Мултикукър или еър фрайър

  • 29 872
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 994
Бившият ми приятел имаше еър фрайър и месеци наред го ползвах. Не останах особено очарована, може би защото вече не съм фен на пържените храни.
Освен това постоянно имаше от него някаква странна миризма на пластмаса, метал, дори храната я попиваше донякъде. Не ми липсва.
Извинете, но какво е халогенен капак?

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Капакът, който запича ястието с топлина отгоре и вентилатор.

Щом не искаш еърфрай, не ти трябва Нинджата! Тя заема много място.

Вземи хубав мултикукър с налягане. На Instant pot тенджерата е от инокс.

# 32
  • Мнения: 1 907
Здравейте искам се да си купя мултикукър,  който да ползвам и за пържене т.е. да си спестя покупката и мястото в кухнята от еър фрайър. Може ли да препоръчате мултикукър, който да върши функциите и на двата уреда?
Какво ви е мнението за следните мултикукъра?

# 33
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
elica_2007, нито един от показаните мултикукъри не може да замести еърфрай без допълнителен капак. А ако искаш да пържиш в олио, на котлон е в пъти по-бързо и лесно.

# 34
  • Мнения: 151
Здравейте. Искам да купя мултикукър. Скоро ми предстой да захраня бебе и идеята ми е да се ползва както на пара,така и за след това (супи,манджи) . Бихте ли дали мнения - гледам Делимано и Тефал , но той е под налягане и малко ме е страх с него да съм честна Scream

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Е то ако не е под налягане, няма смисъл да си давате парите. Имат защити, няма опасност. Делимано не.

# 36
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
момичета от къде купувате Ninja? Гледам из Amazon, но само от Щатите се предлага и доставката дори и до немски адрес е скъпа? Тук в БГ цените са малко...височки? Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 994
Добре, аз не разбрах Ninja ли са най-добрите мултикукъри? Ако са, да се наредя на опашка от къде да го купя евтино и аз.

# 38
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Ако июате роднини и близки някъде в Европа може да ги помолите да ви го закупят от местния Амазон.

# 39
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Добре, аз не разбрах Ninja ли са най-добрите мултикукъри? Ако са, да се наредя на опашка от къде да го купя евтино и аз.

Мултикукърите са като пералните - няма най-добра. Един човек търси дълги програми и голям обем на барабана, друг да е безшумна и да има програма за юргани, трети иска всичко гореизброено, но може да купи само 40 сантиметрова, защото няма място за по-голяма. 

Нинджата е добра за хора, които искатеърфрай с опция налягане. Добра е, но аз нямам място за нея, а и да имах, не търся еърфрай.

Има няколко модела Нинджа, с различни програми и обем.

# 40
  • Мнения: 2 193
Доколкото четох аз из бг-мама, най-възхвалявани ми се видяха нинджата и инстант пот. Основно ги купуват през Амазон, заради добрите гаранционни условия. Сега вече вторите имат и тук представителство, но няма отзиви как са техните гаранционни условия. Видовете са много, както и Невена каза, трябва да се чете всичко, за да се види точно на конкретното домакинство какво ще пасне.

# 41
  • Мнения: 3 994
Окей, аз си търся само за мен. Едничка съм. Не ми пречи да е голям обема, искам просто храната да е вкусна и да не ми струва 600 лева. Функцията с налягане май е ключова. Има ли нещо специално и трудно свързано с нея? От малка съм чула, че тенджерата с налягане може да е опасна и вкъщи само 2 пъти за 35 години съм видяла да са я  ползвали.

# 42
  • Мнения: 2 193
Не е точно същото като тенджера под налягане, защото мен от нея ме е страх, а от кукъра не. Функцията с налягането е важна, защото без нея се губи смисъла от отделен уред, поне за мен. Ако не ядеш пържено и печено, а по-скоро яхния и супа, разгледай базовите модели, които са без запичащ капак. Въпреки че си сама, аз съм почитател на голям обем, можеш да сложиш и малко вътре. Обаче ако ти се дояде цял джолан, например, в малкия кукър няма да влезе. Същото е и ако имаш гости. Разликата в диаметъра не е чак толкова голяма при повечето модели, че да спести кой знае колко място. Веднъж като си прочетеш много внимателно инструкциите, няма нищо страшно с употребата. Като сготвиш 5-6 пъти добиваш и рутина. Извинявам се за дължината на поста.

# 43
  • Мнения: 3 994
Grimozo благодаря за мнението! Беше ми полезно. Моята идея е подобна - да си сготвя нещо вкусно супа/яхния и да в вакуумирам и консумирам на няколко пъти. Взех си от Била вакуумиращата система която в момента имат на промоция и искам да си взема кукър, да си сготвя 2-3 различни ястия и да си ги въртя до свършване. За момента идеята ми изглежда добра. Заглеждам Тефал Cook4me и мултикукъра на Филипс, но още не мога да се реша кой да взема.

# 44
  • Мнения: 25 732
Нинджата в САЩ работи на друг волтаж, няма как да ви пратя евтина.
Не продават ли в Лидъл еквивалента на еър фрайер.

Общи условия

Активация на акаунт