Няма овулация?

  • 4 919
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 65
Открих една такава тема, но тя беше заключена, а пък друга беше много стара и имаше препоръка да не пиша в нея, затова правя нова.

След почти 1 година опити за бебе, днес докторът ми каза, че яйчниците ми не овулират. Sad Доста се стреснах, защото освен това се оказа, че единият ми яйчник е уголемен, а доколкото разбрах другият пък е по-малък отколкото трябва. Назначиха ми хормонални изследвания и ще видим какво ще правим.

Мен ме интересува има ли тук някой, на когото му е казано същото и какво се случи след това. Моля ви разкажете, защото още съм в паника.

# 1
  • Мнения: 4 651
Е как го установи доктора ти това, само от един цъкъл ли си вади изводите?
Няма да се паникьосваш от приказки.

# 2
  • Мнения: 130
здравей ДЕСКАТАпри мен е нещо такова,смисъл такъв че ,нашите опити за бебе са също от 1 година и след толкова изследвания и прегледи се стигна точно до този извод че нямам овулация,до колко е така и аз не знам,даже ако трябва да съм честна вече не знам на кого да вярвам и какво да правя.Но трябва да ти кажа че  имам познати а и тук в форума съм чела че при някои пак се получава.Аз лично бих те посъветвала да си направиш всички нужни изследвания и да се посъветваш и с друг специалист.УСПЕХ

# 3
  • Мнения: 1 335
Как точно е установена липсата на овулация? За метода питам.

# 4
  • Мнения: 101
 при мен положението е същото и се интересувам от тази тема. Липсата на овулация е установена  чрез фоликуметрия. Но фолиметрията е правена само този месец, и  на вторият преглед ми казаха че фоликулите са нищожни и няма шанс за овулация този месец. Но миналата седмица аз изживах и продължам да изживямам голям стрес, тъй като баща ми почина неочаквана за нас. Забравих да питам в клиника дали е възможност от стреса този месец да е така.
 Имаме добра спермограма. направени са хормолани изследвания на 3 - я ден на Estadiol, LH, FSH, Proiactin, Testosteron, който са в норма и Dhea-s, който е висок и днес имам час при ендокринолог. А другият цикъл ще правим цветна снимка, ще я направя но ще искам още 1-2 цилъла фоликуметрия, а й днес ще чуя мнението на едндокринолога за вискоят DHEA- s

# 5
  • Мнения: 239
Аз също страдах от липса на овулация, още откакто ми дойде  цикъла за първи път на 13 години. От тогава ми идваше веднъж или два пъти в годината. На 18 години отидох на добър гинеколог, който ми обясни, че яйчниците не функционират, имах и кисти и започнах лечение с Диане, което спрях преди 2 месеца, защото започнахме с опитите за бебче. Първият месец нямах овулация, пих дуфастон, за да ми дойде и следващия месец направихме стимулация с клостилбегит, оказа се, че ми подейства и имах овулация и забременях Simple Smileот първия път!!Така, че не се отчайва, това има решение и ще стане, ако си спокойна и вярваш. Отиди на добър гинеколог Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 561
И при мен проблемът е подобен - оказва се че имам доминатен фоликул, който обаче не се пука, съответно няма овулация... установено е с фоликулометрия. Хормоните са в нормата и така...

# 7
  • Мнения: 94
И при мен проблемът е подобен - оказва се че имам доминатен фоликул, който обаче не се пука, съответно няма овулация... установено е с фоликулометрия.
И при мен този месец се получи същото Thinking
Каква ли е причината?Ако някой знае моля за отговор.
Обнадеждаващото е, че съм чела за мами, които имат овулация 1 или 2 пъти в годината Crazy и са успели и имат бебчета.

# 8
Може би и при мене е така.Казвам може би ,защото доктора много си пести приказките.Меря базалната температура с месеци,после се ядосвам и спирам.Имам поликистоза,но не винаги имам кисти,но винаги яйчниците ми са уголемени.Бях свалила малко килограми и беше почнало да ми идва редовно,докато не бихме последните инджекции и вече месец ми закъснява.От 5 г. се мъчиме за второ бебе.Но аз вярвам,че господ си знае работата.Преди да родя сина ми,доста доктори ми казха,че може да нямам деца,но имам син на 11г.(да е жив и здрав)-заради тежкото възпаление което направих.Така че аз не спирам да се надявам всеки месец Rolling EyesА за стреса,според мене е много важен фактор.Затова казват,че жената като се успокои и става бебе.Защо за спермограма искат мъжа да е отпочинал и спокоен...Няма да се отчайваш,хубавите неща стават бавно. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 169
Това с непукането на доминантния фоликул и при мен се случи миналия месец. Сега пак ще правя фоликулметрия и доктор Савова ми каза, че ако отново се повтори, вече трябва да говорим за ЛУФ синдром, а от това, което четох за него, рабрах, че нещата не са хич добре. Има отделна тема за ЛУФ. Късмет на всички мацки   bouquet

# 10
  • Мнения: 356
eemilli,пролактина в норма ли ти е?Високите нива на този хормон могат да прекратят овулацията.При мен беше така,нещата се оправиха с лекарства.Между другото това е стресов хормон и може да се повлияе от загубата,която си преживяла.Моите съболезнования! 

# 11
  • Мнения: 35
Здравейте,и аз нямам овулация останови се чрез фоликуметрия.Стимолирахме я с клостил бегит образуваше се фоликул но не се пука,слагахме и прегнил но и той не помогна.Лекаря каза че при мен се говори за ЛУФ синдром.Подготвям се за инвитро.Успех на всички.

# 12
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Здравейте,и аз нямам овулация останови се чрез фоликуметрия.Стимолирахме я с клостил бегит образуваше се фоликул но не се пука,слагахме и прегнил но и той не помогна.Лекаря каза че при мен се говори за ЛУФ синдром.Подготвям се за инвитро.Успех на всички.
А защо не се опитахте да откриете каква е причината за това?
При мен завишените нива на пролактин и инсулин бяха причината да овулирам рядко и некачествени яйцеклетки. След коригирането на тези хормони имам 2 спонтанни бременности.

# 13
  • Мнения: 35
Аз сам с СПКЯ преди две години ме оперираха(обелиха дебелата обвивка на яйчниците),но пак нямах овулация,яйчниците пак станаха поликистозни.Стимолирах ме ги с клостил бегит но без резултат.Дано да имам касмет при инвитрото.

# 14
  • Мнения: 101
naiema  да пролактина ми е норма, изследвала съм го два пъти и дори ендокринолог ме беше изпратил на ЯМР на хипофизата. Всичко е ОК. А днес ендокринолога каза че ДХЕА - с е повишен незначително, но за всели случай пак ще повторим изследването и ако трябва след това ще направя скенер за надбъбречните жлези

# 15
  • Мнения: 65
Как точно е установена липсата на овулация? За метода питам.

Ами по време на прегледа, ама как точно незнам, той говореше и обясняваше какво прави, но аз много се шашнах като видях на монитора разликата в яйчниците, оказа се, че имам някаква раничка (което също много ме притеснява, защото преди 4 месеца братовчедка ми почина от рак на шийката, а преди по-малко от месец - свекърва ми...), пък и това ми беше 1-я преглед, след като решихме да започнем отнякъде да търсим проблема и съвсем се бях притеснила... честно казано нищо не разбрах. Назначи ми хормонални изследвания, които ще правим като ми дойде цикъла сега в края на месеца и това е засега...

# 16
  • Мнения: 1 335
Виж сега, мила. Напълно нормално е да е бил т. нар. ановулативен цикъл - на всеки 11 цикъла има по един, в който няма ову. За да твърди някой, че нямаш овулация, то би следвало да е провел поне 3 месечен курс фоликулметрия и да са изследвани съответните хормони. Всичко останало е ... несериозно.
Предлагам ти да направиш горното, по възмоност не при същия лекар. Успокой се. Даже да имаш смущения, те в много от случаите са контролируеми. Не изпадай в излишна паника. Ако счетеш за необходимо направи консултация и с ендокринолог.Някой предложи да направите и спермограма в клиника. Обмислете го с любимия. Искайте я разширена с морфология по Крюгер.
Най-важното от цялата работа е да се стараеш да си щадиш психиката! Усмихни се и гледай напред!

# 17
  • Мнения: 65
Виж сега, мила. Напълно нормално е да е бил т. нар. ановулативен цикъл - на всеки 11 цикъла има по един, в който няма ову. За да твърди някой, че нямаш овулация, то би следвало да е провел поне 3 месечен курс фоликулметрия и да са изследвани съответните хормони. Всичко останало е ... несериозно.
Предлагам ти да направиш горното, по възмоност не при същия лекар. Успокой се. Даже да имаш смущения, те в много от случаите са контролируеми. Не изпадай в излишна паника. Ако счетеш за необходимо направи консултация и с ендокринолог.Някой предложи да направите и спермограма в клиника. Обмислете го с любимия. Искайте я разширена с морфология по Крюгер.
Най-важното от цялата работа е да се стараеш да си щадиш психиката! Усмихни се и гледай напред!

Този, при който ходя е и гинеколог, и ендокринолог. В края на месеца ще правим хормоналните изследвания и спермограмата. Дано няма други проблеми. Незнам какво следва, ако хапчетата за предизвикване на овулацията не помогнат...

# 18
  • Мнения: 48
Здравейте момичета  smile3525
Преди години имах опити за бебе с тогавашния ми годеник, които продължиха около 6 месеца, като на края се установи, че ми е спряла овулацията. Оказа се, че всичко се дължи на напрежението около мен и от обременената ми психика дали мога или не мога да имам деца (имах стар рисков аборт в 4ти месец), дали този път ще стане и т.н. В крайна сметка се разделихме с приятеля ми, защото той беше твърдо обеден, че не мога да имам деца и след няколко месеца разбрах, че чака дете от друга. Тогава направо превъртях. Тръгнах да ходя по лекари, но още на първият ми преглед, лекаря ми каза, че не знае защо съм отишла, и че имам прекрасна матка, яйчници и даже в момента съм в овулация  newsm44
Все пак не разбрах, дали мога или не мога да имам деца, защото имах известни опасения, още от преди това.
Е в крайна сметка, след дълго търсене на подходящ донор  newsm62 вижте резултата в лентичката ми  smile3521

Надявам се да съм помогнала и съвета ми е да не го мислите много и да се наслаждавате на интимността с любимият човек.  newsm51 luvbed

Пожелавам на всички скоро да видят  EFP

Много   love001  love001  love001 от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт