Да научим и Италиански!

  • 132 413
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 950
Преди повече от 10 години учих италиански ,повече говоримо ,но съм забравила много неща  newsm78, лесно се учи и ми е любим !

# 91
  • Мнения: 112
ако знаете от кога чакам да се появи такава темичка  супер сте  newsm44
записвам се и аз да уча езика ,като начинаещ защото не знам нищичко

# 92
  • Мнения: 502
Хайде де, къде са учителите?Sad

# 93
  • Cофия
  • Мнения: 1 213
Без особенни претенции, но поназнайвам нещичко  Hug
Питайте  Mr. Green

# 94
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Без особенни претенции, но поназнайвам нещичко  Hug
Питайте  Mr. Green

С мътни спомени по граматика съм. Как се образува официалната форма, да не се изложа.
Мога да помагам с "паролаче", ако някой има нужда  Mr. Green Обхавата ми е от почти всички области на Италия

# 95
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Обожавам Италия и италианския език.Нямам търпение да дойде лятото и да ми се освободи време,за да почна да го изучавам.  Hug

# 96
  • Мнения: 10 752
С мътни спомени по граматика съм. Как се образува официалната форма, да не се изложа.

Учтивата форма (La Forma di Cortesia) винаги е в трето лице единствено число - Lui, Lei  Peace
Например: Buongiorno, Signora, come sta oggi? E Suo marito? - Bene, grazie, e Lei?

вместо - Ciao, come stai oggi? - Sto bene, e tu?

Успех на всички, желаещи да усвоят този прекрасен език   bouquet
Не се лъжете обаче, че е много лесен  Wink Решите ли да го учите сериозно, ще се убедите, че това не е съвсем така  Simple Smile
Моето мнение е, че английският например е в пъти по- лесен от италианския особено по отношение на граматиката  Grinning

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 13:37 от mijjjka

# 97
  • Мнения: 2 617

Моето мнение е, че английският например е в пъти по- лесен от италианския особено по отношение на граматиката  Grinning

Абсолютно!

# 98
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Относно трудността на езиците- много е относително. Английската граматика е лесна само в началото, с напредването става все по-трудно. С немския е обратното- началото е кошмарно, но като се изучат добре основните правила, ученето на езика по-натам става лесно. Италианския не го познавам, но ми се струва по-скоро като немския. При всички случаи лесно няма, необходими са усилия.

# 99
  • Italia
  • Мнения: 1 059
С мътни спомени по граматика съм. Как се образува официалната форма, да не се изложа.

Учтивата форма (La Forma di Cortesia) винаги е в трето лице единствено число - Lui, Lei  Peace
Например: Buongiorno, Signora, come sta oggi? E Suo marito? - Bene, grazie, e Lei?

вместо - Ciao, come stai oggi? - Sto bene, e tu?

Успех на всички, желаещи да усвоят този прекрасен език   bouquet
Не се лъжете обаче, че е много лесен  Wink Решите ли да го учите сериозно, ще се убедите, че това не е съвсем така  Simple Smile
Моето мнение е, че английският например е в пъти по- лесен от италианския особено по отношение на граматиката  Grinning

Може и аз да бъркам, но не е ли само Lei? В смисъл и към мъж се обръщат с Lei... Поне с такова впечатление съм останала от разгтоворите, които съм слушала. Може и аз да бъркам, все пак уча езика в движение, между колегите, ходих на един курс преди три  години, който беше само начален и честно нямам много спомени от него.

# 100
  • Мнения: 10 752
Да, така е. И към мъж учтивото обращение е Lei  Peace
Lui, Lei го казах като примери за 3 л. ед. ч.  Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте на всички! Моята професия е италианският език. Бих се радвала да помогна на всеки, който иска да го учи.Ще се опитам да дам един линк към учебник, който може да ви е полезен, но още съм малко начинаеща във форумите . Да видим какво ще стане Thinking


[http://www.verdru.be/rete1/][/url]

# 102
# 103
  • Варна
  • Мнения: 67
Ефтелия,
Благодаря за темата   bouquet
На 52 години съм и винаги съм искала да понауча поне мъничко от тоя език, но за съжаление все съм имала много по-важни неща  newsm78 и все съм отлагала.
От дете го харесвам, но по стечение на обстоятелствата в гимназията учих френски.
От почти 5 години съм в тоя форум и съм очарована от желанието за безкористна взаимопомощ на всички жени, които са тук. Аз много рядко пиша, но винаги намирам време да ви чета.
Благодаря ви, че ви има.
Днес попаднах на тая тема и се записвам да я чета. Ще се радвам, ако поне мъничко науча от вас основните неща  Simple Smile
Засега ще започна с ученето на азбуката и преглед на линковете, които сте дали.
Може би с течение на времето, ще знам поне какво да ви питам, защото засега и това не знам  Embarassed
Още веднъж ви благодаря.

# 104
  • Мнения: 2 617
Ефтелия,
Благодаря за темата   bouquet
На 52 години съм и винаги съм искала да понауча поне мъничко от тоя език, но за съжаление все съм имала много по-важни неща  newsm78 и все съм отлагала.
От дете го харесвам, но по стечение на обстоятелствата в гимназията учих френски.
От почти 5 години съм в тоя форум и съм очарована от желанието за безкористна взаимопомощ на всички жени, които са тук. Аз много рядко пиша, но винаги намирам време да ви чета.
Благодаря ви, че ви има.
Днес попаднах на тая тема и се записвам да я чета. Ще се радвам, ако поне мъничко науча от вас основните неща  Simple Smile
Засега ще започна с ученето на азбуката и преглед на линковете, които сте дали.
Може би с течение на времето, ще знам поне какво да ви питам, защото засега и това не знам  Embarassed
Още веднъж ви благодаря.


Защо не пробваш с някоя книга с граматика? Аз съм много доволна от изданията на PONS: прегледно, точно, ясно, с упражнения и отговори към тях.

Общи условия

Активация на акаунт