Мултикукър или еър фрайър

  • 29 825
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!Двоумя се за покупка между мултикукър и еър фрайър.Кой от двата уреда е по-функционален и готви по-здравословно?

# 1
  • Мнения: 1 564
Въпроса е какво искате да готвите. Мултикукъра е предимно за манджи, еърите за печене-пържене. А има и комбинирани с еър кукъри, нинджата например. За здравословно, и двата общо взето се справят.

# 2
  • Мнения: 25 729
+1 За Нинджата
Върши добра работа за такива като мен, неориентирани в кулинарията. Готви бързо и лесно.

# 3
  • Мнения: 2 883
https://instantpot.bg/produkt/duo-crisp-air-fryer/

Имам старият модел на този уред и се кълна в него + имам и фраер. И двата уреда са различни и за мен това да е 2 в 1 е перфектно решение.

# 4
  • Мнения: 9 427
Зависи какво ще готвите. Както вече са казали в мултикукъра се готвят предимно манджи, а в еър фраера се пече. Аз имам еър фраер и съм сигурна за себе си, че мултитикукърът не е моят уред.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Аз съм с Нинджа, това е комбиниран уред, има и функция еърфрайър, има и херметически капак. На практика може да се готви всичко в него. Откакто го имам не съм ползвала фурна, а готвенето под налягане пести много време.
Според мен си заслужава да се инвестира в този уред. Ползваме го всеки ден.

# 6
  • Мнения: 8 792
Аз съм с Нинджа, това е комбиниран уред, има и функция еърфрайър, има и херметически капак. На практика може да се готви всичко в него. Откакто го имам не съм ползвала фурна, а готвенето под налягане пести много време.
Според мен си заслужава да се инвестира в този уред. Ползваме го всеки ден.

Страхотна тема! Тъкмо имах нужда от такъв съвет, какво да купя?
Тази нинджа как точно се казва? Тази цена от 500 лв толкова ли е за уреда, или това е някаква стара цена?

# 7
  • Мнения: 25 729


Aз имам тази, ММ я купи за около 120$. Много се мръщих, но се оказа много полезна.
Предполагам и в БГ се предлага.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Ехее, доста изгодно за 120 длр. Аз взех по- малката за 170 €. Обаче в България вървят доста по- скъпо.
Ън, да, Нинджа е марката.

# 9
  • Мнения: 25 729
Ехее, доста изгодно за 120 длр. Аз взех по- малката за 170 €. Обаче в България вървят доста по- скъпо.
Ън, да, Нинджа е марката.
То беше на оферта някаква. Редовна цена е 180$.

# 10
  • Paris, France
  • Мнения: 13 962
Здравейте!Двоумя се за покупка между мултикукър и еър фрайър.Кой от двата уреда е по-функционален и готви по-здравословно?

От 10 години ползвам мултикукъра с налягане и за мене това е най-добрата покупка за кухня за десетилетието. Пробвала съм и мултикукъри без налягане и за мене не струват. Моят може да пече и кекс и хляб, в което няма нищо здравословно. Ако му купя халогенен капак за печене ще мога да готвя в него както в еърфрайър.

Еърфрайър нямам, но не е моето и няма да купя такъв. Имам мощна, газова фурна, която прави същото. Повечето рецепти За еърфрайър са за боклуци като пържени картофи и панирани хапки. За хора, които обичат ядене с кора си струва. Ние сме 4 човека у дома и повечето еърфрайъри са ни малки като обем, а и децата не харесват пържените картофи и панорами храни от еърфрайър.

Има и микровълнови с функция еърфрайър.

Прецени какво искаш да готвиш. Ако искате бобови, говеждо, карантии, шкембе чорба, сърми, каши от зърнени, то кукър с налягане е по-удачен. Ако искате печено, то еърфрай. Ако искате и двете опции, някоя Нинджа с налягане. Внимавайте, защото не всяка Нинджа има опция налягане! Някои са само еърфрай. Ако нямате място за Нинджата, Instant pot или Cook4me, Cookeo с допълнителен капак за печене. Ако искате да печете и кекс или Хляб както в кукър, Olla GM с капак за печене.

# 11
  • Мнения: 7
Здравейте https://www.tehnomix.bg/multikukar-ninja-foodi-max-op500eu

тази нинджа дали има опция налягане не намирам в описанието

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Има, пише си в описанието

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
При готвене с Нинджа, вмирисва ли се кухнята?
Имам предвид, натрапчиво ли е миризмата на готвено?
Еър фрайър майка ми ползва, но на барбекю то си навън и се усеща миризма на храна, дори на открито, около уреда. Нинджата "по-миризлива" ли е Simple Smile?

# 14
  • Paris, France
  • Мнения: 13 962
Моят кукър е абсолютен Херметик и нищо не излиза от него като се вдигне налягането. Нищо. Нищичко. Като се отвори капака, обаче е друга бира.

Няма уред, от който никаква миризма да не излиза. Ако сложите много подправки си мирише. Ако готвите ориз с вода или картофи на пара няма да мирише, обаче къри, всички индийски манджи, повечето с чесън и лук миришат.

От Нинджата излиза миризма като работи като еърфрай, да. Приятелка прави страхотни крилца и ребра в него, първо под налягане и после под халогенни грил. Миришат, да и много вкусно. Няма как.

Ако не искате да ви мирише трябва да готвите под налягане или на бавно в Херметик, да не изпускате налягането изобщо (така правя аз), да чакате 4-5 часа да изстине и тогава на нищо не мирише. Ама не е и вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт