Няма овулация?

  • 4 913
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 65
Как точно е установена липсата на овулация? За метода питам.

Ами по време на прегледа, ама как точно незнам, той говореше и обясняваше какво прави, но аз много се шашнах като видях на монитора разликата в яйчниците, оказа се, че имам някаква раничка (което също много ме притеснява, защото преди 4 месеца братовчедка ми почина от рак на шийката, а преди по-малко от месец - свекърва ми...), пък и това ми беше 1-я преглед, след като решихме да започнем отнякъде да търсим проблема и съвсем се бях притеснила... честно казано нищо не разбрах. Назначи ми хормонални изследвания, които ще правим като ми дойде цикъла сега в края на месеца и това е засега...

# 16
  • Мнения: 1 335
Виж сега, мила. Напълно нормално е да е бил т. нар. ановулативен цикъл - на всеки 11 цикъла има по един, в който няма ову. За да твърди някой, че нямаш овулация, то би следвало да е провел поне 3 месечен курс фоликулметрия и да са изследвани съответните хормони. Всичко останало е ... несериозно.
Предлагам ти да направиш горното, по възмоност не при същия лекар. Успокой се. Даже да имаш смущения, те в много от случаите са контролируеми. Не изпадай в излишна паника. Ако счетеш за необходимо направи консултация и с ендокринолог.Някой предложи да направите и спермограма в клиника. Обмислете го с любимия. Искайте я разширена с морфология по Крюгер.
Най-важното от цялата работа е да се стараеш да си щадиш психиката! Усмихни се и гледай напред!

# 17
  • Мнения: 65
Виж сега, мила. Напълно нормално е да е бил т. нар. ановулативен цикъл - на всеки 11 цикъла има по един, в който няма ову. За да твърди някой, че нямаш овулация, то би следвало да е провел поне 3 месечен курс фоликулметрия и да са изследвани съответните хормони. Всичко останало е ... несериозно.
Предлагам ти да направиш горното, по възмоност не при същия лекар. Успокой се. Даже да имаш смущения, те в много от случаите са контролируеми. Не изпадай в излишна паника. Ако счетеш за необходимо направи консултация и с ендокринолог.Някой предложи да направите и спермограма в клиника. Обмислете го с любимия. Искайте я разширена с морфология по Крюгер.
Най-важното от цялата работа е да се стараеш да си щадиш психиката! Усмихни се и гледай напред!

Този, при който ходя е и гинеколог, и ендокринолог. В края на месеца ще правим хормоналните изследвания и спермограмата. Дано няма други проблеми. Незнам какво следва, ако хапчетата за предизвикване на овулацията не помогнат...

# 18
  • Мнения: 48
Здравейте момичета  smile3525
Преди години имах опити за бебе с тогавашния ми годеник, които продължиха около 6 месеца, като на края се установи, че ми е спряла овулацията. Оказа се, че всичко се дължи на напрежението около мен и от обременената ми психика дали мога или не мога да имам деца (имах стар рисков аборт в 4ти месец), дали този път ще стане и т.н. В крайна сметка се разделихме с приятеля ми, защото той беше твърдо обеден, че не мога да имам деца и след няколко месеца разбрах, че чака дете от друга. Тогава направо превъртях. Тръгнах да ходя по лекари, но още на първият ми преглед, лекаря ми каза, че не знае защо съм отишла, и че имам прекрасна матка, яйчници и даже в момента съм в овулация  newsm44
Все пак не разбрах, дали мога или не мога да имам деца, защото имах известни опасения, още от преди това.
Е в крайна сметка, след дълго търсене на подходящ донор  newsm62 вижте резултата в лентичката ми  smile3521

Надявам се да съм помогнала и съвета ми е да не го мислите много и да се наслаждавате на интимността с любимият човек.  newsm51 luvbed

Пожелавам на всички скоро да видят  EFP

Много   love001  love001  love001 от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт