви се притече на помощ, без да търси отплата. Или ако не можете да смогнете с работата си в службата, Девата с удоволствие ще се включи, за да свършите в срок. Това тя ще направи не от желание да се изтъкне или да покаже колко по-способна е от вас, а защото нейният подреден меркуриев ум не търпи размотаването и недовършените задачи. Освен това тя инстинктивно се стреми да сложи ред в хаоса

Господи,колко е вярно  ooooh!

# 49
  • Мнения: 229
Подкрепям за роднините - един цитат:
 "Онова, което свързва
     истинското ти семейство,
     не е кръвта, а уважението
     и радостта от съвместния ви живот.
     Рядко членовете на едно семейство
     израстват под един
     и същ покрив."

Специален поздрав за ardea alba, съгражданка, родена на една дата и бивша съименничка.

# 50
  • Мнения: 3
Аз обаче отрежа ли веднъж - край.

И аз съм така. И после връщане назад няма.
Другото, което е, че за мен роднини няма. Няма майки, бащи, братя. Има хора и тяхното отношение към мен. Въобще не ме интересува какви са им титлите. Като нещо не ми хареса, казвам. Като не си вземат бележка - отрязвам.

Същата съм  Laughing Не че не уважавам майка си,но винаги мога да и видя недостатъците
и да и ги споделя.Не съм от тези,които боготворят роднините си,само защото са една кръв и не виждат недостатъците/това по принцип е по-присъщо на мъжете,те и на 50 год да станат виждат майка си като някаква богиня,без грехове и без негативни черти/
Обичам майка си,уважавам я,но това не ми пречи да я анализирам и виждам както всички останали

# 51
  • Мнения: 229
Или ако не можете да смогнете с работата си в службата, Девата с удоволствие ще се включи, за да свършите в срок. Това тя ще направи не от желание да се изтъкне или да покаже колко по-способна е от вас, а защото нейният подреден меркуриев ум не търпи размотаването и недовършените задачи. Освен това тя инстинктивно се стреми да сложи ред в хаоса
Точно така е, обичам работата да е свършена - в срок и по най-добрия начин и не се интересувам от това чия е, няма да я оставя несвършена, само защото не е моя.

# 52
  • Мнения: 428
Подкрепям за роднините - един цитат:
 "Онова, което свързва
     истинското ти семейство,
     не е кръвта, а уважението
     и радостта от съвместния ви живот.
     Рядко членовете на едно семейство
     израстват под един
     и същ покрив."

Специален поздрав за ardea alba, съгражданка, родена на една дата и бивша съименничка.

newsm51
Благодря...
Много ми е близък този цитат...

Амарена,майка ми е зодия Близнак.Тя е един чудесен ,сърцат,деликатен човек...Но има доста трески ,които ми се набиват в очите...Когато обаче ,реша да я критикувам настава АД под небето.Затова с времето се научих,поне да опитвам да премълчавам...
А'пропо майка ми ме "запозна" с Линда Гудман...Изчела я е цялата и знае слабите места на всяка една зодия,която я заобикаля...
А мъжо ми-Скорпиона-си го критикувам и анализирам на воля...той също ме налага със "смъртоносното си жило" но когато бурята утихне е много спокойно.
Защо им е толкова трудно на хората да ги анализират и нкога не признават Девата за права...Как да не се ядосваш...
А най-интересното е,че 8 от 10 пъти в случаите Девата ,в частност АЗ излизам права.....Но почти винаги е късно.... #Crazy
 

# 53
  • Мнения: 917
Защо им е толкова трудно на хората да ги анализират и нкога не признават Девата за права...Как да не се ядосваш...
А най-интересното е,че 8 от 10 пъти в случаите Девата ,в частност АЗ излизам права.....Но почти винаги е късно.... #Crazy
 

при мен е към 9 от 10  Tired

# 54
  • Мнения: 3
Ardea alba ,майка ми също е Близнаци   Joy Joy Joy
Ооох,не е истина  Laughing
Най-мн и се ядосвам на това,че всяка минутка е с различно мнение,един ден ми обяснява едно и държи здраво на него,на следващия/другият близнак се обажда  Wink / ми разправя съвсем противоположни неща 

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 16:13 от Амарена

# 55
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
И майка ми, и баща ми са Близнаци  bowuu

Голям смях настъпва като се почне спор в семейството.

# 56
  • Мнения: 428
Ама аз питам майка ми."Как си,какво става?"
а тя никога няма да ми кажа,че е зле...за да не ме тревожи...И аз така вече и нямам доверие,понеже понякога видимо е зле,но си твърди ,че всичко е ОК... #Crazy
Иначе,си държи на мнението.....пОчТи....

# 57
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Защо им е толкова трудно на хората да ги анализират и нкога не признават Девата за права...Как да не се ядосваш...
А най-интересното е,че 8 от 10 пъти в случаите Девата ,в частност АЗ излизам права.....Но почти винаги е късно.... #Crazy
 

при мен е към 9 от 10  Tired
Скромничите момичета  Flutter, ние винаги сме прави, или поне аз  Mr. Green.
 Що се отнася до предателства - не съм предавала, но два пъти съм се лъгала в "приятелки" - Скорпион и Везна. Много ме заболя, но отрязах болното място и продължих. Няма връщане. Ако наистина имат нужда от помощ, ще се отзова, но с приятелството е финито.
Много пловдивчанки сме се събрали, макар и под прикритие. Heart Eyes
 Никой не се похвали до сега, че съжителства в бърлогата на Лъв  newsm78. Защо така? На мен там ми е добре. Има ли други?

# 58
  • Мнения: 917
казвам 9 от 10, защото веднъж не бях права.
заблудих се за даден човек и си ми е обица.
няма ненаказано добро...

# 59
  • Мнения: 154
Лу, поздравления за темата!  Hug
Здравейте момичета, да се присъединя и аз към вас - 08.09. Относно предателството не бих го простила за нищо на света. До сега ми се е случвало да се разочаровам от хора, които съм приемала за близки приятели и отношенията са приключвали бързо и категорично. Изобщо не харесвам в себе си това, че винаги анализирам, изяснявам и уточнявам отношенията с близките ми хора - това довежда най-често до допълнителни усложнения. Винаги търся правдата и откачам, когато не си признават грешките, на мен не ми тежи да си призная моите, дори ми олеква.

Общи условия

Активация на акаунт