29г.с бебенцето изостава с 2 седмици, моля за съвет

  • 12 564
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
дай боже да са ок
да идат на преглед при БУева за бъбреците

# 16
  • Мнения: 1 685
Дано наистина ,няма проблеми.
Жива и здрава да е Елица HugЕх ,че красиво име Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Благодаря ви от сърце момичета  Hug
Аз вече съм си в къщи - бебенцето ми е в отделението за недоносени в Окръжна болница в Пловдив. Днес тежеше 2030 гр казаха ми че като стане 2500 ще ни я дадат -  и идея си нямам колко време ще отнеме ...понеже вече съм една от вас , отивам да изечта всичко за недоносените бебенца  Praynig

# 18
  • София,
  • Мнения: 4 267
zinaida не се тревожи мила всичко ще е наред и бебенцето бързо ще порасне, но да се надяваме ча най много до чесец ще си е в къщи. Hug
Тук в този подфорум има страшно много инфо, но каквото ненамериш и те притеснява или пък неразбираш питай ние сме насреща и ще ти обясним всичко. Hug
Заповядай и в другата ни темичка на недоносените дечица, имаме и още две малки бебенца, които от скоро са вече  при своите близки  Hughttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382152.0

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         Не се притеснявай, zinaida. И единият от моите младежи изостана с теглото, поради проблеми със стомахчето. Но в Окръжна болница се справиха много добре. Д-р Петров е страхотен, а и целия му екип. Сега има само килограм разлика с брат си. Пожелавам ти скоро да гушкаш малката кукличка. Hug

# 20
Цитат
здр.аз съм нова във форума,даже за първи път пиша.моето дете се роди в 29 г.с.с тегло 1450.беше 4месеца в СТАРА ЗАГОРА.беше със кръвоизлев във главата сега е добре исе развива нормално,даже много добре ,за неговото положение.несе претиснявай няма нишо всичко ше бъде,ако искаш съвет за нещо можеш да питаш
zdr.az sam nova vav foryma,daje za parvi pat piwa.moeto dete se rodi v 29 g.s.s teglo 1450.bewe 4mesza v STARA ZAGORA.bewe sas kravoizlev vav glavata sega e dobre ise razviva normalno,daje mnogo dobre ,za negovoto polojenie.nese pretisnqvai nqma niwo vsi4ko we bade nared,ako iskaw savet za newo mojew da pitaw. Simple Smile

---------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 11:23 от AnMary

# 21
  • Мнения: 20
Зинаида здравей, и мен вчера на ФМ ми съобщина че бебенцето има разширени бъбречни легенчета, които трябвала дя се следят, а и можело да ги израстне.Но по-шокиращото беше, че в някое случаи били маркери за Синдром на Даун.Дали можеш да ми помогнеш с повече инфо по въпроса?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Абсолютно със същите глупости ме бяха наплашили и мен  #Cussing out Няма да ти казвам колко сълзи съм изляла , предполагам и ти сега се чустваш така, Но моя съвет е - хич не се връзвай , защото аз докрая така се тормозих , а то е нямало причина . Нещата стоят така - за бъбречетата вероятността да има проблем е малка, дори да го има - до края на бременността може да се изсрастне, а дори да не се израсне след раждането нещата са поправими  , с операция Hug
Моето детенце се роди по-рано , но пък напълно здраво (с никой от тези проблеми за които ме предупреждаваха, а пък това за Даун е абсолютна глупост, понеже трябва да има още един куп други по-сериозни показатели от този за да се споменава въобще )
Това което мога да те посъвтвам е да си направиш още една ФМ при някой от "големите " (
аз ходих при док Марков в София и съм доволна от отношението и професионализма му ,защото ми обясни точно до колко милиметра разширение има проблем , подробно ми описа защо вероятността детето ми да има Даун е нищожна предвид другите показатели , което не беше направил предишния лекар който ми изкара акъла) за твое лично успокоение. Знам че ще гушкаш едно прекрасно бебче на финала  Heart Eyes  Hug Hug Hug
(надявам се да не те е наплашил Даскалов и теб  #2gunfire)

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 10:30 от zinaida

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ходила съм при много светила за разширени бъбречни легенчета
за първи път чувам, че това може да е показател за Даун - да ДАун се съпровожда с много възможни малформации, но има крайно много други начини да се види дали е ДАун или не
разширените бъбречни легенчета както са ти писали е доста широко наблюдавано явление - най-често се израства
както ти е писала авторката на темата - най-често се израства до раждането, но ако остане - се наблюдава
ние го надраснахме
дори обаче да съществува проблем - той обикновено е операбилен и след това детето се възстановява
няма причина да се притесняваш освен ако разширенията почнат много да нарастват по време на бремеността и ако силно ти намалеят или много силно се увеличат водите ти - това вече говори за едни възможни тежки изменения на цялата отделителна система - нещо, което не може да се отбележи по време на бремеността
НЯМА причина майката да се притеснява за Даун само поради разширени легенчта
успех и за всичките такива проблеми наблюдавани преди раждането - а към мен са се обръщали поне 5-9 жени, вече не помня...та всичките те завършиха със здрави бебета, дори до операция не се стигна
  bouquet не е лошо човек да знае, но понякога лекарите прекаляват със своето невежество и изказване на диагнози, без покритие....
успех

