Недаване на вода след кърмене = млечница ?

  • 4 062
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 982
•● Dega ●•٠ , но как реши, че е от това, че кърмиш, но не даваш вода?

Да, ти казваш "твърде вероятно е", не "задължително е", но пак мисля, че не е вярно!

# 16
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
То и да даваш вода, пак може да направи млечница. Въпрос и на твоята хигиена е.

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
•● Dega ●•٠ , но как реши, че е от това, че кърмиш, но не даваш вода?

Да, ти казваш "твърде вероятно е", не "задължително е", но пак мисля, че не е вярно!
Не съм "го решила" аз.
Това е изключително популярно твърдение, и то с твърде голяма давност.
Просто при нас се потвърди. Peace

П.С. Всеки има право да вярва в каквото си иска.
Аз нямам за цел да убеждавам никого в твърдението си.
Просто отговорих на въпроса на авторката.
А тя, от своя страна, както и всеки, който желае, между впрочем, може да потърси и прочете специалирана литература и професионални мнения по въпроса.
Няма да му е трудно да намери. Peace

# 18
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
То и да даваш вода, пак може да направи млечница. Въпрос и на твоята хигиена е.
Това пък не го разбрах, ама айде, че ми омръзна... Tired

# 19
  • Мнения: 8 999
Нищо не пречи да даваш по няколко глътки, колкото да си изплакне устата. Няма да му навреди.

# 20
  • Мнения: 1 763
Аз хранех с АМ, вода предлагах, но не близваше нито капка до 7 месеца. Никога не е имал млечница, афти или други подобни.

# 21
  • Мнения: 1 046
Не съм предлагала вода след кърмене и съответно не е имал такива проблеми. Не мисля, че има връзка между кърменето и млечницата, по скоро е индивидуално и при някои се получава, при други не. Афти му се появиха за първи път когато пи антибиотик на 7 месеца.

# 22
  • Мнения: 9 814
При детето ми въпреки това че не желаеше да пие вода след кърмене, този проблем не го е имало.
Според педиатърът ни има бебета, които просто са по-предразположени към подобни инфекции в устата.

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При моите деца се получи точно обратното:синът ми пиеше вода след кърмене и имаше млечница, дъщеря ми беше само на кърма, но нямаше.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двете ми деца са нямали млечница, кърмени са и не съм давала вода веднага след това.

# 25
  • Мнения: 3 869
Заповядай в Библиотеката на кърмаческия форум Hug
Оттам ще разбереш защо не може бебето да си "изплакне" устата с водата, която предлагаш; защо изключително кърмено бебе няма нужда от вода; какво точно представлява млечницата и защо езичето на кърмачето е бяло в първите месеци  Wink

# 26
  • Мнения: 511
Не съм давала вода след кърмене, дъщеря ми не е имала млечница. От време на време й предлагах вода, но тя мноооого рядко пиеше.

# 27
  • Мнения: 840
Моето дете е изключително кърмено до 5 месеца и до тогава никога не съм давала вода, нито съм плакнала устата. Млечица не е имала Peace

# 28
  • Мнения: 645
Не му давах вода 2седмици след като родих и езичето му побеля,започнах да му давам подсладена вода с копър и полеко езичето му се изчисти

# 29
  • Мнения: 2 910
Синът ми все още отказва да пие вода, а до момента не е имал млечница.

Общи условия

Активация на акаунт