Какво да правя с кухненски робот?

  • 86 048
  • 354
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 803
Аз съм се спряла на следните два модела Сименс и Филипс. Колебая се кой от двата да избера, като че ли повече ми допада Филипс-а, но се чудя още newsm78 Моял ако някоя мама ползва един от двата да сподели доволна ли е, заслужава ли си? Или да препоръчате друг модел.

И аз съм се спряла на този Филипс, него ми препоръчаха в Технополис, но ми допадна и един по-малко място заемащ. Та и аз съм към питащите? newsm78
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033366

# 31
  • Мнения: 1 159
Моят робот е съвсем новичък,Кеnwood Multi-pro 2 speed(не ми се рови в Гугъла за линк,трябва да има...).Много му се радваме с мъжа ми,който доста добре се справя в кухнята.Засега сме правили шейк,таратор,аз разбивах от любимите ми кремчета със студено прясно мляко,дето се правят за 3 минути.Лук наситнихме за отрицателно време,моркови.Не знам какво му миете толкова на робота,пести се на две трети времето за рязане.На мен ми беше изгорял миксера,бях си отделила пари уж за нов,но за миг не съжалявам за покупката!Ще го мия и окото ми няма да мигне! Laughing
Fiesta,утре ще направя и аз бананов шейк по твоята рецепта! Hug
Мм,и салата зеле ще "клъцна"!

# 32
  • Мнения: 3 219
Аз съм се спряла на следните два модела Сименс и Филипс. Колебая се кой от двата да избера, като че ли повече ми допада Филипс-а, но се чудя още newsm78 Моял ако някоя мама ползва един от двата да сподели доволна ли е, заслужава ли си? Или да препоръчате друг модел.


И аз имам такъв Фипис от повече от 3 години, много добра вещ. Стържа си ряпа, зеле, кълцам зеленчуци, сокове също съм правила, бе изобщо страшно съм доволна.

# 33
  • Мнения: 3 360
Основно го ползвам за рязане/кълцане/ на зеленчуци и рендето - за моркови.Понякога и пасатора ползвам-но рядко Simple Smile

# 34
  • Мнения: 506
моя също го експлоатирам често особено за твърди неща за рендосване-ряпа,тиква,моркови
компактен е,има си чекмедже за приставките,но няма сокоизтисквачка,а само цитрус преса,за което най ме е яд

но наистина за ежедневието по-добра работа ми върши пасатор,с тел за разбиване и с кана с но за рязане/ 3в1 /

# 35
  • Мнения: 3 219
моя също го експлоатирам често особено за твърди неща за рендосване-ряпа,тиква,моркови
компактен е,има си чекмедже за приставките,но няма сокоизтисквачка,а само цитрус преса,за което най ме е яд

но наистина за ежедневието по-добра работа ми върши пасатор,с тел за разбиване и с кана с но за рязане/ 3в1 /

Да, това е най-често използвания уред в кухнята ми.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 511
Основно като ренде за различни салати. Много труд ми спестява за стържене на моркови, зеле, ряпа, цвекло. Когато правя тиквеник, настъргвам цяла тиква за 2-3 минути. Използвам, колкото ми трябва, а останалото го прибирам във фризера.

# 37
  • Мнения: 594
Ами аз с кухненския робот си разбивам тестата за кексовете, стържа ябълки (много рядко  Mr. Green) за сладкиши и май с това се изчерпва употребата му.
Доста по-голяма работа ми върши пасатора и по-скоро блендера. Ползвам го поне 2-3 пъти дневно и съм загубена без него.  Peace

# 38
  • Мнения: 402
Да кажа и аз-имам Мулинекс и доста го ползвам,обаче не сьм доволна от това,че купата му е пластмасова.Ако нарежа лук например,остава миризма дори след измиването,и поне два дена след това немога да правя сокове или сладкиши. Twisted Evil
ш

# 39
  • София
  • Мнения: 358
Elyah обясни ми моля те добре ли мели месото на кайма......Благодаря!

Каймата става екстра - нарязвам месото на парчета - слагам наведнъж не повече от 250 гр и с пулс бутона завъртам няколко пъти - може да стане по-едро, може по-фино - както го желаеш. 
Много е удобно за кайма - винаги знаеш какво ядеш така Simple Smile

Да кажа и аз-имам Мулинекс и доста го ползвам,обаче не сьм доволна от това,че купата му е пластмасова.Ако нарежа лук например,остава миризма дори след измиването,и поне два дена след това немога да правя сокове или сладкиши. Twisted Evil
ш
Странно - моя Филипс също е с пластмасови купи. Миризма от лук никога не е оставала. Аз обаче изсипвам лука веднага след като е накълцан - не стои вътре повече от 1-2 мин.

# 40
  • Мнения: 5 001
Да кажа и аз-имам Мулинекс и доста го ползвам,обаче не сьм доволна от това,че купата му е пластмасова.Ако нарежа лук например,остава миризма дори след измиването,и поне два дена след това немога да правя сокове или сладкиши. Twisted Evil
ш
И аз съм с Мулинекс,ама никога не ми е замирисвало....Защо не пробваш да я измиваш с една с.л. сода бикарбонат накрая.Тя абсорбира и премахва миризмите....

# 41
  • Мнения: 3 219
Може и с лимон или оцет също, но наистина лук и маркови не е хубаво да престояват дълго, от морковите се оцветява  пластмасата, а от лука си мирише.

# 42
  • Мнения: 2 784
За всичко го използвам- стържа, сокове правя, шейкове, кремчета, режа подправки, бъркам теста. пасирам супи. Изобщо, това е една от най-смислените ми покупки.
Моят е марка Сименс.

# 43
  • Мнения: 4 294
Моят е Електролукс. Отскоро го имам и хич не мога да зацепя какво да го правя.   33uu Основно ползвам шейкър каната. Веднъж нарязах зеле за салата, но не ми хареса как стана. Сигурно като захраня бебето ще ми върши работа, кой знае.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз съм се спряла на следните два модела Сименс и Филипс. Колебая се кой от двата да избера, като че ли повече ми допада Филипс-а, но се чудя още newsm78 Моял ако някоя мама ползва един от двата да сподели доволна ли е, заслужава ли си? Или да препоръчате друг модел.

И аз съм се спряла на този Филипс, него ми препоръчаха в Технополис, но ми допадна и един по-малко място заемащ. Та и аз съм към питащите? newsm78
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033366
Този Кенууд не изглежда зле, особено ми допада стъклената кана. Трябва да го видя на живо и ще преценя, но засега съм се спряла на Филипса, Сименса ми "бие" много на пластмаса newsm78
Момичета, а какво означава този "пулс-бутон" или "пулс- опция" newsm78

Общи условия

Активация на акаунт