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз ходих на фетална при Томова - за легенчетат тя посъветва ако се влошат нещата бебето да се роди преждевременно - съвета не е особено популяран във връзка с този проблем сред гинеколозите
но пък видя всичко пределно точно а и при мен бе комплексен проблема с влошени кръвотоци!
та исках да кажа че ми хареса

# 25
  • Мнения: 46
здравейте мамчета , нова съм във форума , повечето ви чета. мОят проблем е че бебо изостава вече с около месец Cry
В момента съм в началото на деветия месец, а забавянето го видяха още в 30 седм ( преди 1 месец  ) , пих Дузодрил - за разширяване на кръвоносните съдове, но кой знае какъв фект няма.На последната консултация лекарят ми препоръча да влеза в болница с  2 седм по рано от термина за да ме наблюдават.Бебчо тежи около 2 кг,знам че това са ориентировъчни кг, но все пак гоня минимума-2500
 Ужасно е много сълзи излях и незнам дали ще се появи живо и здраво,ще се наложи и в кувиоз да лежи.Не съм ниска , напратов нормална височина,а трупам кг на себе си.
 Стискам палци на всички да мине наред Praynig

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравейте мамчета , нова съм във форума , повечето ви чета. мОят проблем е че бебо изостава вече с около месец Cry
В момента съм в началото на деветия месец, а забавянето го видяха още в 30 седм ( преди 1 месец  ) , пих Дузодрил - за разширяване на кръвоносните съдове, но кой знае какъв фект няма.На последната консултация лекарят ми препоръча да влеза в болница с  2 седм по рано от термина за да ме наблюдават.Бебчо тежи около 2 кг,знам че това са ориентировъчни кг, но все пак гоня минимума-2500
 Ужасно е много сълзи излях и незнам дали ще се появи живо и здраво,ще се наложи и в кувиоз да лежи.Не съм ниска , напратов нормална височина,а трупам кг на себе си.
 Стискам палци на всички да мине наред Praynig
доплера какво показва?
тоновете на лбебето добри ли са?
непременно иди в болница - по-добре излишен престой отколк7ото после цял живот да съжаляваш
в болнизца съм била първия път - месец
не е страшон
не виждам причина ако общите показатели набебето са добри предварително да се притесняваш
все пак може би не е лошо да се иде при много добър специалист на фетална - като това за мен вкл и трета градска да се види сърцето на бебето
успех и запази спокойствие - просто направи всичко необходимо и всичко ще е наред!

# 27
  • Мнения: 9 973
здравейте мамчета , нова съм във форума , повечето ви чета. мОят проблем е че бебо изостава вече с около месец Cry
В момента съм в началото на деветия месец, а забавянето го видяха още в 30 седм ( преди 1 месец  ) , пих Дузодрил - за разширяване на кръвоносните съдове, но кой знае какъв фект няма.На последната консултация лекарят ми препоръча да влеза в болница с  2 седм по рано от термина за да ме наблюдават.Бебчо тежи около 2 кг,знам че това са ориентировъчни кг, но все пак гоня минимума-2500
 Ужасно е много сълзи излях и незнам дали ще се появи живо и здраво,ще се наложи и в кувиоз да лежи.Не съм ниска , напратов нормална височина,а трупам кг на себе си.
 Стискам палци на всички да мине наред Praynig
аз пих дузофарм.Не забравяй,че бебетата наддават най-много в 9м.Ще порасне бебето,не се притеснявай Hug

# 28
  • Мнения: 46
тоновете и сърчицето на бебо са в норма , както и моите последни изследвания на кръв и урина. Още когато ми каза че изостава , отидох при друг лекар на 3д , който подтвърди същото.Единственото нещо ми препоръча е да хапвам и да си почивам,а това го правя доста добре,
 Благодаря че ме подкрепяте , следващата седм като отида на консултация ще влеза в болница,
 Всъщност забавянето се вижда , като се измерват главичка - която си отговаря на седм ;
 коремчето е с 2 седм по малко ;
и бедрото е вече с 4 седм по малко
Ще пиша за крайние резултат newsm51

# 29
  • София,
  • Мнения: 4 267
aanaa не се тревожи и при мен изоставането беше със същите параметри, а даже и по големи. Ако трябва влез в болница, въпреки, че при мен уви не помогна много Embarassed. Цял месец бях на системи с магнезий, пиех магнерич и папаверини и куп глупости, слагах си инжекции фраксипарин цели три месеца за разреждане на кръвта. Уви,  Confused нямаше кой знае колко голям резултат, но все пак. При мен имаше и други проблеми и все пак бебка се роди, постоя малко в кувьоз, но и това не е проблем, ще се оправи. ЩЕ стискам палци за теб и бебенцето ти, дано всичко е наред. ПОнякога лекарите много грешат, дори светилата. И аз ги обиколих повечето, но  Sick всеки си гради някакви диагнози, някакви хипотези, а в действителност се оказват пълни глупости. ЩОм главичката върви нормално значи всичко с бебенцето е наред, а бедрата се мерят много трудно. А и неможе всички бебета да са големи, има и едни малки и фини мъници, но много сладки и обичливи, няма нищо по хубаво да погледнеш в очичките на едно такова малко създание и да почувстваш огромното щастие, пожелавам ти го от цялото си сърце. Бих искала да ти дам сили и кураж да се бориш и вървиш напред и най вече много да се пазиш, за да може бебенцето да порасте колкото се може повече в теб и да се появи на бял свят когато му дойде времето и когато е готово. Успех! Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт