ПРОБЛЕМ С ХОБИ НА СЪСЕД-НАЕМАТЕЛ

  • 6 692
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 654
Ох, и това ли ви дразни - човекът си свири на китара, не работи на циркуляр! Музикалните инструменти се чуват - това е положението. Радвай се, че не свири на тромпет или барабани. Не стига че има талантливи младежи, ами вие ще им забранявате да свирят - как пък не. Ако е много силно - викни от ХЕИ да замерят шума, обаче съм сигурна, че е в норми, обикновено хората, които свирят, много добре знаят в какви граници е позволено да се чува в съседите  Mr. Green Ще те питам след години ако детето ти поиска да свири на нещо и разни кукумявки идват да му правят забележки.

# 31
  • Мнения: 0
аз също имах такава съседка, свиреше на пиано всеки следобяд, класическа музика,
малко ми надуваше главата,
но най лошото беше че и през ноща надуваше един грамофон мисля че е, със едни симфонии,
почти полудях.
Купих си барабан втора употреба от един познат, и като го подкарах, изкарах и нервите, не можеше да тренира на нейното пиaно,
и се изнесе.
Аз я дебнех, като започне да свири, аз почвах яко на тупана, бум бум бум.

Надявам се да съм ти помогнал

    bouquet


Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 12:54 от Chris_379

# 32
  • Мнения: 21
Здравейте!Нова е последната актуализация на Закона за собствеността в  Държавен вестник.Нужната ви информация ще намерите тук.   http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2122102787

# 33
  • София
  • Мнения: 830
За БОГА, пиААААно, освен ако нямате предвид, че пиете.

# 34
  • Мнения: 3 425
За БОГА, пиААААно, освен ако нямате предвид, че пиете.

О,да приемам забележката  Peace нарочно или без да искам си е грешка  Peace

# 35
  • Мнения: 0
Елспет толкова ли е лошо, ако някой допусне правосписна грешка, мисля че по лошото е когато някой следи постоянно темите
и пише заядливи забележки,
мисля че автора е по ще се зарадва на някой добър съвет,
отколкото на няколко спама колко правописни грешки, еди кой си намерил.

Много се радвам, че при нас има правила на блока, който са написани при нотариус, от всички собственици са подписани,
и свирене на музикални инструменти е забранено, все пак всеки като се прибере от работа си иска спокойствието.
И при нас има няколко деца, които свирят също на инструменти, но се съобразяват, и се упражняват само в училище, има и още едно детенце, което вкъщи свири, но родителите са взели мерки и детската му стая е била облицована със някакви специални плочи, които да спират звука, вярвам на таткото, който ми сподели това, защото никога не съм чул нещо.

И наистина, при положение че една детенце трябва да си легне във 20 часа, е неуместно да се шуми чак до 22.

Когато ние правихме ремонт, беше около една седмица, говорих със всичките съседи, и долу горе си организирах времето така, че да не пречим на никой. За мен приятелските отношения със съседите са важни, така че с удоволствие се съобразявам с някой неща.

 Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 401
Това е интересно. Би ли могла да постнеш тука текста на правилника ви, да почерпим и ние опит, да се пробваме да го внедрим евентуално.  Wink

# 37
  • Мнения: 0
на немски е, не живееме в България, но ако ви е важно няма проблем да го преведа.

иначе други правила, за които се сещам са – събирането на пари всеки месец по 80 евро на семейство, не за заплащане на разходи, ами за подобряване на самият блок, например за фасадата, или ако нещо се повреди, или ако се налага сменяне на покрива и др.

ако се прави парти, е наложително подписите на всички, но само ако има силна музика, иначе няма проблем, въпреки че по принцип всички подписват.

Малко кученце или коте, няма проблем, но когато някой иска по голямо куче, му трябва подписа на съседите, и те почти никога не подписват.

простиране по терасите също е забранено.

в момента не се сещам за други работи, въпреки че са доста.

