ФЕВРУАРИ Е! Настъпи и нашият час, мама да стане всяка от нас!

  • 12 369
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 173
ЧЕСТИТО НА МАМА ВАСИ И НА ГОРДИЯ ТАТКО - ДА ИМ Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ ЮНАК !!!
Еми, добре завърнала се  Hug
Виви, честити Ви годишнини, дано днес имате и още един повод за празнуване, желая ти го от все сърце, особено като знам как го искаш  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed А пък ако не е днес, тя госпожицата ще си покаже сама кога иска  Simple Smile

Вчера нали бях на ЖК - ами какво да ви кажа, ще чакаме, ясни признаци няма, явно и на моя Беболино не му се излиза още, като гледам ще е кривичък като баща си  hahaha Още от сега не ме слуша - прескочи всички набелязани от мен дати  Joy

Днес е страхотен ден, слънчев и топъл и аз след малко мисля да поизлезна на разходка!
Целувки от мен   bouquet

# 241
  • Мнения: 5
В тина киркова няма безжичен интернет, но то едва ли има и време за интернет! Ако нямате какво да правите и ви се уплътнява време до раждането - може да гледате ето това филмче - Vicky Cristina Barcelona. Изтеглете си го от нета и се наслаждавайте.

# 242
  • Мнения: 192
Честит син на Васи_К и щастливия татко!!! Да е жив и здрав и много да ви радва!!!  smile3525   ylinfant

# 243
  • Мнения: 1 121
Честит син на мама vasi__k !!! Да ви е жив и здрав!

cutesmallcat, 60 грама на ядене на тази възраст ми изглежда напълно нормално. Синът ми  изяждаше приблизително същото количество (цедях се в началото) и наддаваше перфектно!

еmym, започни да броиш нааканите памперси, ако са над 4 на ден, значи си хапва добре човека, напишканите доколкото си спомнм трябва да са над 6 Peace възможно е млякото ти да тече по-бързо или бебето просто да суче по-бързо и да се снабдява с необходимото количество за по-кратко време. Моето момиченце суче по 15 минути, но суче много бавно и лениво и постояно заспива по време на кърмене.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 17:03 от `Reni`

# 244
  • Мнения: 40
dessita_i ДА можеш да използваш този босилек. Но си го приготви когато имаш контракции (не подготвителни) - той е за обезболяване и до някъде за разкритие.
daya9 така е - не трябва да се ползва от бремени, защото може да се роди преждевремено.
Знаете аз бях цяла нощ с контракции през 20-на минути, но не посмях да го пия, докато док. не каза, че раждането е започнало.

# 245
  • Мнения: 1 796
Честит син на Васи и щастливия татко!!! Да расте здраво и обичано дете!!!

Само не разбрах дали преди полунощ или след е роден малкият сладур, за да го впишем на 1-ва стр.

Бетунга, благодаря за отговора Hug

# 246
  • Мнения: 2 829
Еми, така както описваш нещата при вас излиза че всичко е наред. Щом малкия юнак пишка и ака редовно-значи хапва добре (Рени, напишканите памперси на ден трябва да са повече от 6 а нааканите-повече от 4) Опитай да проследиш бройката за денонощие и окладвай утре Simple Smile
Щом даваш на детето да суче всеки път като поиска-няма как да остане гладен, просто си имаш всички признаци че нещата вървят добре. Ако искаш можеш да проследиш наддаването-като отидеш да претеглиш бебето сега и отново след седмица-така ще се успокоиш.
Опитай се просто да не се тревожиш толкова. Някои бебета спокойно се наяждат за 7-8 минути.
За всеки случай ти пускам признаците, по които може да разбереш ако бебето не си дояжда-ако забележиш нещо от тези-веднага тичаш при доктора и мигновено дохранваш!
-- летаргия
-- апатия
-- слаб плач
-- суха уста или очи
-- фонтанелата (меката част) на главата на бебето е хлътнала или потисната
-кожата губи тургора си (когато я щипнете, остава защипана на вид)
-треска

За гърдите-аз в предишната си публикация писах че кърмата се произвежда на принципа на търсенето и предлагането и че колкото по-често се изпразва гърдата толкова повече мляко се произвежда. Така че, точно когато гърдите се препълват и ги усещаме напрегнати, "пълни"-точно тогава организма получава сигнал че млякото не е нужно и намалява продукцията. И обратното-когато гърдите се изпразват редовно и докрай (и ги усещаме меки и "празни") организма получава сигнал че трябва да произвежда повече кърма.

Но при теб явно няма никакви проблеми и всичко е наред-просто се успокой и продължавай в същия дух!

# 247
  • Мнения: 56
Яна, Рени, благодаря ви за бързите отговори Hug

Яна, ще се опитам да го следя днес и ще пиша утре или други ден Laughing
Благодаря на всички за посрещането, отивам да ви дочета Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 24
Здравейте мамчета, минавам само на бързо да ви "видя", че днес ми е много натоварена програмата. Слушам тук мами които казват че бебетата заспиват докато сучат и не могат да ги събудят за да сучат още в такива случаи аз лекичко разтривах раменцето или вратлето на бебето това доста ги дразни явно и така се събуждат (поне повечето) ако искате пробвайте  Peace
Честито на Васи!
Охоо кого виждат очите ми тук Фокси добре дошла отново в редиците!

# 249
  • Мнения: 1 796
Фокси, виждам те Laughing
Добре си се завърнала, ако имаш сили и мерак, разказвай Hug
Добре завърнала се и на Еми Hug

# 250
  • Мнения: 592
Лисанкееееееееееееееееее  Heart Eyes Hug  bouquet

# 251
  • Мнения: 242
Хелоу,мили маминки,бъдещи и настоящи Hug Hug Hug

Аз да се похваля,че вече съм си вкъщи.Е,засега сама, -14кг. Mr. Green  и без бебони,но след десетина дни ще сме всички заедно пред компютъра Mr. Green
Първо-ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ОБЕБИЛИ СЕ Hug ТОВА Е НАЙ-ЯКОТО ЧУВСТВО НА СВЕТА!!!!Да са ни живи и здрави бебетата,това е най-важното !!!!!!
Благодаря на мамата,която се е потрудила да впише всички на първа страничка.Оттук нататък се заемам отново аз Peace

Е,четох,четох,ама вие сте се уляли просто!!!Ще продължа да ви чета подробно малко по-късно,защото сега ще се цедя /както правя от 4 дни насам на всеки 3 часа/,а пък след това ще имам гости...Иначе аз съм супер добре.На който му предстои секцио с пълна упойка аз ще му кажа,че не е нищо страшно.Трябваха ми около 20 минутки да се осаферя малко и да ми кажат къде ми е телефона,за да го грабна и да започна да клюкарствам Joy
Най-гадно ми беше порвите 3 дни,защото не ми даваха никакви по-подробни сведения за мъниците ми,нито пък ми даваха да ги виждам..Късаше ми се сърчицето Cry На четвъртия ден се измъкнах и отидох в отделението за недоносени,но ми ги показаха буквално за две секунди,заради грипната епидемия...Повярвайте ми,оттогава усмивката не ми е слезнала от лицето.Наско/по-мъничкия/ все още имаше абокат на главичката,но вчера са му го махнали и си папка вече спокойно.И двамата си наддават добре,което ме радва много и най-много до десетина дни ще ги изпишат.
Снимки имам,но ще ми трябва помощта на таткото,за да ги сваля от телефона ми,че тоя тъп телефон ми е тъмна Индия...
Малко по-късно ще се включа пак,защото сега се заемам с изцеждането.Само за сведение-кърма имам от третия ден и оттогава се изцеждам.Досега я хвърлях или я давах на някоя закъсала мама,там,в болницата,но от днес започвам да я замразявам,защото незнам дали като си дойдат бебетата вкъщи ще искат да сучат от мен.Та поне дори и да ги храня от шише искам да ги храня с кърмата си.И без това тя хич не е малко Mr. Green
Айде до после Hug

Ето две снимки,които обаче хич не са с хубаво качество,но поне ще видите и нашите мъници Heart Eyes
Първата снимка е на Георги /по-големия/,който изглежда,че е с гола глава,но всъщност е рус, а втората е на Атанас /мъничкия/ с тъмна коса...
   

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 15:25 от foxy81

# 252
  • Мнения: 24
Фоксуна, добре си ни дошла   bouquet

Гери благодаря много за пожеланията   bouquet Явно бебоните ни са  с характер ... дупе да ни е яко щом от сега си проявяват иантеца  Crazy

Хм аз тука имам два пакета от вълшебния босилек и само ще дебна момента и ще си попийна Simple Smile 

# 253
  • София
  • Мнения: 1 978
Честито бебе на Васи,да й е живо и здраво отрочето!!!

Добре дошла на Фокси!!!

Момичета,имам спешна нужда от ХЕЛП!!!Ние от вчера насам си ядем нормално,но доста често се случва след като се оригне да заспи и след един час да се събуди с плач и като го гушнем започва да се оригва и напъва и е голяма мъка.Не знам какво го измъчва така,като се оригне няколко пъти сякаш се облекчава и пак заспива.А да освен оригването понякога и хълца много и макар и рядко се случва да повърне малко.Според вас на какво се дължи това и мога ли аз нещо да направя,защото като го гледам как се мъчи...А и не може да се наспи бебчо.

# 254
  • Мнения: 1
ЧЕСТИТ СИН МАРТИН НА МАМА ВНЛ И ЧЕСТИТ СИН ДИМИТЪР НА МАМА ВАСИ! Да са живи, здрави, послушни, обичани и да растат щастливи! На мамите- бързо възстановяване!

Честити годишнини на Виви!  Скоро да си гушкаш най-сладкия подарък!  Hug

Добре завърнали се на Рени, Емим и Фокси!   bouquet   bouquet   bouquet

Успех на всички, които скоро им предстой важното събитие!
Нямаме ли новини от Албенка?  newsm78
Фокси, много се радвам, че сте добре и тримата и в същото време ми е мъчно, че не сте заедно! Пожелавам ти скоро да се приберат двамата юнаци и четиримата да сте така  family

                    newsm51  newsm51  newsm51  newsm51  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт