Гледате ли новините? Двойно убийство на деца....

  • 13 393
  • 450
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
За съжаление и това не ме учудва вече.Света стана толкова суров,че нямам думи да изкажа възмущението си и погнусата от постъпки,подобни на тази.

# 46
  • Мнения: 2 161
Звярът никога няма да се замисли за наказанието,преди да извърши злодеяние.Не знам дали съм за смъртното наказание.Трябва да помисля.

# 47
  • Мнения: 194
Ох,не знам и аз дали съм "За" смъртното наказание...То някой за да  реши да убие,предумишлено или не,едва ли се замисля за последствията, или какво го очаква,дали ще си полежи няколко годинки ,дали  ще го "линчуват".Те просто убиват...За извергите,дето го правят,едно смъртно наказание не им е достатъчно,просто бързо ще им свършат мъките.По-скоро доживотна присъда,да гние някъде,без помилване,по-удачно ми се струва като наказание.Не да го пуснат след 5-10-15 години,а просто да си стои там,на тъмно,сам и да полудява

# 48
  • Мнения: 24 467
Извършилият нещо такова за мен е откачен. Дали му пука на откачения, особено в момент на тотално изключване, като как ще бъде наказан? Нормалният човек пък би се замислил и без угрозата от смъртно наказание. Не мисля, че то решава проблемите, тъй като зверства има и е имало и когато смъртно наказание е съществувало и когато не е.
Дискусия по темата имаше не една с достатъчно статистики и изчерпателни мотивировки.

# 49
  • Мнения: 41
Това ме поддиква към друг въпрос- защо лудите са на свобода??? Там където живеех до скоро на съседната улица имаше един луд- преди години беш ппробол човек с нож! Но още си се разхожда по улиците! И не е само той ! Защо не ги държат в лудница тези хора!?

# 50
  • Мнения: 809
Светът се изроди. Хората са озлобени, озверели, подивели и всичко човешко им е чуждо.
Нямам думи...

# 51
  • Мнения: 41
В момента по Хоризонт говорят точно за него. Оказва се, че той е бил мнооого зле с поведението още от дете и хората са го избягвали. Преди време с някакви свои приятели е пребил баща си почти до смърт. Е, кой нормален човек ще му се изпречи на пътя като е въоръжен?! Аз не бих. И двамата му родители са починали преди време.
И  сега ще му дадат условна тригодишна присъда, защото не е добре психически!!! И после- защо има убити!

# 52
  • София
  • Мнения: 38 632
Това ме поддиква към друг въпрос- защо лудите са на свобода??? Там където живеех до скоро на съседната улица имаше един луд- преди години беш ппробол човек с нож! Но още си се разхожда по улиците! И не е само той ! Защо не ги държат в лудница тези хора!?

Отговорът е прост - няма нито места, нито персонал.
Кой е луд да работи в лудница за смешна заплата?

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Има разлика между луд и агресивен.
Мисля, че очаквате твърде много от околните и точно очаквате някакви чудеса от героизом. За мен е напълно логично всички да се отдръпнат и то не само от шока, а и защото познават този що за човек е. Нокоя от вас би ли тръгнала да се разправя с такъв човек? Защото аз не вярвам. По-скоро ще гледате да не се изпречвате на пътя му по никакъв повод.

# 54
  • Мнения: 457
Това ме поддиква към друг въпрос- защо лудите са на свобода??? Там където живеех до скоро на съседната улица имаше един луд- преди години беш ппробол човек с нож! Но още си се разхожда по улиците! И не е само той ! Защо не ги държат в лудница тези хора!?
Защото няма с какво да ги хранят Close Тъжната истина. Около Коледа са ги понапускали от 4-ти км. Имам такава информация от един човек.

И не мога да се примиря с бездушието на хората от с.Осиково!!! Не мога! Това, с което си обяснявам бездействието им е факт, който не искам сега да коментирам, но ако е наистина това причината....ще се откажа вече от този народ!  

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Стига с тези приказки наизуст за бездушието на хората! Пълни глупости! Ти ще му скочиш ли на този, а? Ама пред компа всички са много ербап, а някои дори тръгват да се отказват от "този народ". Ти да не го владееш "този народ", че да се отказваш от него?

# 56
  • Мнения: 457
Има разлика между луд и агресивен.
Мисля, че очаквате твърде много от околните и точно очаквате някакви чудеса от героизом. За мен е напълно логично всички да се отдръпнат и то не само от шока, а и защото познават този що за човек е. Нокоя от вас би ли тръгнала да се разправя с такъв човек? Защото аз не вярвам. По-скоро ще гледате да не се изпречвате на пътя му по никакъв повод.

Не съм съгласна, защото не говорим за жените, а за мъжете в селото. Двама мъже дали няма да се справят, а?! Дали ако хванат тоягите, няма да го потрошат! Как се пазят от чакалите, вълците из планните и полята като пасат животните си, а от един двукрак ще се стреснат толкова! Не мога да го повярвам!

# 57
  • Мнения: 17 546
Колко болни трябва да сме всички, че да не се притечем на помощ на едно дете, преследвано от баща си с нож или там някакво оръжие?
Много болни! Цялото общество от редови, обикновени хора сме болни! "Битието определя съзнанието" не е просто утопична фраза, а жестока истина. Докато живеем ден за ден, с мисъл дали ще имаш възможност на другия ден да си нахраниш децата и да си платиш кредита, дали ще си на работа или ще те изритат без обяснение, дали докато си на работа няма да ти разбият дома и да ти вземат и малкото, което имаш, ще е така. Че и по-страшно ще става. В моменти на беззаконие се въздигат най-низките човешки страсти.
Жалко за децата. Невинни жертви на цял един режим, не само на баща си. Жалко и за многото други наши деца, които страдат всеки ден по свой си начин, заради стреса, в който живеят родителите и понеже няма на кого другиго да си го изкарат, го правят върху собствените си деца, дори без да го осъзнават понякога.

Съм за смъртното наказание!

# 58
  • Мнения: 212
Спора "За" или "Против" смъртното наказание е точно толкова безсмислен като спора кой отбор е по-добър - "ЦСКА" или "Левски". И двете страни на спора могат да извадят тонове доказателства за това че те са прави, но в крайна сметка победител в тоя спор няма и никога няма да има.

# 59
  • Мнения: 457
Да, имам в предвид, че повече няма да го защитавам, както всеки път го правя. Става дума за българина!

Общи условия

Активация на акаунт