ФЕВРУАРИ Е! Настъпи и нашият час, мама да стане всяка от нас!

  • 12 388
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14
пишеви един щаслив татко снощи станах бащта имам си син 3550 грама и 51 см казва се ДИМИТЪР

# 226
  • Мнения: 60
Да ти е жив и здрав сина и много да ви радва! Бързо възстановяване на майката!
Bibi iv и аз се притеснявам от купищата багаж, дето съм приготвила за болницата, ама си се успокоявам сама - все пак не съм виновна, че тук искат всичко - чаршафи, посуда, нощници, дрехи за бебока, памперси и т.н...........Въобще не се сещам нещо да не искат Grinning Така че, независимо дали им е приятно, няма да ме върнат я Laughing

# 227
  • Мнения: 360
честит син на vasi_k и гордия татко,да ви радва много,да е жив и здрав и  много щастлив.  bouquet

# 228
  • Мнения: 360
ей момичета имам 1 питане.аз ще раждам в тина киркова там нали не искат да си носим всичко?и дали някоя знае има интернет да знам дали да си взимам лаптопа.извинявам се ако досаждам.

# 229
  • в гората
  • Мнения: 25
alximika, мисля че нямат интернет, една приятелка ражда там лятото.А и едва ли ще имаш време за интернет, тя се оплакваше,че бебетата са били постоянно при тях(което по принцип е добре) а сестрите неоткриваеми при нужда от помощ.

# 230
  • Мнения: 356
Честито ви юначе на мама vasi__k и тати!Да ви е живо и здраво и много да ви радва!
Много късмет на раждащите днес мами!!!!!

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 2 508
Честито синче на Васи к!!! Да ви е жив и здрав , много да ви радва и слушка!!! Hug
Честито синче и на ВНЛ! Само щастие желая и много детски смях!

Маринче, много хубави въпроси си задала Simple Smile Гледам на един хал сме и добре, че са Яна и Рени, че иначе... ooooh!
Благодаря ви, момичета!!! Нямате представа колко много помагате! Hug

И понеже Маринчето ми е спестила половината писане, аз намислих ново питане  Mr. Green
Вчера педиатърката ни даде за събота и неделя нейната везна да мерим бебо, за да не го водим в болницата за пробно кърмене, че тия вируси са много страшни сега...
Та снощи като го премерих мъничето преди и след ядене и  Shocked Sad Беше изял само 40 г от едната гърда и 20 г от другата.... Както и да го смятам (дори при 12 хранения на ден, а ние обикновено правим по 10 на денонощие) не се събират 700-800 мл, както го дават за тази възраст... И сега се чудя какво да го правя. Пак си хапва по-честичко и аз не му отказвам, когато каже - давам веднага. А кърма има, ходя си мокра постоянно. Просто малкия суче 20-30 мин и заспива безпаметно. Уригвам го и понякога се събужда и малко суче и от другата гърда, около 10 мин. и пак заспива. Днес пак ще го меря да видя колко ще изяжда.
Какво ще кажете, спасителки наши? Grinning Да се шашкам ли?  Цедя се и прибирам във фризера за всеки случай, ама не ми се дава по друг начим освен от гърда  Naughty

По повод ходенето мокра, пратих тати да ми купи сутиен за кърмачки Simple Smile Как ще нацелим номера от разстояние не знам! Simple Smile Харесах и едни накрайници на Авент за предпазване на зърната и събиране на прокапалата кърма. Ето ги: http://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=2_18&prod … b7f60fc085b3d6da9
Някакви отзиви? Еднократните подплънки не са ми много удобни, търкат ми се зърната и ми се разраняват още повече...

Много ви  Hug и после пак ще се включа. Малката ламя ме зове  Mr. Green

# 232
  • Мнения: 592
Честит голям мъж Димитър на мама vasi__k и тати - да е жив и здрав и много да ги радва. Бързо възстановяване на мама и скорошно прибиране в къщи Simple Smile  bouquet

# 233
  • Мнения: 2 829
Коте, тия 700-800 грама не знам откъде ги е взела докторката, но ето тук една таблица за кърмени бебета:

Количество кърма необходима за денонощие
Възраст на бебето     Минимално количесвто в gr   Максимално количество в gr   Средно количество в gr
0-3 седмици              400                                     800                                      600
3 седмици-2 месеца   600                                     900                                      740
2-6 месеца                680                                     1130                                     910
6-9 месеца                680                                     910                                      800
9-12 месеца              510                                     910                                      710

Докато разполагаш с везната-опитай да теглиш преди и след кърмене цяло едно денонощие, защото бебето не изсуква едно и също количество на всяко хранене. И все пак-най-важния показател е да видиш в рамките на един ден и в рамките на 2-3 дни дали бебето качва тегло.
Аз самата имам ел. везна, но явно не умея да боравя добре с неяя-като теглех дребното и то все мърдаше и изкарвах че изсуква по 20 гр., 40 гр., 0 гр., но пък от един ден до следващия винаги беше повече грамове. В крайна сметка се отказах да опитвам да го тегле преди и след кърмене и го следях само от ден на ден или през 2-3 дена.
Не бързай да дохранваш Hug

