Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 108
  • 609
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 768
labrex ето от този продавач намерих подходящия размер (ако ти се занимава с поръчка).

Cup's diameter ( Top rim): 4.5cm; Cup's diameter (Bottom rim): 4cm
Мисля, че ще са ОК във форми с диаметър 4cm  Peace

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 10:56 от eta

# 241
  • Сливен
  • Мнения: 68

eta,

 а каква е цената за транспортните разходи от този продавач?

# 242
  • Мнения: 2 768
200бр кошнички от този р-р ми излязоха точно £2,84.
Или 4,96лв с транспортните разходи  Peace

# 243
  • Мнения: 22 867
labrex ето от този продавач намерих подходящия размер (ако ти се занимава с поръчка).

ета, благодаря ти за линка, ако не си намеря тук, имам намерение да потърся и в нашето Метро, може би ще се възползвам, предлагат интересни нещица.

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Да ви почерпя и вас виртуално послучай вчерашния празник!

Това приготвих за колегите:


labrex, тези ги правих със същите силиконови формички. При първото печене мааалко ми замирисаха като се загряха явно и се уплаших, че ще попие миризмата в кексчетата, но нищо такова не стана.
Вече няколко пъти ги ползвам. От опит вече ще слагам в тях малко по-твърди от обикновеното теста, защото, особено когато има плод, може и да не се отлепят перфектно.
Освен това е кофти миенето, ако нямаш миялна...

# 245
  • Мнения: 22 867
Tari Tasartir , твоите си ги опекла чудесно, а при мен 25 мин се оказаха много и са леко жарнати, а очаквах да станат белички като при maia4444 . Ще ги пека вече 20 мин. Направих солени и сладки, солените станаха по-добре, всъщност при розичките печенето дойде вповече. Но ще се ориентирам, не съм пекла досега в такива форми. Grinning






# 246
  • Мнения: 175
Всъщност моите си се измиха самички..., нямах проблем с миенето!
Лабрекс, чудни са!
Предполагам си ги пълнила догоре, защото са по-високи от моите!
В понеделник отивам да разнообразя формите, и от тези за кекс ще взема.
Няма да досаждам повече! Embarassed

# 247
  • Мнения: 22 867
Всъщност моите си се измиха самички..., нямах проблем с миенето!
Лабрекс, чудни са!
Предполагам си ги пълнила догоре, защото са по-високи от моите!
В понеделник отивам да разнообразя формите, и от тези за кекс ще взема.
Няма да досаждам повече! Embarassed

Да, напълних ги догоре, наравно. Но по-малко ще ги пека. И моите форми се измиха лесно, не очаквах. Аз си купих кексова форма, но ще видим кога ще я пробвам и нея. Не са лоши формите, само забележката на Умбра малко ме притеснява.

# 248
  • Мнения: 11 747
labrex , и да си ги купиш за 20лв или за 40лв, вместо за 3лв, пак не се знае точно какъв им е произхода, къде и как са произведени и какво отделят или не отделят по време на термичната обработка. То важи за всички съдове и не само съдове, а всичко в магазинната мрежа.

# 249
  • Мнения: 22 867
labrex , и да си ги купиш за 20лв или за 40лв, вместо за 3лв, ..........................

pina, убедила съм се в това, затова и написах, че в България високата цена не е критерий за високо качество за съжаление. И затова и купих тези форми, пък и защото други не съм виждала по нашите магазини / у нашио град/.  Права си, че май на почти всичко може да му се намерят вредности. Да се надяваме, че това ще поддържа имунитета ни на ниво.  Wink Няма как под капак да се живее стерилно и от всичко да се опазим, но поне да са по-малко вредните неща.

# 250
  • под тепетата
  • Мнения: 9 305
 blekuta, благодаря за отговора! Другата седмица ще си купя от петицата и ще врътна една -две тавички с кеф   bouquet

# 251
  • Мнения: 186
Приготвих Кокосви мъфини, но нещо не съм очарована... Тестото беше много гъсто, излязоха само 9 броя, станаха едни шуплести, кокосът въобще не се ушещаше...Имах по-големи очаквания, но все пак се ометоха Grinning Рецептата е от "Гответе с мен"

# 252
  • Мнения: 175
labrex, maya, бързо казвайте къде е тоя магазин, аз ходих до един наблизо, но там нямаше нищо интересно, даже и до един далечен ходих и там нъцки. Кажете, моля ви се, де го открихте туй китайско съкровище  baby_neutral , че тия мъфини много допадат на мързеливата ми природа  ooooh!

# 253
  • Мнения: 175
labrex, maya, бързо казвайте къде е тоя магазин, аз ходих до един наблизо, но там нямаше нищо интересно, даже и до един далечен ходих и там нъцки. Кажете, моля ви се, де го открихте туй китайско съкровище  baby_neutral , че тия мъфини много допадат на мързеливата ми природа  ooooh!

Аз съм от дълбокия прованс, та едва ли ще съм ти от полза!

Но за  мързеливата природа - и на мен ми идват идеално!

# 254
  • Мнения: 952
Приготвих Кокосви мъфини, но нещо не съм очарована... Тестото беше много гъсто, излязоха само 9 броя, станаха едни шуплести, кокосът въобще не се ушещаше...Имах по-големи очаквания, но все пак се ометоха Grinning Рецептата е от "Гответе с мен"


Ивейн -  не зная защо така не са ти се получили мъфините? Много странно. На нас са ни любими и често ги приготвям у дома. Все пак с течение на времето започнах да добавям повече топинг отгоре, защото така повече ги харесваме. Така и кокоса се усеща и са много приятни.
Иначе като бройка ми излизат точно 12, а понякога има 1-2 които слагам в купички за крем карамел. Да не би да си препълнила много формичките. Гледам от снимката, че са се надигнали доста.

Общи условия

Активация на акаунт