  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 761
Ох,заболя ме корема от смях JoyМного весела тема:)

СПоред мен всякакви начини за отмъщение,независимо дали става дума за Берлиоз или Радка-Пиратка са меко казано просташки.Да си правите един на друг мръсно е глупаво,нали все пак всеки ден се засичате по стълбите,с тези хота се очертава да живееш в близките няколко години и никой няма интерес да се гледате на кръв.Единият ще направи някакъв компромис,другият ще направи компромис и ще постигнете някакво приемливо решение и за двете страни.

Това го казвам като професионален музикант,който всеки ден се е упражнявал и не е имал проблем със съседите.

Когато бях на 7 години майка ми ми купи пиано.Всички съседи бяха много стреснати какво ги чака.Никога не съм свирала късно вечер,когато със сигурност хората вече спят,веднъж една съседка дойде в 7 вечерта и ме помоли да спра,понеже си приспива бебето.Казах и,че изсвирвам отначало докрай това,което репетирах и след 15 минути бях спряла.
Веднъж съседката под нас дойде и ми каза,че много я боли глава и аз сложих тихия педал,така,че да не се чува при нея.

Минзухар-всички професионални студия за звукоизолирани, с мокет по стените,който да убие звука,така,че записващото устройство да не улавя ехо.
Професионалните инструменти имат проспособления за по-тихо звукоизвличане.

Веднъж един съсед ми звънна с една кана вино-"Чувам,че свириш,значи си у вас,идвам да те поканя у нас - сина ми си купил електрическо пиано и имаме гости, може ли да ни изсвириш нещо?"

И аз бих предпочела някой да ми свири,отколкото да ръмжи с някоя бормашина или да събаря стени над главата ми все едно бомби падат.
Ама няма как- и ремонти трябва да се правят и професионалистите трябва да се упражняват.
Нека бъдем по-толерантни.Агресивното поведение и излизането от добрия тон няма да ни помогнат в такива случай.


П.С.Когато ме приеха в КОнсерваторията почерпих всичките си съседи от благодарност,че проявиха разбиране.А един по-възрастен попитал брат ми :"Абе,сестра ти не я чувам нещо,да не се е оженила?Тъкмо свикнах да свири вечер и тя взе,че замина."

# 39
  • Мнения: 0
Eто за изнервените  - "музикално" отмъщение за шумни съседи  Laughing

 http://deepseek.net/details.php?id=26832

може да пробвате  Joy

# 40
  • Мнения: 1 537
Аман от скучни хорица!!
Какво толкова - човека просто свири на китара!Не е като денонощни купони, нали така?
Трябва да се примирите - така се живее в блок.
Аз предпочитам някой да ми свири "на главата" , отколкото да слушам постоянно  скандалите на съседите, често придружени с бой и крясъци.

# 41
  • Мнения: 12
Chris_379, в кой град живееш в Германия ?
Аз напоследък се замислям да емигрирам в някой цивилизована държава - тук явно никой не уважава спокойствието на другите.... Особено сега покрай бебока конфликтите с чалгаджии са доста груби...
И още - при вас сте направили специално за блока ви правилник - той с по-голяма сила ли е пред действащите в Германия федерални закони?
Мисълта ми е - сега според последните промени в наредба 1 за обществения ред - всеки ден даже и в почивните до 22 часа може да ти дънят чалга, да къртят и пробиват - ако блока приеме свой правилник за вътрешния ред - той ще има ли по-голяма правна сила спрямо наредбата на общината ?

# 42
  • Мнения: 1 844
е като е музикант човека къде да свири?!знам,че е много досадно,и мои съседи вдигат шум,който ме дразни,до нашата кооперация строят мол и работят ДЕНОНОЩНО..но няма какво да направиш,ако не нарушава часовете за почивка.
досадно е,но няма начин,живеем в кооперации,а не в гората. Peace

# 43
  • Мнения: 227
Пусни му яка чалга в 6,01 сутринта няколко дни.
Или вечер като се прибере надуй музиката и излезте.
Joy Това е добра идея. Ще му стане доста неприятно и ще му се обърка ритъма на свирнята.

 Peace   hahaha  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 1 735
Запис,че темата ми е мъка. Cry

Общи условия

Активация на акаунт