На какъв принцип са билетите за транспорта?

  • 3 626
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 959

Ooo, веднъж станах свидетел на следната сцена..
При нас 3 паунда струва билет, с който можеш да пътуваш неограничено цял ден в рамките на града.
Продава го, разбира се, шофьора и е една мъничка хартийка, която се показва при всяко следващо качване.
Група студентчета, вечерта.. качва се първия-показва билета, отива на втория етаж, смачква билета на топче,
пуска през прозореца, билета се взема от следващия-втория етаж, прозореца, следващия...
През това време, шофьорът е зает с другите качващи се и няма никаква възможност да следи какво става.
А пък тукашните не се месят в чуждите дела и не правят забележки. С един билет минаха 7-8 души...

# 46
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 103
A,  ние сме на село, тоя номер при нас не става, няма блъсканици, няма народ, само баби и майки с колички. И като си предтавиш, че бабите не плащат, оставаме ние 2-3 с количките.

# 47
  • Мнения: 1 910
И още едно допълнение за NL:
В ротердамското метро се ползват електронни карти, които се очакваше да са в употреба в целия градски транспорт (вкл. влакове), но поради някакви притеснения за изтичане на лична информация - все още се кумят дали да пуснат...

# 48
  • Мнения: 110
   Билета в Южна Италия струва ?1.10, важи 90мин. и ти дава право да използваш всякакъв вид транспорт- метро, надземно влакче, автобус, трамвай, дори и влак за по-близки дистанции. Продават се в баровете и павилионите за вестници, в автобуса не можеш да си купиш. Маркирваш на първото качване само, макар че ми се е случвало при проверка да ме карат за всеки случай пак да маркирвам.
 Разделена е областта на зони и всяка следваща струва естествено по-скъпо, но и важи за по-вече време респективно. Има и билет уикенд, които се ползва двата дни без ограничения и струва около ?2.00.
 Контрольорите и тук са униформени и често се качват между спирките, но и гратисчиите.....дал Господ.  Grinning
 На мен също ми беше много интересно в началото запазването на спирка и махането като на авто-стоп по спирките.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 420
Можеш да си вземеш еднопосочно билетче за около 1.50 паунда в Англия, но ако ще се връщаш обратно или ще ти се налага да пътуваш още през деня, може да си вземеш целодневен билет - 3 паунда. Ние по принцип си вземаме карта за седмицата - 11 паунда за неограничено пътуване навсякъде в града ( Cambridge )

# 50
  • Мнения: 467
Аз съм в Тулуза и не е точно както казваш за метрото, явно си е до кметство  ThinkingТук билетът важи 1 час, ако сменям метро+автобус, и не важи ако хващам два последователни автобуса  newsm78Не мога да разбера защо така са го измислили.

# 51
  • Мнения: 593
При нас обществен транспорт няма. Ако нямаш кола, не можеш да отидеш никъде.
В Йоханесбург например има "черни таксита" и "ВИП-таксита" (те са много скъпи, уговарят се предварително и са предимно за ВИП-персони и по-заможни туристи). Сега строят някаква железопътна линия, но кога ще стане - не се знае. Simple Smile
Единствения град в ЮАР, който има градски транспорт е Сън Сити.  Разполага с автобус и sky train (влакче) - те са бзплатни и просто разкарват туристите от едно място на друго.  Естествено, при влизането в града ти вземат входна такса, а колата с която си дошъл, задължително трябва да оставиш на паркинга до входа.

Общи условия

Активация на акаунт