Какво да правя с кухненски робот?

  • 85 989
  • 354
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Най-често за рязане на зеленчуци и за сок.

# 16
  • Мнения: 4 668
Моят си стои заврян някъде в кухнята  Rolling Eyes изобщо не го ползвам ...
Използвам си малкия блендер и това е .

# 17
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Използвам го постоянно.Салатата от зеле и моркови се прави непрекъснато у нас,а само с робота става за минути Peace
Нарязвам много лук и моркови и ги слагам в камерата,така всеки път като готвя имам готови нарязани и не си губя времето.
в шейкър-каната или както се казва,слагам 2 банана и една кофичка кисело мляко (това е рецептата на голямата ми дъщеря,която го е кръстила Бананов шейк) и разбивам,Изпива се на момента и постоянно ме врънкат за това.Сега не се сещам конкретно за друго,но определено не бих се разделила с него.И аз гледах ,че братовчедката ми не си го използва и много се чудих преди да го купя,но сега виждам ,че се използва вкъщи. Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 841
И аз преди два месеца някъде се сдобих с робот. Причината, поради която си го взех беше, че реших да правя тиквеника на Селма. Купих си тиква и като почнах да я стържа на обикновено ренде и ми се взе акъла. На следващия ден отидох и си купих един Филипс. Родих се. Това лук, моркови, картофи и други зеленчуци - всичко през робота. Ползвам го и за шейкове, фрешове, картофено пюре.
Мие се за три минути. Предпочитам миенето на робота през течащите ми очи над лука  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз съм се спряла на следните два модела Сименс и Филипс. Колебая се кой от двата да избера, като че ли повече ми допада Филипс-а, но се чудя още newsm78 Моял ако някоя мама ползва един от двата да сподели доволна ли е, заслужава ли си? Или да препоръчате друг модел.

# 20
  • Мнения: 3 830
buni ,да ми кажеш каква марка ти еробота ...
Роботът ми е ЕЛИТ, но да ти кажа единствено от сокоизстисквачката за твърди плодове и зеленчуци не съм доволна, използвам я поради липса на друга. Прекалено много фира има, за да направя една чаша сок от моркови трябва да сложа 5-6 моркова и след това ми остават две шепи за кофата, така че за тази цел не ти я препоръчвам, но не зная дали при по-скъпите роботи тази функция е по-ефективна.

Предвид това, че морковите не са толкова сочни, 5-6 моркова за 1 чаша сок си е напълно нормално.

Моята сокоизтисквачка прави морковен сок от същото количество моркови. Мулинекс е и струва 160лв., мощна е също.

Иначе на робот стържех всякакви плодове, зеленчуци. Правех си салати най-разни.
Мелях си ядки.
Тесто за кекс, кремчета от нишесте, пудинги, сметана и всякакви такива.
Шейкове и крем супи правех в шейкър каната.
На цитрус пресата изтисквах портокали, грейпфрути, лимони.

Обикновен блендер също е много полезна джиджавка в кухнята. Винаги за готвене на блендера накълцвах лук, моркови, чушки за супа или някаква манджа.

# 21
  • Мнения: 2 336
Моят си стои забутан в шкаф в кухнята, използвах го много когато синковецът беше малък сега ми заема место  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 11 607
меля си сама месото за кюфтетата(месни или рибни)

Мастерче, казвай бързо какъв ти е робота? Аз се бях спряла на един с месомелачка в Техномаркет, но май докато се налудувам, той е свършил.....

# 23
  • плевен
  • Мнения: 644
Здравейте и от мен.И аз много искам да си купя робот но незнам какъв.И можете ли да ми кажете има ли такава приставка или нож за рязане на кубчета-например картофа за мусака,краставици за таратор и тн??? Thinking

# 24
  • Мнения: 5 001
меля си сама месото за кюфтетата(месни или рибни)

Мастерче, казвай бързо какъв ти е робота? Аз се бях спряла на един с месомелачка в Техномаркет, но май докато се налудувам, той е свършил.....
Мамееее,ето ме  Hug Hug Hug Hug
Моят е на "Мулинекс"...Ще погледна като се прибера в къщи кой точно модел е...
Aaaa,намерих инфо ето го моя
http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=09010208&c … 88&shop_id=18

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 09:34 от TheNMaster

# 25
  • Мнения: 9 814
"Родих се" от както имам кухненски робот- с него правя кексове, шейкове, крем-супи, салати /всяка вечер/, меля месо, домати, правя и сокове.
Но сокоизстисквачката за твърди плодове и зеленчуци поне при моя модел не е особено ефективна. Както беше писал някой остава много фира- за една чаша сок от моркови трябват поне 5-6.
А иначе съм страшно доволна от робота

# 26
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте и от мен.И аз много искам да си купя робот но незнам какъв.И можете ли да ми кажете има ли такава приставка или нож за рязане на кубчета-например картофа за мусака,краставици за таратор и тн??? Thinking
Мисля че тези от по 200-300 лв не могат да режат на кубчета. Филипс имат един модел - около 570 лв - той моге да реже картофи на пръчици.
Аз съм се спряла на следните два модела Сименс и Филипс. Колебая се кой от двата да избера, като че ли повече ми допада Филипс-а, но се чудя още newsm78 Моял ако някоя мама ползва един от двата да сподели доволна ли е, заслужава ли си? Или да препоръчате друг модел.
Аз имам Филипса от няколко месеца. Много съм доволна от този уред - шейкър каната използваме ежедневно за айран - ние пием много - става за 6 сек. максимум  Hug
Иначе използвам я още за тесто за палачинки, правя си тесто за пици и други, от както го имам винаги си меля сама каймата, за всяко готвене си накълцвам вътре моркова, лука и др. За рязане на зеленце и настъргване е страхотен. Соковете стават страхотни, фрешовете също. Миенето не е толкова страшно - само под течаща вода ако сте рязали зеленчуци. Или просто в миялната.

Един съвет - ако се сдобиете с такъв уред - сложете го на плота, защото приберете ли го дълбоко в шкафа просто няма да се научите да го използвате.

# 27
  • Мнения: 11 607
Elyah обясни ми моля те добре ли мели месото на кайма......Благодаря!

# 28
  • Мнения: 148
Аз току що си направих домашен пастет с моя робот  Wink

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Аз току що си направих домашен пастет с моя робот  Wink
Дай ми рецептата плийс ...  Praynig На лични - да не спамим  Peace

И аз съм с горепосочения Филипс и съм много доволна както писах по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт