Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 70

  • 36 433
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Момичета, ето една рецепта за "гумена" паста, в случая
"Мексиканска паста":
Смеси
225 г пудра захар и
3 х (чаена лъжичка от) 5 мл трагант
Добави
6 ч. л. гореща вода
Омеси добре, завий плътно в найлон и съхранявай на стайна температура 12 часа преди употреба.

Има и разновидности, разбира се, това е рецепта, придружаваща един сет с формички.

Тази паста се употребява за цветя, детайли, драперии, но е неизползваема за покритие на цяла торта.

ТРАГАНТ е естествен, растителен желатин, който се купува от аптеката (и е с цена на леко преоценено злато Rolling Eyes).

Синтетичният му вариант се нарича СМС (това е изписано на латиница). Той е два пъти по_ силен от траганта и докато последният обикновено е леко кехлибарен на цвят, СМС е бял.

________________________________________________________________________________

Малко по_ напред мисля, че остана един въпрос без отговор: за тревата на две торти. Предполагам, че е правена с т. нар. "sugar gun" (захарен пистолет newsm78 Mr. Green)

# 286
  • Мнения: 225
Момичета аз пак имам нужда от помощ.Понеже твърдо съм решена  да успея с фонданите и захарните покрития продължавам с опитите,за жалост пак неуспешни..
Така,направих марципан Варна по рецептата,но като смесвах с пудрата захар започна да лепка и да се разводнява като че ли.Сложих го в хладилника и изглежда че се е стегнало.Нормално ли е така да се разводни и ако почна да правя нещо с него  дали ще ми скапе тортата?Уф дано да ме разбрахте.
Пробвах още една рецепта за моделиране-1 белтък,2с.л. глюкоза и 500 гр. пудра захар, може ли да се намажат ръцете с олио преди да се правят някакви фигури например и трябва ли да се оставят да изсъхнат...
Срам ме хваща,честно..Но няма да се откажа..
Благодаря ви отново.   bouquet  bouquet  bouquet

# 287
  • София
  • Мнения: 113
Отдавна не бях писала, но просто не мога да се въздържа...
_Пепи_, невероятна си! Възхитителни цветове... Първата торта с Феята "Зън-зън" (аз така си я знам) ме накара да онемея. Държа да отбележа, че едва ли има по-добра от теб в моделирането на животните от "фермата" - овчиците само не ми блеят насреща...   bouquet  bouquet  bouquet
Ванче, искрено преживях и аз радостта, която си дарила. Мисля, че по-достойна оценка за труда си, човек рядко получава! Страшно ми хареса, а и доказа, че си също толкова добра и в романтичните сюжети! Подкрепям идеята да я пуснеш в CakeCentral, така ще дадеш идея и стимул на доста тортоправещи...   bouquet  bouquet  bouquet Имам и питане - стъблата суши ли ги предварително?
Нелка, дълбок поклон пред таланта ти! newsm20
Violetblue, забелязвам, че от известно време сметаната те влече неудържимо, но ако ми позволиш, бих ти напомнила, че имаше едно семпло и сладурско букетче, което още не си е намерило тортата!... Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 113
Момичета аз пак имам нужда от помощ.Понеже твърдо съм решена  да успея с фонданите и захарните покрития продължавам с опитите,за жалост пак неуспешни..
Така,направих марципан Варна по рецептата,но като смесвах с пудрата захар започна да лепка и да се разводнява като че ли.Сложих го в хладилника и изглежда че се е стегнало.Нормално ли е така да се разводни и ако почна да правя нещо с него  дали ще ми скапе тортата?Уф дано да ме разбрахте.
Пробвах още една рецепта за моделиране-1 белтък,2с.л. глюкоза и 500 гр. пудра захар, може ли да се намажат ръцете с олио преди да се правят някакви фигури например и трябва ли да се оставят да изсъхнат...

rumqnka, марципан Варна ми беше първото тесто и много си го харесвам. Досега не ми се е разводнявало, дори когато го правих в големите горещини. Ползвам рецептата на Меги. Това което на първо време ми хрумва е да пробваш с друга марка пудра захар. Щом се е стегнало обаче, опитай да го доомесиш с малко нишесте.
В моделирането нямам голям опит, но трябва да изсъхнат фигурките. Опитай да направиш Руска мастика 2 или Класически фондан на Аталанта (аз лично много го харесвам).

# 289
  • Мнения: 1 965
Нормално ли е така да се разводни и ако почна да правя нещо с него  дали ще ми скапе тортата?
Не че е нормално, но често се случва. Не слагай повече захар. остави го да пренощува. На следващия ден обикновенно е стегнало. Ако наслагаш още захар, рискуваш утре да намериш топка гипс в хладилника си. Утре го извади,  и ако се наложи добави още малко. Някои добавят нишесте. При всички случаи му дай време, поне 24 часа. Добре увито, да не гълта въздух.
Имам и питане - стъблата суши ли ги предварително?
Ако можеш да наречеш сушене - 24 часа. Можеха да стоят прави, но нямаше да издържат тежестта на розата. Но така положени, нямаше проблем. Дори не бяха изкривени. От сутринта, до следобеда в 6 часа, тортата стоя в картонена кутия в багажника на колата. Цял ден я пече слънце, но вътре явно си беше хладничко. Нямаше конденз, нямаше разтопяване.
Сутринта шефа ме заплаши с уволнение. Освен яденето на торта снощи, нощес три пъти бил ставал да си реже. Сутринта беше кисел и ми беше сърдит..... било му тежко на коремчето.....  hahaha hahaha hahaha hahaha Каква беше приказката: "Лакомо дупе.......т.н."

# 290
  • Мнения: 1 610
Нелка , златна си!  Hug   bouquet

# 291
  • Мнения: 1 491
Violetblue, бих ти напомнила, че имаше едно семпло и сладурско букетче, което още не си е намерило тортата!... Simple Smile

Аааа, седи си букетчето, прилежно прибрано в кутия и чака, но знае ли човек  Mr. Green  А сметаната е, защото напоследък искат само "леки и порфирни тортички, без тия захарни чуесии, дето ги слагаш отгоре" край на цитата  ooooh!  Whistling  hahaha

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, пуснах НОВА ТЕМА. Така че, заповядайте  Hug

# 293
  • Мнения: 1 394
Албена-тортите ти са супер!Надявам сде и аз някой ден да ви настигна..... BlushСега като ви гледам всичките красоти ,моята на нищо не прилича пред тях-само дето се изложих да я качвам,да ми гледате сеира. EmbarassedНо нищо де,другият път ще се постарая повече.За да не пропусна някоя искам да кажа,че всички сте майсторки и то големи! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт