Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 098
  • 609
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 243
Ксения, благодаря!
Яйцата се доавят накрая - след като си разбила сухите съставки, млякото и маслото. Не зная колко е необичайно, така беше в оригиналната рецепта и в тоя рд ги слагам. Сполучливи са, аз сум ги правила десетки пъти, а и излизат доста - в моите форми - поне 24 бройки. Днешните дори дойдоха повече, защото ги пълних много по-малко, за да има място за шоколадовия крем.

Относно масления крем не мога да съм ти от полза - превела съм го от източника, но понеже не харесам маслени кремове, не съм го правила. Аз съм го добавила само за пълнота. Ето тук е рецептата в оригинал: http://cupcakeblog.com/?p=10

По правило аз редуцирам захарта - американските рецепти винаги ми идат сладки. Обикновено слагам 1 1/2 ч.ч. захар вместо 2. Но ти си прецени според предпочитанията у вас.

# 361
  • Мнения: 4 380
Трябваше да кажеш по-рано за захарта. Сложих 1 1/2 ч. и ми идва много. Sick Нещо не ми харесаха пропорциите на сухи и мокри части. Сложих само 1 ч. мляко и ми стана вече много рядко. След като добавих яйцата-още повече. Наложи се да добавя брашно до нужната гъстота.

Бутнах ги във фурната, ще видим в готов вид на какво ще приличат.

# 362
  • Мнения: 6 243
Ами провали има и при изпитани рецепти. Дано при тебе станат. Но с 2 ч или с 1 1/2 ч ч захар, правила съм ги много пъти и не е имало проблеми. Рецептата е много добра - давала съм я на много хора след като са ги опитвали и винаги отзивите са положителни.

Кое те притесни? малко гъсти става тестото - това ли?

# 363
  • Мнения: 4 380
Ами провали има и при изпитани рецепти. Дано при тебе станат. Но с 2 ч или с 1 1/2 ч ч захар, правила съм ги много пъти и не е имало проблеми. Рецептата е много добра - давала съм я на много хора след като са ги опитвали и винаги отзивите са положителни.

Кое те притесни? малко гъсти става тестото - това ли?

Не, напротив- прекалено рядко става. Аз намалих млякото и пак ми идваше рядко. Както и да е, оправих му гъстотата, дано да станат. newsm78

Обаче се надуват страшно Shocked, май няма място за крем. Laughing Дане би да е по-рядко за да не се надуват много? newsm78

# 364
  • София
  • Мнения: 179
Аз направих 5 дози по 12 мъфина .. ха-ха няма да ги продавам  Whistling обещала съм да почерпя една група от 50 човека...
Оххх разказа ми се играта Simple Smile







Рецептата е тази: http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/baked/muffins/recipe_886.php
с 1 лъжица повече какао и 50 гр. повече захар.

# 365
  • Мнения: 4 380
Станаха много красиви хапке, но не ми харесаха хич- обикновен какаов кекс, ама и аз какво друго очаквах с този състав. newsm78 Както и да е, отщяха ми се задълго шоколадови сладкиши, поне си начесах крастата.

# 366
  • Мнения: 113
Здравейте момичета,страхотни мъфини видях в тази тема.
Имам нужда от вашата помощ .Трябва ми рецепта за обикновени ванилови мъфини.За един детски рожден ден ,та не искат децата да има нищо друго,обикновени да са.Та някоя от вас ако може да даде рецепта,мног  ще съм ви благодарна.
Предварително благодаря.

# 367
  • Мнения: 769
Здравейте момичета,страхотни мъфини видях в тази тема.
Имам нужда от вашата помощ .Трябва ми рецепта за обикновени ванилови мъфини.За един детски рожден ден ,та не искат децата да има нищо друго,обикновени да са.Та някоя от вас ако може да даде рецепта,мног  ще съм ви благодарна.
Предварително благодаря.
mishonka95 опитай
Замени едната чаена чаша сок от компот с една чаена чаша прясно мляко.Тези мъфини са много пухкави и лекички.Надявам се да ти харесат.
Гриса в рецептата е за да се потопи кайсията в него,не се слага в сместта!

# 368
  • Мнения: 175
аз препоръчвам тези  на блонди - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243588.0 - преди ги правех като кекс, а отскоро се сдобих с формички за крем карамел  Mr. Green и за Великден ги правих в тях. Хубавото е, че не залепват и стават пухкави. Можеш да сложиш мляко вместо вода и още една ванилия вместо какаото примерно или като са готови да им инжектираш млечен ванилов крем Simple Smile . Успех
Използвам случая да благодаря на всички за рецептите и да препоръчам мъфините с вишни на labrex   bouquet

# 369
  • Варна
  • Мнения: 472
Отдавна не бях правила мъфини, портокаловите мъфини на Умбра  Wink



Извинявам се за въпроса не точно по темата, но в какви формички са правени тези мъфини? Има едни единични метални формички "накъдрени" в долната си част, от тях ли са  newsm78

# 370
  • под тепетата
  • Мнения: 9 302
EliZ, като гледам по-скоро са силиконови.
mishonka95, на стр. 16 най-отгоре Деси е написала основната рецепта- добави ванилия и имаш страхотни ванилови мъфини.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 15:21 от bilqna_69

# 371
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
EliZ, формичките са силиконови, накъдрени. Имам ги отскоро, но не са от БГ за съжаление, иначе тези които ти описваш не знам дали не са за тарталети.

# 372
  • Мнения: 175
Някъде четох за пияни мъфини, които се сиропират отвътре с шприц, но сега не мога да намеря рецептата пак. Някой дали се сеща? Сиропът беше с ром и какао май и ....
Та се чудех и за баклава мъфините дали ако се сиропират като баклавата не я наподобяват повече   newsm78  как го казаах

# 373
  • Мнения: 113
Момичета ,много ви благодаря за бързите отговори.Като ги направя другара седмица ще се отчета със снимки.  bouquet  bouquet  bouquet

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 1 130
ще чакам за снимки   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт