ПРОБЛЕМ С ХОБИ НА СЪСЕД-НАЕМАТЕЛ

  • 6 676
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
И мен ме вълнува темата, защото имаме отгоре едно изкукало тинейджърче, което се тренира на електрическа китара, но е обзаведено и с колони... Идва само уикендите при баща си, но това е времето, когато и ние сме си вкъщи...Досега изобщо не съм повдигала въпроса, но сме така от няколко месеца и започва да ми писва...

# 16
  • Мнения: 577
А докато си правите ремонт дали бормашината не дразни и не пречи а удрането с чук. Еми това му е хоби  или професия на човека. Викнете някой да премери децибелите ако са в норма си купувате тапи за уши.
И в Европа е така. В Франция докато бях студенти си свиреха и репетираха наволя. Вечерта когато закона им забраняваше да го правят в жилищната сграда излизаха на улицата свиреха и забавляваха хората и изкарваха пари.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мда, и аз се чудя, след като спазва закона и  не свири в поспаливо време, какво повече да направи? Да стои вечер и да гледа в една точка...
Ние си имаме един (предполагам дядо), който свири на кавал, не се чува много де, но е много приятно Simple Smile Дори и повече да се чуваше, най-много детето да изиграе едно хорце.  Sunglasses
Като малка ме е дразнело единствено безконечното свирене на Für Elise на съседката отгоре - как пък не се научи да го свири правилно толкова време и да премине към нещо различно!

# 18
  • Мнения: 1 100
Сега се сетих, че има регламент за свирене на инструменти в жил. кооперации....ама къде  го четох, не помня.

Интересно какъв е регламентът. На мен лично не ми се струва нормално да нарушаваш спокойствието на съседите по което и да било време. Като изключим ремонтите, които няма как да не бъдат извършени.
Съпругът ми свири на барабани, но се е събрал с приятели, свирещи на ел.китари, конга и т.н. и са си наели помещение в нежилищна сграда за целта. Не знам какви са хобитата на съседите ни в Будапеща, но не се чува нищо.
Във Варна имаме съседка "пианистка", която за 10 години така и не  се научи да свири и репетициите й започват в 20:00 ч. на отворен прозорец, точно когато приспивам сина си. До 22:00 обаче е приключила и нямам официален повод да се оплача. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 865
Има нормативи за шум, за деня 35 дб, за нощта 30 дб. 30 дб се равнява на шепот, така че със сигурност съседа ви е в нарушение. Провери нормативната уредба на общината и действай, ако шумът е от обществен обект се сезира риокоз, а ако е от съседи - общината.

# 20
  • София
  • Мнения: 71
Лееекичко встрани от конкретната тема за свиренето в жилищни кооперации искам да попитам следното: знае ли някой дали ремонтни работи, свързани с пробиване и събаряне на стени, с къртене и прочие шумни до Бога дейности могат да се вършат през почивните дни, тоест в събота и неделя. Имаме съсед, който вече от два месеца кърти с канго, пробива, чука зверски всеки Божи уикенд! Не мога да си чуя звука на телевизора чак, толкова е силен шума! Прави това и през седмицата, но тогава поне сме на работа, та не го слушаме постоянно. Искам да знам има ли право да съсипва почивните дни на хората. Един ден не издържах и отидох да се разправям с него, той ми отговори, че било 12 часа на обяд и кво искам?! Казах му, че не може така да подлудява хората в почивните им дни, той се направи, че не ме чува...... Страшно е просто! Имам ли право да викна полиция, ако продължава така, или не? newsm78

# 21
  • Мнения: 2 401
...На негово място щях да изнамеря нещо на Вагнер, хем по ефектно за събуждане, хем и с името да пасва... Кат ще е гарга да е рошава!  Naughty

Вагнер, Вагнер, йееее. Ако не помогне, се минава на Слейър. Хамериканците войни са печелили с тия автори  Mr. Green
Аз съм го правила с Дет, на дърти чалгаджии.

# 22
  • Мнения: 2 439

Като малка ме е дразнело единствено безконечното свирене на Für Elise на съседката отгоре - как пък не се научи да го свири правилно толкова време и да премине към нещо различно!

И аз се сетих за Für Elise - 6 години съм слушала как съседката греши на едно и също място.

# 23
  • Мнения: 3 425
Чудя се, ако беше в Италия, дали щеше да вдига шум?
Май, много бърза се побългаряват чужденците, вместо ние да се европеизираме.
Щом не става с добро, с лошо тогава.

И тук да е ако спазва часовете отредени по закон може да прави почти каквото си поиска  Peace Ние сме живяли и в Бг,но мъжът ми винаги е спазвал часовете....е, да неприятно е ако е силно,но закона го позволява  Peace а и ако уважава часовете почти нищо не може да се направи  Peace
Ние имахме много шумна съседка в друга държава и доста се интересувах,но нищо....сменихем апартамента  Rolling Eyes добре,4е бяхме под наем ....бррр бормашина в 630(буквално,не проувеличавам) ...естествено каката излизаше преди това тичайки с точетата по мраморните стълбища от 3тия етаж....а купоните почти всеки петък....но дефакто се оказа,че ако е в часовете позволени от закона всичко може....тук и като правят ремоннт слагат една бележка с извинения и това е....
Да,а ние живеехме сред постонно каращисе съседи  Rolling Eyes аз и до ден днешен не мога да понасям караници и определено търся неконфликтността в другите  Peace
Ужасно е...а съсед свирещ на пияно!?

# 24
  • София
  • Мнения: 537
Ако сте в София, виж чл. 3 тук: http://www.sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=10

Ремонти може до 20ч, в почивни дни само с ваше съгласие. За съжаление, италианецът може да музицира до 22ч. Което е малко странно, 'щото повечето малки деца около 8-9 са в леглата, ама това е положението.

# 25
  • София
  • Мнения: 71
Ако сте в София, виж чл. 3 тук: http://www.sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=10

Ремонти може до 20ч, в почивни дни само с ваше съгласие. За съжаление, италианецът може да музицира до 22ч. Което е малко странно, 'щото повечето малки деца около 8-9 са в леглата, ама това е положението.


Мармотче, благодаря ти от сърце!!!  Hug Сега вече имам черно на бяло документ, че оня наглец не може да прави каквото си иска и да ни подлудява през почивните дни. Дълбоко се съмнявам, че някой от съседите няма да е съгласен с мен.....

# 26
  • Мнения: 2 401
Опааа, сега прочетох наредбата. Ама излиза, че ще трябва да го търпиш май.. само за почивните дни ще трябва да ти се подмазва, ако иска да си упражнява хобито.

Пак те подсещам да се свържеш със собственика.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 18:14 от минзухар

# 27
  • Мнения: 21
Е моето предложение не е много цивилизовано, но .... ако пречи на съня на детето ми бих посегнала на бушоните.... Embarassed

# 28
  • Мнения: 36
Момичета  страхотни сте !
Определено съпричастността Ви направи проблема ми по - поносим. За щастие днес времето беше чудесно и се поразходихме след работа.Сега е тихо .Не знам дали сте забелязали ,но когато има дразнещ Ви шум, слуха се изостря и едва ли не се напъвам да чуя  ooooh!Мисля ,че ако свиренето не му беше хоби ,а професия едва ли щеше да имаме проблем.Ама идващите отгоре звуци са ужасни !
Прегледах доста правилници ,като незнайно защо в различните градове има разлики . Ще отскоча до Общината в началото на следващата седмица .Разговор със собственика е почти невъзможен. Италиянец е ,който не живее в България и също не ползва никакъв друг език.
В някакъв екшън влизаме .Ще разказвам !

# 29
  • Мнения: 13 770
Не мисля, че наредбата ще ти помогне нещо.
"(5) Свиренето на музикални инструменти и пеенето за обучение, репетиране, преподаване и музициране може да става само от 08.00 - 14.00 и от 16.00 - 22.00 часа."

Толкова ли е шумен наистина? Все пак свири сам човекът, не е надул уредба, доколкото разбирам, не бие тъпан. Вие пък искате стерилна обстановка за децата си. А те като плачат по всяко време и пречат на съседите!?
При нас има млада оперна певица Mr. Green Ми може да е бъдеща слава на България, как ще я спираш. И пианисти сме имали, и цигулар, и кукащ часовник. Знаеш ли какво е да ти закука над главата в 3 или 5 през нощта!

Общи условия

Активация на акаунт