Глобяват ли за изтекъл международен паспорт

  • 26 480
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 480
А кога най-рано мога да подам документи за издаване на паспорт?
Изтична май месец тази година и по възможност искам да си го подновя и дали мога да поискам по-рано да ми го подновят?
Мерси   Grinning
По-рано може, няма проблеми.

# 31
  • Мнения: 2 926
Naomi  логиката е в давността на глобата Wink
Във всяко РПУ е различно - някъде глобяват, някъде - не.
Мен специално са ме глобявали 20 лв.
Някой по-напред пита дали може да си запази паспорта - Не може.
Перфориран паспорт могат та ти върнат единствено, ако имаш визи вътре.
Като той на практика е неизползваем, защото при пътуване трябва да носиш както новия,така и перфоринаия в който е визата.

# 32
  • Мнения: 778
Хм... аз преди няколко месеца си извадих нов международен паспорт, след като старият ми беше изтекъл преди 5 години. И не ме глобиха изобщо. Само си попълних документите, занесох си старият паспорт (цяло чудо е, че успях да си го намеря) и след месец си получих новия. А бях чувала, че глобата е 150 лева.
Не знам дали зависи от паспортните служби в различните градове. Май ... никой не чете, не знае и не спазва закона   newsm78

# 33
  • Мнения: 2 603

Desirè  -задължително е да вземат стария паспорт,освен ако не го обявиш за изгубен,но тогава ще те глобят. Grinning


Оф... много неприятно. Аз ще пробвам да го обявя за откраднат... преди да ми изтече срока, да видим какво ще стане. А може до тогава да получа и виза за САЩ, но паспорта няма да си дам!  Laughing

# 34
  • Варна
  • Мнения: 773
Аз моя да не го връщам тогава изобщо. Изтекъл е преди 15 г.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 839
Оф... много неприятно. Аз ще пробвам да го обявя за откраднат... преди да ми изтече срока, да видим какво ще стане. А може до тогава да получа и виза за САЩ, но паспорта няма да си дам!  Laughing
Защо ти е ако нямаш виза  newsm78

# 36
  • Мнения: 738
Аз моя да не го връщам тогава изобщо. Изтекъл е преди 15 г.  Mr. Green

Е, така или иначе, ако ти се наложи да вадиш нов ще трябва да го върнеш. Поне няма да те глобят Grinning

# 37
  • Мнения: 2 603
Оф... много неприятно. Аз ще пробвам да го обявя за откраднат... преди да ми изтече срока, да видим какво ще стане. А може до тогава да получа и виза за САЩ, но паспорта няма да си дам!  Laughing
Защо ти е ако нямаш виза  newsm78

Еми имам печати от разни страни и искам да си го запазя за спомен.

# 38
  • Мнения: 2 577
ами ксерокопирай го, сканирай го  Wink
приложи го към другите снимки и сувенири от местата, които си посетила  Peace
защо глоби да плащаш?

# 39
  • София
  • Мнения: 3 064
Върнах го след повече от две години, когато си извадих нов. Не ме глобиха.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
Не ме глобиха, ходих да си извадя нов и тогава върнах стария, беше изтекъл преди 3 години  Whistling

# 41
  • Варна
  • Мнения: 773

За сега не ми се налага да пътувам с паспорт, но мислех да си изкарам за всеки случай.

# 42
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
A когато старият е издаван в един град , а нова лична карта и евентуално нов паспорт ще се издават  в друг град, къде трбва да се върне паспорта - в първия или втория град? newsm78

# 43
  • Мнения: 2 603
ами ксерокопирай го, сканирай го  Wink
приложи го към другите снимки и сувенири от местата, които си посетила  Peace
защо глоби да плащаш?

Може и така да направя, като му дойде момента ще му мисля.

Общи условия

Активация на акаунт