Да научим и Италиански!

  • 132 307
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 30
айде и аз да се запиша-ако мога ще помогна с нещо- сеньор Станев едно време само 5 и 6-ци ми пишеше  Grinning трябва да си припомня това-онова

# 76
  • Мнения: 30
да добавя малко неправилни глаголи или Verbi irregolari

sapere            uscire           bere             dire             venire
зная                излизам       пия               казвам        идвам

so                   esco             bevo             dico            vengo
sai                  esci              bevi               dici             vieni
sa                   esce             beve             dice            viene
sappiamo       usciamo        beviamo       diciamo       veniamo
state              uscite           bevete          dite             venite
stanno           escono          bevono        dicono         vengono

# 77
  • Мнения: 34
Момичетаааа,пишете ме като ученичка...Един от любимите ми езици след френския.
Дано се справя тук.Разчитам на това,че имам сериозни френски познания.Пък те са близки езици.

 

# 78
  • Мнения: 30
Момичетаааа,пишете ме като ученичка...Един от любимите ми езици след френския.
Дано се справя тук.Разчитам на това,че имам сериозни френски познания.Пък те са близки езици.

 

Baby  Posh,грам понятие си нямам от френския,но ми изглежда много по-различен от италианския (поне като го слушам).успех и дано се справиш с него  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 6 810
И двата езика са от романската група. Обаче не залагай на това, че ще ти е по-лесно. Аз опитах да уча испански след италианския и не ми се получи, постоянно ми изникваше всичко на италиански и така, не  можах да се пречупя.

# 80
  • Мнения: 34
И двата езика са от романската група. Обаче не залагай на това, че ще ти е по-лесно. Аз опитах да уча испански след италианския и не ми се получи, постоянно ми изникваше всичко на италиански и така, не  можах да се пречупя.

Ами при мене основния проблем е, че разбирам 75-80% какво се говори на италиански,но не мога нищо да кажа или напиша.А като видях и табличката с глаголите...почти е същото като на френски.

# 81
аз съм нова тук и също искам да науча италиански можели някои който е по наясно с езика да ми даде скаип за да контактуваме по лесно

# 82
  • Мнения: 0
 #2gunfire #Cussing out #Crazy newsm78 ooooh! Sad Cry Close искам да знам италиански!!!някой да ми каже линк от където да мога да уча

# 83
Здравейте:) Прекрасна е тази тема. Аз също много искам да понауча италиански  - поне на някакво основно ниво. По принцип поназнайвам испански и доста от нещата си приличат, макар и понякога да е объркващо. Мисля, че с песни и филми можем да научим доста (така направих с испанския, който в гимназията ми беше втори език, но като че ли от гледане и слушане разбрах повече:Д) . Гледах всички епизоди на "Елиза" на италиански и също научих някои думички, и което е по-важното - изрази. Сега мисля да тегля филми, които знам (примерно на Дисни детските, защото ги обожавам), на италиански. Успех и ще следя темата.   Simple Smile

# 84
  • Мнения: 324
Учи се лесно и с песнички Simple Smile - "Златната монета" с анимирани клипчета: http://axelbg.net/details.php?id=31355

# 85
  • Мнения: 502
Обичам италианския без да го знам Embarassed Просто ми оправя настроението само като го чуя. Запис и се надявам да потръгне темата и да учим!

# 86
  • Мнения: 30
думи4ките са лесни-на мен вси4ките им времена ми бяха проблем ...ама и аз не бях от най-старателните  Embarassed

# 87
  • Мнения: 502
Някой да знае някъде сайтче за този език. Пускайте инфо, прего!

# 88
  • Мнения: 58
Записвам се като ученичка.

# 89
  • София
  • Мнения: 231
Винаги ми е харесвало звученето на италианския. Приемете ме като нова ученичка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт