Проблем с отношението в детската градина

  • 2 533
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 593
наистина от персонала си зависи децата да се чувстват добре и да си намерят приятелчета
аз няма да забравя първата седмица как мойто ревеше и не искаше да влиза и как госпожата го гушкаше и успокояваше
сега няма търпение да отиде

# 16
  • Мнения: 11
боли ме когато някой сподели такива негативни прояви на персонала в детскити градини,но за жалост  това е действителността,а потърпевши са най-чистите същества - децата.много от младите учителки са станали такива не защото обичат децата и професията,а защото не са моглида се реализират другаде.Има  разбира се и такива,които са отговорни и прилагат наученото в практиката.  ,н,е говоря за учителките на средна и зряла възраст,които ходят на работа само за "точки" за пенсиониране и хич не им пука за емоционалния комфорт на децата,а само се оплакват:от ниските заплати,от многото деца и т.н.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 09:48 от kosara 5

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Потресена съм днес от реакцията на една госпожа, която замества учителката на дъщеря ми. Госпожата е пенсионерка. Едно от децата като са лягали да спят нещо се е въртяло и пречело а реакцията на госопжата е:" Нахалница мръсна!" Shocked Моята дъщеря беше много впечатлена как може госпожата да говори така на децата. Подобни обръщения е правила и към други деца и това е първият ден с тях. Същата тази госпожа като взимах детето беше толкова мила и любезна. Ето на такива индивиди с две лица много ме е яд. Ами като ги дразнят децата да не ходят на работа, никой не ги кара на сила.

# 18
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
боли ме когато някой сподели такива негативни прояви на персонала в детскити градини,но за жалост  това е действителността,а потърпевши са най-чистите същества - децата.много от младите учителки са станали такива не защото обичат децата и професията,а защото не са моглида се реализират другаде.Има  разбира се и такива,които са отговорни и прилагат наученото в практиката.  ,н,е говоря за учителките на средна и зряла възраст,които ходят на работа само за "точки" за пенсиониране и хич не им пука за емоционалния комфорт на децата,а само се оплакват:от ниските заплати,от многото деца и т.н.

С риск да засегна някого, ще кажа само, че да си учител и то детски е по-скоро призвание. Тук възрастта няма никакво значение. Има и безотговорни колежки (независимо дали са млади и стари), но има и такива, които цял живот се помнят от деца и родители с добро.
Още веднъж ще припомня поговорката "Всяко стадо си има и мърша". Във всяка професия има кадърни и некадърни, всички сме били потърпевши. За съжаление не всякога са налице толерантност и коректност в отношенията между двете страни.

# 19
  • София
  • Мнения: 204

 да си учител и то детски е  призвание
Това е самата истина,но отдадените на професията си се броят на пръсти,за съжаление.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 136
Здравейте,Аз имах такъв проблем,Сина ми ходеше на ясла 1 година и беше много контактен и приказлив, но и е по принцип притеснителен,Доиде време за градина,Беше много щастлив че вече е голям и ще ходи на градина,Заведох го първия ден беше толкова превъзбуден и си трагнах,Отивам да го взема следобед гледам цялата група децата наван само моя син го няма,Запътвам се към стаята и още отвън го чувам как се дере от плач и как учителката му крещи и когато се показах на вратата тя видимо се притесни лелята също и проблема бил че синат ми се притеснил да пита къде е тоалета и се е стискал горкия обаче не издържал и се наакал и затова ще го разпънат на кръст едва ли не,Първото което попитах у-ката е дали сутринта е показала на децата къде да ходят по нужда и тя се оправда с лелята а сина ми си ходише сам в тоалет и си казваше когато му се ходи,от първия ден се скарах с учителката и от тогава вече трета година е много мила,Не позволявайте  да ви тормозят децата

# 21
  • Между два свята...
  • Мнения: 58
Толкова са сложни тези неща. Аз съм начален учител - от 5 години съм в "системата". Работя с деца от ромски произход. Трудно ми е, но много рядко проявявам негативно отношение към някое. За съжаление съм свидетел на подобни отношение в градината на детето ми където са 9 деца в група. И след като споделих с директорката някои нередности, които забелязвам бях обвиненена в липса на колегиалност. Просто нямам думи...

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 15:12 от Mirna74

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
ivben, ако бях на твое място, още утре, мило и любезно, с най - голямата си усмивка, щях да попитам въпросната госпожа дали според нея е подходящо някой да се обръща към децата с "Нахалница мръсна!".

# 23
  • Мнения: 1 632
Потресена съм днес от реакцията на една госпожа, която замества учителката на дъщеря ми. Госпожата е пенсионерка. Едно от децата като са лягали да спят нещо се е въртяло и пречело а реакцията на госопжата е:" Нахалница мръсна!"
#Crazy
Пример за поведение и подражание ooooh! Sick

Общи условия

Активация на акаунт