ЩЕ СЕ ВКЛЮЧИТЕ ЛИ В МИТИНГА?

  • 2 621
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 533
Джане, съмнявам се, че цял форум знае. Дори аз не знаех.

Като решиш да организираш нещо, което да прозвучи по-сериозно от "Ще ми попълните ли лексикона?", седни и си напъни малко мозъка преди това.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 623
Абсолютно съм ЗА смъртното наказание !!!
За протокола:
По Коледа са амнистирани 3000 затворници,
сред които отявлени рецидивисти !
Тези хора са сред нас, разхождат се необезпокоявани.
Да са ви честити на всички против смъртното наказание !!!

# 32
  • Мнения: 750
Джане, съмнявам се, че цял форум знае. Дори аз не знаех.

Като решиш да организираш нещо, което да прозвучи по-сериозно от "Ще ми попълните ли лексикона?", седни и си напъни малко мозъка преди това.

Не съм тук за да се напъвам.
Но,като гледам ти правиш точно това.
Абсолютно съм ЗА смъртното наказание !!!
За протокола:
По Коледа са амнистирани 3000 затворници,
сред които отявлени рецидивисти !
Тези хора са сред нас, разхождат се необезпокоявани.
Да са ви честити на всички против смъртното наказание !!!

Ще палим свещи всяка вечер и ще се молим някой от тези затворници да не срещне децата ни.

Всички ония които казахте,че не сте За-може ли да ви попитам нещо?
Имате ли познат който да е убит по особенно жесток начин.
Убит така,както и прасе не се коли?
Ако нямате,молете се никога да не ви се случва.
Аз имам позната-убита така,че дори и фантазията ви няма да стигне да си представите как.
Знаете ли къде е убиеца и?
На свобода.
Дали не е във вашият град сега?

# 33
  • Мнения: 4 892

Като петлета сте, от тия джинките.  Добре, че сте почти безопасни и че не гласувате. Сега си давам сметка, че е по-добре, в другата тема понеже ви упрекнах!



 

# 34
  • София
  • Мнения: 2 430
Не!Мисля,че е доста крайно и има къде къде по-цивилизован начин да се реши проблема с престъпността.
И защо митинг?

# 35
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
е аз няма какво да кажа
само дано не се случи на никой от вас
затвор колко 10-13 години достатъчно ли е
Господ да пази всички деца!

# 36
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз не мисля, че е крайно, даже изобщо !
Същество /защото човек не бих го нарекла/,
причинило смъртта на човешко същество, да не
говорим по особено жесток начин, не заслужава да
живее и ден !!!
Ще ги хрантутим по затворите, а те с цялата си
наглост пък искали и по-добри условия  Shocked
Никакви условия - там да спи на пода, да се гърчи
и една кофа за кенеф - нищо повече  Naughty

# 37
  • Мнения: 4 892
само дано не се случи на никой от вас
затвор колко 10-13 години достатъчно ли е
Господ да пази всички деца!

Защо си мислите, че тези, които сме против смъртното наказание и против такива безмислени митинги, автоматично сме за това все що има престъпник да го амнистират или ни кеф убийците да лежат по половин месец условно?

 

# 38
  • Мнения: 0
Абе вие в този форум сте като овцете бе
един като напише аз съм ПРОТИВВВВВВВВВв и айдееееееееееее
юруш и другите това да напишат
е.аси работата
И май сте против  не за нещо друго ами че петицията и идеята е дошла ПАК от Часът на мама
а не от тук
така ми намирисва  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 217
Ако има петиция за смъртната присъда на убиеца на собствените си деца ще се разпиша! На протеста не ми се идва с малката,но съм ЗА смъртна присъда.Иначе все ще има малка надеждица я да избяга,я за добро поведение да му я намалят,по-добре за всички ни ако изобщо го няма.Единствения ми премисъл са родителите му,но пък след това,което е извършил,надявам се да страдат много за присъдата му,каквато и да е тя.

# 40
# 41
  • Мнения: 2 032
Да имаш убита позната не е необходима квалификация да изискаш връщане на смъртното наказание.
Например, в нейния случай:
-Следствието свършиха ли си работата? Ако да, значи са събрали необходимите доказателства, с които съдът ще осъди?
-Полицията свърши ли си работата? Хванаха ли убиеца, как го разпитаха, признания успяха ли да получат....
-Прокуратурата свърши ли си работата?Ако да, значи има осъдителна присъда.
- А съдията? Ако да, присъдата е дъълга.

Ако отговорът на някой от въпросите по-горе е „не”, кой е виновен, теоретичната възможност да се наложи тежко наказание, или съдебната система, която не си е изиграла ролята?

# 42
  • Мнения: 39
А тогава убивайки това "същество" (колкото и да ни се иска човекът не е човек само кога той е добър), какво точно е този втори убиец???човек....мм да много хуманно, много човешко...  Thinking Животът не е черно бял, доброто и лошото вървят ръка за ръка. Око за око, зъб за зъб така ли....само,че това не е справедливост, а отмъщение...усещате ли някъде разликата???И за вас не знам, но аз не съм Бог и не мисля, че имам право да решавам кой заслужава да живее и кой да умре. Аз не съм създала живота, нито някой, който стъпва по тази земя. А вие за богове ли се имате???И наистина ли сте готови да носите на съвестта си човешко убийство???Аз не съм и затова съм против смъртното наказание. Ако имате смелост да застанете пред човек, същетсво или както там го имате, да погледнете ужаса в очите му, независимо колко ужасно нещо е извършил и с лекота да отнемете живота му??С какво този хладнокръвен акт се различава от неговия???Защото го е заслужил...страшно оправдание, може и някой от същите тези убийци и криминално проявени да си мислят за жертвите си, че си го заслужават...това оправдава ли деянието им???И чии изобщо са правилните критерии за това кой заслужава да умре??Моите, твоите, на Пенка и Драганка...Още едно  убийство с нищо не променя и не води към нищо...За мен лично нещата далеч не са толкова прости, ясни  и категорични и има много други начин хем да наложиш справедливо наказание, хем да запазиш човешкото в себе си. Защото се предполага, че сме рационални същества, а не първосигнални...или бъркам???
П.С. И тук изобщо не става въпрос дали някой имал близък убит по жесток начин (да не дава Господ и на никого не го пожелавам), а за това, че смъртното наказание е напълно осъзнат, хладнокръвен акт. Пострадалите, жертвите и техните близки е нормално да искат смърт...и не случайно поради това не им е предоставено правото да решават. Защото се предполага, че останалите индивиди от обществото могат да потърсят рационално решение и наказание, не водени от чувства (чувствата не са добът съветник), а от разумът си.

# 43
  • София
  • Мнения: 958
Аз не мисля, че е крайно, даже изобщо !
Същество /защото човек не бих го нарекла/,
причинило смъртта на човешко същество, да не
говорим по особено жесток начин, не заслужава да
живее и ден !!!
Ще ги хрантутим по затворите, а те с цялата си
наглост пък искали и по-добри условия  Shocked
Никакви условия - там да спи на пода, да се гърчи
и една кофа за кенеф - нищо повече  Naughty




Аз вече се плаша от агресията из този майчински форум........... Sad

Какво се случва?

# 44
  • София
  • Мнения: 2 430
Misis ,ще ми бъде изключително любопитно,а и не само на мен предполагам IP-то ти дали не съвпада с IP-то на друг списващ тук по темата Wink

Това пък е най-безумният ти аргумент
Цитат
И май сте против  не за нещо друго ами че петицията и идеята е дошла ПАК от Часът на мама
а не от тук

Общи условия

Активация на акаунт