# 234
  • Мнения: 24
Здравейте сладуранки  Hug
Честито на мама Васи и щастливият татко- да ви е живо и здраво бебчето и мн мн да слушка   bouquet А на мама бързо възстановяване

Много благодаря на Яна и Рени за полезните и изчерпателни съвети ... мен така ме притеснява това кърмене  Blush

Айде толкова от мен за сега... ще гледам да следя какво си пишете, ама ми е мн криво и напрегнато ... аман от това чакане, както вика майка ми така както е тръгнала моята принцеса ще си изкара до март  Shocked

# 235
  • Мнения: 56
Еййй, сколасах най-накрая да се индикирам и аз  ooooh! Такава лудница е у дома откакто съм се прибрала, че направо не знам как издържам Shocked Добре, че нашите дойдоха да вземат Рая да я изведат, за да мога да седна и да се разпиша, че ми домъчня за вас Heart Eyes
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВОПОЯВИЛИ СЕ БЕБОЦИ, НЯМА ДА ГИ ИЗРЕЖДАМ, ЗАЩОТО СА МНОГО  bouquet ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, ДА ПАПКАТ И ДА НЕ ЯДОСВАТ МАМА Grinning
ЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ, КОИТО СА ИМАЛИ ПОВОД ЗА ПРАЗНУВАНЕ ПРЕЗ ВРЕМЕТО, В КОЕТО НЕ СЪМ СЕ ВЯСВАЛА newsm51
Не съм чела предишните темички, честно казано не знам дали въобще ще имам тази възможност, но ще се пробвам Grinning Ние сме добре, кърмим се с триста зора, Яна виждам, че си много активна, помагай душа, защото съм на прага да се откажа Sad Малкият е ужасно ленив, суче най-много по 7-8мин. и заспива и не мога по никакъв начин да го събудя. Давах първоначално и от двете гърди, сега давам първо едната, след това на другото кърмене другата, за да се напълни по-добре. Имам кърма, защото усещам как ми се пълнят гърдите, а и той като почне да суче на моменти направо се дави, толкова много изтича. Не знам колко яде и дали е достатъчно, памперса е мокър и наакан  почти всеки път. Кажи какво да правя, нормално ли е това и какво да предприема. Искам ужасно много да го кърмя, но цялата ситуация малко ме изнервя. Забравих да кажа, че яде на 2-3часа, понякога и през час и половина. А и спрях да дохранвам, защото в  родилния дом дохранвах, но откакто се прибрахме реших да спра. Лошото е, че като се през час моите гърди явно не смогват да се пълнят или поне аз така си мисля и все ме е страх, че яде малко, ох ще лудна #Crazy Е, оплаках се Sad
Надявам се, всички бебоци и мами да са добре, ще се опитам да наваксам с темичките и да съм по-редвна, целувам ви всички  love001

# 236
  • Мнения: 1 134
Честит син на мама Васи и щастливия татко! Да расте здрав и силен!  bouquet

Аз хуквам след малко на разходка. Желая хубав и слънчев ден на всички! Hug

# 237
  • Мнения: 24
Ей ама каква съм заблудена ... забравих да почерпя

Днес с милото правим три месеца от както сме семейство и година и половина от както сме заедо


Силно се надявам че ще мога скоро да го зарадвам и с друг подарък Simple Smile

# 238
  • Мнения: 143
Яна, благодаря за изчерпателния отговор, ще се опитам поетапно да откажа роднините да й дават вода, за да не се испокараме. През нощта си я кърмих без да гледам часовника и беше доста по-спокойна. Коте и ти си ми много полезна с твойите питания.

Аз си купих един сутиен за кърмачки и е страшно удобен, а освен това струва само 17,50 лв. , освен това си купих едни подпълнки за еднократна употреба на фирма "Жане" за 14,50лв. и са много удобни.

Ние след час като се нахраним отиваме за поставка за ваничка, че вече трябва да се къпи момата във ваничка, стига с това легенче, макар че мен ме е страх да й мия косата.

Коте - сутиена е на фирма Canpol babies!

Елфи, благодаря за изчерпателния отговор.

Успех на всички мами днес!
Целувки на всички!

# 239
ейй,здравейте мами Hug,първо,честито на  vasi__k и нейния малък принц Димитър,да расте здраво,щастливо и усмихнато дете,и да слуша мама и тати Hug

сега малко за нас:Тифани буквално ме изрита от леглото,аз паднах на земята и се събудих,малката бебка бая се стресна,почна много силно да рита,ама иначе нищо ни няма,още сме си 2 в 1.
Ох,и ние ще се кърмим след 2 часа,обаче аз ще кърмя бъдещата кака Joyтова дете е силно превързано към млякото под всякаква форма и е решило че докато може да  "дои" майка си,ще минава на аванта.Скоро смятам да я отбия,да има мляко само за бебка,ама не знам как да го направя,пробвах на скоро но тя  едостатъчно голяма и разбира и започва да обикаля около мен и да се облизва когато иска мляко,ужас!!!Някави идеи?
vivi_mm честит ви семеен празник,да се обичате дълги години още Hug
emym добре завърнали се с малчо! Hug

Общи условия

Активация на акаунт