Да научим и Италиански!

  • 132 234
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние сме бамбине, не бамбини Laughing
Аз уча покрай щерката Grinning

# 61
  • Мнения: 324
Или по-скоро сме ragazze или donne  Wink.

# 62
  • София
  • Мнения: 136
И големи буквалистки  Joy
Човек да не се пошегува  Joy

# 63
  • Мнения: 863
от сума ти време  се каня да уча италиански и май е крайно време да са хвана в ръце Thinking

# 64
  • София
  • Мнения: 6 802
Този сайт е много готин, запалихте ме по него. Laughing

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Klemy, кой сайт имаш предвид?

# 66
# 67
  • Мнения: 2 617

Klemy, наистина ли си доволна? Регистрирана съм в него от повече от година, но така и не го разглеждах, има най-различни езици.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 802
Доволна е много рано да се каже, преди 2 часа разбрах за този сайт. Аз съм с подготвителен италиански, т.е. с искам да кажа, че като завърших гимназия бях с много добро ниво на езика, но вече 8 години не го практикувам и почти всичко съм загубила, та ще ми бъде поне малко полезен, със сигурност.

# 69
  • Мнения: 2 617
Доволна е много рано да се каже, преди 2 часа разбрах за този сайт. Аз съм с подготвителен италиански, т.е. с искам да кажа, че като завърших гимназия бях с много добро ниво на езика, но вече 8 години не го практикувам и почти всичко съм загубила, та ще ми бъде поне малко полезен, със сигурност.

Ясно Simple Smile
Хубаво е да го поддържаш, наистина. Аз също имах такъв период от няколко години на непрактикуване с италианския.

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Този ли... аз не съм очарована, ползвам го само за произношението.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 802
Този ли... аз не съм очарована, ползвам го само за произношението.
Ами...не знам, за мен ще е полезен, аз произношението го знам, но забравям лексиката и граматиката вече. Ще видим как са по-горните нива.
А ти от кой си доволна?

# 72
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не виждам нито едно граматическо обяснение в този сайт.
Италиански уча с дъщеря ми, а темпото им е много бавно (иначе ползвам за английски- http://www.englishpage.com/, за немски- http://www.german-grammar.de/grammar/content/english_german_table_of_content.htm).

# 73
zdraveite,i az sam zapalena da naycha italianski poradi prichinata che jiveq v Italiq ot 5 meseca s semeistvoto si i iskam barzo da go naycha...shte sledq saita..shte y4a s vas i shte vi pomagam s kakvoto moga..mn se izvinqvam che ne pisha na balgarski no oshte nemoga..

# 74
В тази табличка виждате спрежението на правилните глаголи в сегашно време, според окончанието им в инфинитив.

Presente
Verbi in:                      -ARE                      -ERE                      -IRE
modello                                  am-are                           tem-ere                         part-ire       fin-ire 
I sing.                         -o                           -o                         -o           -isc-o
II sing.                        -i                            -i                           -i            -isc-i
III sing.                       -a                          -e                          -e           -isc-e
I pl.                             -iamo                     -iamo                    -iamo      -iamo
II pl                            -ate                        -ete                      -ite          -ite
III pl.                          -ano                       -ono                     -ono        -isc-ono


Ето спреженията, пак в сегашно време, на някои от най-често употребяваните неправилни глаголи:
 
Andare           Dare           Stare           Fare             Potere          Dovere           Volere            Sapere
 vado               do              sto              faccio            posso          devo                voglio             so
 vai                  dai             stai              fai                 puoi             devi                 vuoi                sai
 va                   dà              sta              fa                  può              deve                vuole             sa
 andiamo         diamo        stiamo         facciamo       possiamo      dobbiamo        vogliamo        sappiamo
 andate           date           state           fate               potete          dovete            volete            sapete
 vanno             danno       stanno         fanno            possono       devono            vogliono        sanno

Общи условия

Активация на акаунт