ПРОБЛЕМ С ХОБИ НА СЪСЕД-НАЕМАТЕЛ

  • 6 683
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 744
е като е музикант човека къде да свири?!знам,че е много досадно,и мои съседи вдигат шум,който ме дразни,до нашата кооперация строят мол и работят ДЕНОНОЩНО..но няма какво да направиш,ако не нарушава часовете за почивка.
досадно е,но няма начин,живеем в кооперации,а не в гората. Peace
Като е музикант, да си звукоизолира стаята за репетиции. Никой не е длъжен систематично да бъде подлаган на звукова атака. Понякога дори най-нежните трели могат да бъдат досадни, изнервящи, пречещи /и т.н по избор/ на спокойствието на останалите обитатели на сградата.

# 46
  • Мнения: 1 531
Ако има тук един човек, койото живее в блок и си мисли, че това, което прави не се чува от съседите - много греши.

# 47
  • Мнения: 1 749
Ако има тук един човек, койото живее в блок и си мисли, че това, което прави не се чува от съседите - много греши.
Така е.Но зависи КОЛКО точно се чува...

# 48
  • Мнения: 14 654
Ако си направиш хола като студио - няма да се чува в съседите повече от допустимите норми - изпробвано и измерено е  Laughing
Само не знам дали наемател ще иска да потроши толкова пари, при положение, че за всяко помещение, в което ще живее и занапред, ще му трябват различни по размер и метериал пана. Така че, ако системно тормози - жалба в полицията и в общината. Ако се съберат повече хора, по-добре.

# 49
  • Мнения: 1 567
Хе хе, все пак става въпрос за музика, нали?

При нас проблемът е пък, как посред нощите се чува ритмичното скърцане на кревата... luvbed.. Обичат си се хората...  Twisted Evil а и ние отдолу разбираме... Mr. Green ( а имам подозрението, че и другите съседи са в течение на любовните ласки)...
А пък лятото, когато и прозорците са отворени.... хихи

По вашата логика, трябва да сигнализирам в полицията, да събера подписи... Баси и да забраним на хората.... luvbed

И после, ха да ви питам как ще отговаряте в анкетите, тип "Колко пъти правите секс през седмицата"...  smile3532

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 20:42 от veselinap

# 50
  • Мнения: 13 795
И за бебето на комшиите, дето реве непрекъснато ще сигнализираме Wink Що си не звукоизолират детската, ами денонощно тормозят съседите Crossing Arms
Много се увличате понякога.

# 51
  • Мнения: 14 654
Да не забравяме, че жилищните сгради са за живеене и има ред, който трябва да се спазва. Ако съседите са така добри, биха могли и да не правят забележка, само че това единствено ще се дължи на добрата им воля. Който иска да си свири у дома - ще си изолира стаята, която ще ползва за работа, ние сме го направили - съседите нямат оплквания, нормално е да се съобразяваме къде се намираме все пак.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И за бебето на комшиите, дето реве непрекъснато ще сигнализираме Wink Що си не звукоизолират детската, ами денонощно тормозят съседите Crossing Arms
Много се увличате понякога.
Tи пък сравни бебешкия рев с децибелите на муз.инструмент. Не че няма бебета с добре развити дробове, но чак пък да докарат същото ниво ...

# 53
  • Мнения: 1 531
И за бебето на комшиите, дето реве непрекъснато ще сигнализираме Wink Що си не звукоизолират детската, ами денонощно тормозят съседите Crossing Arms
Много се увличате понякога.
Tи пък сравни бебешкия рев с децибелите на муз.инструмент. Не че няма бебета с добре развити дробове, но чак пък да докарат същото ниво ...

Ако си в панелен блок е все едно ти писка точно на ухото. Аз живея в панелка и чувам дори разговорите на комшиите, телевизора им, кучето им и т.н.

# 54
  • Мнения: 1 749
И аз живея в панелка,но не чувам разговори и телевизори,освен ако не са усилени така,че и глухия от отсрещния блок да ги чуе.И може ли да се сравнява шума от плачещо бебе и дрънчене на музикален инструмент??Не става въпрос само за разликата в децибелите,нали.....

# 55
  • Мнения: 7 914

Когато ние правихме ремонт, беше около една седмица, говорих със всичките съседи, и долу горе си организирах времето така, че да не пречим на никой. За мен приятелските отношения със съседите са важни, така че с удоволствие се съобразявам с някой неща.

 Simple Smile


а те с теб съобразяват ли се? Thinking

# 56
  • София
  • Мнения: 1 735
Интересно ми е хората иронизиращи дадения доста сериозен проблем и сравняващ го с ремонт или плач на бебе,които минават най-много за нк месеца,дали имат съседи свирещи на инструменти.Ако им е толкова смешно им пожелавам да си приспиват детето на свиренето на ударни инструменти  или като се върнат от работа скапани в 19ч,някой да им посвири до 22ч за лека нощ.И това години наред...После нека се включват в подобни теми.

# 57
  • София
  • Мнения: 38 671
Авторката, хвани лист и химикалка и събери подписка от съседите.
Ако съберете достстъчно подписи, можете спокойно да го изгоните от блока!
Още повече, че е наемател!

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 09:40 от Дилянка

# 58
  • София
  • Мнения: 3 038
И аз живея в панелка,но не чувам разговори и телевизори,освен ако не са усилени така,че и глухия от отсрещния блок да ги чуе.И може ли да се сравнява шума от плачещо бебе и дрънчене на музикален инструмент??Не става въпрос само за разликата в децибелите,нали.....

Аз мойте ги чувам... и то доста. Ама те са направили някакво разместваме на стайте и съответно са бутнали стена. Не е много забавно обаче като се прибере ме скапани и отгоре тичат малки деца /набиват на пети/ а след тях тича леля им, която не е никак лека, с токчетата... Ужас! А един ден бабата решаваше задача по геометрия с едното хлапе.. и аз успях да я реша по-бързо от тях...  Crazy
Много трудно се бориш с откачени хора. Комшиите над нашите дълги години бяха превъзпитавани, но накрая успяхме. Те надуваха яко чалга, а аз вадех дисковете с метъл на баща ми  Laughing Накрая след два пъти викане на полиция явно се стреснаха.. сега са си купили меки чехли защото не се чуват като ходят  Peace

# 59
  • Мнения: 139
С добро опита ли? Може да е свестен човека и ако просто го помолиш културно да ограничи издевателствата над музиката, себе си и Вас, да почне да се съобразява повече? Това, че говорите различни езици не е задължително да е пречка.

Общи условия

Активация на акаунт