Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 245
  • 609
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 899
DessiJ, най-близкото място в Младост, където ще намериш е ХИТ. А всъщност вчера като бях в Кауфланд видях хартиени кошнички на Факелман (при тавите, пошовете и т.н.) - имаше доста кутийки.

# 211
  • Мнения: 2 950
Ееее, значи са заредили.  Crossing Arms ХИТ ми е много далече. Ще измисля нещо.  newsm78

# 212
  • Мнения: 164
И аз чакам да отворят бургаския Кауфланд и да проверя там дали има  Simple Smile, до сега никъде не съм виждала  Rolling Eyes

# 213
  • Мнения: 536
DessiJ, най-близкото място в Младост, където ще намериш е ХИТ. А всъщност вчера като бях в Кауфланд видях хартиени кошнички на Факелман (при тавите, пошовете и т.н.) - имаше доста кутийки.
На кой щанд в ХИТ са? Последният път всичко обиколих и не намерих Sad

# 214
  • Мнения: 899
В ХИТ са на щанда при посудата, висят точно до силиконовите тави  Grinning .

# 215
  • Мнения: 536
В ХИТ са на щанда при посудата, висят точно до силиконовите тави  Grinning .
Благодаря Hug

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 446
И аз чакам да отворят бургаския Кауфланд и да проверя там дали има  Simple Smile, до сега никъде не съм виждала  Rolling Eyes
Аз днес бях там, специално търсих хартиени формички, питах и една служителка, тя за пръв път чуваше такова нещо, така и не видях да има.

# 217
  • Мнения: 2 950
Да си пусна и аз моите мъфини. С розмарин и сирене, посипани със сусам. Това беше един от първите опити.



А тези ги правих за РД на дъщеря ми. Солени и сладки после:





Голям фурор предизвиках с тях, само че не мога да ги направя такива, да излизат отгоре над хартийките, защото ги слагам във формички за крем карамел. Но ще си купя аз форми за мъфиниииии.  Twisted Evil

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 17:31 от DessiJ

# 218
  • Мнения: 4 358
Деси чудесни са.Страхотни Peace

# 219
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Вкъщи вече е традиция да правя всяка седмица мъфини и понеже имам две щерки с различни вкусове, пека винаги по 2 вида (сладки и солени) Х 12 броя.
 Пиша обаче за малко помощ и съвет. Досега съм купувала хартиени кошнички от КЕВ, от "Двата щъркела" и от един склад. Та в този склад има много видове хартийки и са номерирани според размера( за бонбони, тарталети,мъфини и т.н.). Предния път купих №4 - размера е с височина 2,4см и d=4,9см.Идват ми малко плитки и се получават около 15 мъфина при доза за 12броя( не, че е проблем,не ми залепват за тавата). Днес като посетих пак склада се загледах в следващия номер -5 и измерихме с един готин батко с линийка размерите-височина 2,9см и диаметър 5,8см.
 Та, дилемата ми е дали №5 ще влязат във факелманската тава  newsm78
 Моля, 2-3 дами да си премерят хартийките,които ползват за тези тави ( иначе ще трябва да влача тавата с мен  Embarassed)
 Предварително благодаря и се извинявам за дъъъъългото обяснение   bouquet
    jojoba, в пловдивския Кауфланд кутийките висят малко вдясно и по-надолу от формите за курабийки и шприцовете.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 18:19 от bilqna_69

# 220
  • Мнения: 1 777

Голям фурор предизвиках с тях, само че не мога да ги направя такива, да излизат отгоре над хартийките, защото ги слагам във формички за крем карамел. Но ще си купя аз форми за мъфиниииии.  Twisted Evil

Деси много са ти хубави мъфините. Simple Smile
За да излизат отгоре от хартийките ,трябва да слагаш повече от сместа.Около 2/3 и тогава излизат.

# 221
  • Мнения: 2 950
Бъни, благодаря!  Hug

Pety, благодаря. Слагам, но те се разливат настрани, защото формичките за крем карамел са по-широки. А предполагам, че формите за мъфини ще са точно по хартийката и като я притиснат, мъфините ще се надуват нагоре.  newsm78
 Забравих да ти кажа, че откраднах идеята за розмарина от теб! Благодаря!  Hug Hug

# 222
  • Мнения: 1 505
DessiJ.,солените би ли казала как ги правиш,много вкусни са на снимката

# 223
  • Мнения: 623
Деси, и аз се облизвах на солените! Heart Eyes

Предната вечер импровизирах с една близо 20-годишна рецепта от тефтера на майка ми - за икономичен кейк с какао.
Хрумна ми да му добавя парченца аерошоколад и се получи много ефектно - капачето се "разпука" точно при шоколада и се виждат малките мехурчета въздух.....само не знам дали е случайно,ще пробвам пак скоро. 

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 00:58 от didibu

# 224
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
didibu , направо ми иде да захапя екрана Crazy Peace  bouquet...и аз ще пробвам с аерошоколад - големият ми син много го обича /всякакъв шоколад де, пък малкия засега отказва всичко шоколадово - мдаммм, в природата винаги има равновесие Laughing.../

Общи условия

Активация на акаунт