Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 19!

  • 8 453
  • 234
  •   1
Отговори
# 165
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
И Калина имаше период, в който спеше по цяла нощ, обаче това беше тооолкова отдавна и тоооолкова за малко, че не си спомням даже кога точно се случи и отмина, за ужас на тати (май някъде 4-5 месец, преди първите зъбки). Преди и след това се кърмим през нощта в полузаспало състояние (аз, за нея не знам).  baby_neutral

Чак напоследък забелязвам тенденция към стабилизиране на нощния сън. Mr. Green От възрастта ще да е, но не храня излишни илюзии, че скоро ще спиМ целонощно. И аз открих, че някой път мога и да не й давам да суче или пък да дръпна цицата и тя, след кратко помрънкване, да продължи да кърти, за разлика от други пъти, когато вдига олелия до Бога Party.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 658
аз вече бях бях писала, но наистина щом Габи спря да суче, започна да спи по цяла нощ без да се буди. Ако се събуди сутринта рано и давам да пие вода и продължава да спи. Изобщо не съм се и надявала да стане така, но е факт. Преди се будеше минимум по 3-4 пъти на нощ, а ако никне зъб и по 10 пъти. Сега само 2-3 пъти като се разболяваше се будеше и плачеше много и трябваше да се разнасяме по стаите.

# 167
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И Ачо, както Духи е писала, не е пил от шишета с биберони и накрайници. Пробвах го веднъж-два пъти от изостаналите от кака му, че да не се набутвам да купувам сини, обаче бях тотално отсвирена. Някъде около 11 месец започнах да го пробвам с обикновена чаша, справя се идеално с нея. На разходка сме с пвц шише от мин.вода, и оттам пие без проблем.

# 168
  • Мнения: 1 725
Нашият РД мина успешно - добре се позабавляваха дечицата. Обличаха им костюми, гримираха ги, голям майтап било в тези клубчета.  Simple Smile А възрастните обсъдихме някои бебешки теми.
Настя пие вода само денем, от шише със сламка, но често се дави и кашля и не бих пробвала да и давам нощем, щом разполагам с кърма. В последно време се случва аз докато се обърна към нея да и дам да сучи при поредното размърдване, по-точно бурно обръщане, вместо да започне да плаче, само се обръща по корем и се изключва. Много смешни пози понякога се получават - успява да се закрепи някак с високо извито дупе нагоре  Laughing  Това е странно за нея - тя никога не е спяла по корем - все настрани или по гръб. Не ми се иска да я оставям да спи по корем, че нали ортопедите не го препоръчват заради коленцата. Това, обаче, се случва само понякога, при това, съм сигурна, че само когато ме усеща, че съм до нея, се чувства спокойна, за да се отпусне така и бързо пак да се унесе. Просто отваря очи за малко и като ме фиксира пак се успокоява. А когато съм в стаята без тя да ме вижда и когато се размърда, рязко се оглежда и буквално се стряска, че ме няма, бързо сяда и надува алармата, докато не ми чуе гласа и веднага млъква и пак се строполява за секунди, но ако не дойда бързо пак се надига да ме следи с поглед да не избягам и да ми дава зор, ако се бавя.
Имам познати, чиито деца са се будили до 1.5 / 2г. без да са били кърмени. Самите родители го свързват със зъбите, затова и периодът е различен, в зависимост от това кога са изникнали всички зъбки. В тази връзка да ви питам - докога е нормално да излязат всички зъби и колко са млечните на брой? Сори за глупавия въпрос  Embarassed Та като говоря за некърмени, които се будят, имам впредвид доста често будене. Аз самата съм била трудно бебе в това отношение. Кърмена съм само 2 месеца и нещо, понеже съм получила гърч и в болницата посъветвали майка ми да не ме кърми след това, защото кърмата нямало да бъде добра след стреса, който е преживяла майка ми или поради други си там глупости, на които е повярвала - какво да прави, като е била толкова млада и неопитна - само на 19г., брат ми след това поне е кърмила 9-10 мес., което се е смятало тогава за много. Будила съм се доста често и съм заспивала трудно до 3год. възраст, стискайки неизменно палеца на майка ми в ръка, а в уста бибата, леко съм спяла и доста време майка ми се е измъквала от моята "хватка." Междудругото, днес на РД стана въпрос за злоядството, че е наследствено понякога, понеже доста често и родителите (поне единия) са били такива, и съответно обратното за най-ящните деца - техните родители също са били големи бузанковци като бебета (не сега, де - тези, които визирам са доста стройни в момента). Така че, не може да няма връзка и спането с наследствеността, според мен.

# 169
  • Мнения: 982
За зъбите - аз се надявах, че когато излязат всички, детето ми ще спре да се буди нощем. Дори бях почти сигурна, че така ще стане.
Останах неприятно изненадана, че това не се случи.
Много рано, на 1г. и 7-8 месеца, имаше  20 зъба, тоест пълен комплект. Simple Smile
Непробудният нощен сън беше мираж още доста време.

# 170
  • Мнения: 8 242
В тази връзка да ви питам - докога е нормално да излязат всички зъби и колко са млечните на брой? Сори за глупавия въпрос  Embarassed
Уж го дават до 2г.. Обаче тони теъпрва вади последните кътници..
На 2г. извади кучешките и чак сега има 1 кътник, 1 пробива в момента и още 2 отгоре ги чакам и аз не знам кога.. Може би до 3г. ще се напълнят всичките 20 Simple Smile .. де късмет  ooooh!

# 171
  • Мнения: 961
Да си похваля моето пристрастено кърмаче, вече за втори път се случва да се вози в колата и да не е залепена за цицата. Освен това днес след сутрешното кърмене, сука чак в 3 часа, което направо ме изненада.  Grinning

# 172
  • Мнения: 731
Искам да попитам нещо, което ме мъчи от няколко дни - дали нощното кърмене е предпоставка за поява на кариеси? И съответно как се борите? Аз мия зъбите на дреболина 2 или 3 пъти на ден с четка и паста - сутрин и вечер и понякога на обед, но няма как да и ги мия след като е заспала. Друг е въпроса, че като е будна иска да ги "мие" сама, но тогава по-скоро дъвче четката отколкото да ги мие  Crazy

# 173
  • Мнения: 585
да се вкл и аз с въпрос имаме кариесина 1 и 4 месеца сме имаме 8 зъба и 4 кариеса на горните , на 19 ти сме на зъболекар и знам че ще ме посъветва да спра нощното кърмене и кърменето за заспиване , за може докато спи да е с почистени зъби , аз обаче въобще не мога да си представя как ще стане това. досега се кърмим на поискване и е направо пристрастен , заспивал е само два пъти без гърда когато не съм била при него и е ставало след много рев .С алергия сме към кравия белтък така че и отбиването не е вариант . Приемам  съвети и споделен опит как  кърмаче на поискване да стане на кърмаче с режим и заспиващо без гърда , струвами се невъзможно .
А на поста преди моя да отговаря предпоставката за кариеси е най-вече в гена , сина ми е наследил моите зъби и аз от съвсем малка съм с кариеси , дъщеря ми имаше нощно хранене но е явно със зъбите на баща си / те и по форма и плътност са съвсем различни от моите / и да чукам на дърво е с абсолютно здрваи зъби . Нощното кърмене може да е предпоставка за развитие на кариес само ако зъбите са предразположени към образуване на кариеси и са с нездрав емайл , защото все пак кърмата/най-вече лактозата/ си е някаква храна в устата , ако детето ти е с генетично заложени здрави зъби няма да има проблем . Друг фактор за кариеса е стреса

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 01:09 от кейт888

# 174
  • Мнения: 146
...на 1 и 4 месеца сме имаме 8 зъба и 4 кариеса на горните ...
А със сладкото как сте? Давала ли си захар? ...или нещо подобно?
Много ме вълнува пустата захар!!! Как давате овесените ядки и елдата? Знам, че не е хубаво да се дава захар на бебета, но пък без нея са супер блудкави! ...и по колко слагате? Confused

# 175
  • Мнения: 731
Как давате овесените ядки и елдата?

Овесените ядки ги давам с плод обикновено ги смесвам с намачкан банан. Елдата основно я слагам в супи вместо ориз. Също така съм я варила и със сушени плодове без да подслаждам допълнително. Зъболекарката ми каза, че плодовата захар не създава кисело РН в устата и за това избрах плодовете. Иначе използвам мед (за подслаждане на чай) и в много редки случаи се е случвало да опита нещо с кафява захар   Peace

кейт888, това, което описваш е направо кошмарно  Cry Моите зъби не са много стока и ме притеснява да не би малката да ги е наследила Sad

# 176
  • Мнения: 3 718
 кейт888 , преди време попаднах на тази статия за кариесите и кърменето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174758 . Може и да си я чела, де, ама ми се струва полезна. И аз мисля, че при зъбите всичко е до гени. Много, много се надявам Алекс да е наследил гена на дядо ми, на който му се появи първия кариес на близо 70 години. За нещастие аз не съм наследила такива зъби.

# 177
  • Мнения: 4 972
Да, и аз смятам, че зъбите са си ген! Аз имах ужасни зъби като дете, сега ги поддържам с много усилия в прилично състояние. Синът ми има чудесни зъбки, подредени и здрави. Сега е на 6 и му се появи мъничко кариесче на едно зъбче, но зъболекарката ме успокои, че не е страшно, не било дълбоко и т.н.  Само го намаза с нещо да не се развиа повече.
Малката - още чакаме последните два кътника. Страхотни зъбки, дано така и продължава!
Да ви се оплача - бебка е с конюктивит. Чудя се дали да не й капна кърма. Утре ще я водя на лекар, но като знам как трудно й почиствам очичките - как ще стане това с кърмата или евентуално капки - идея си нямам. Ще бъде необходим цял екип за процедурата. Tired Има и ужасна хрема. Миличката, така лошо спа нощес.
Венета пие вода нощем. Сега това става с шишета от минерална вода, онези които са с накрайник. Засега не съм я научила да пие от чаша. Няколко пъти опитвах, но отказва.

# 178
  • Мнения: 381
Аз да кажа за захарта слагам и  Embarassed по точно мъжа ми  и слага и големи спорове има в къщи щото той консумира много захар и все вика сложи му малко на детето поне се успокоявам че и слагам кафява захар която уж се усвоява по добре относно зъбите се надявам да е наследила неговите зъби и без това всичко е взела от него  Mr. Green

# 179
  • Мнения: 8 242
Мия зъбите веднъж на ден - вечер.. Ама доста често забравям..
Но тони не яде нищо сладко.. Ама като казвам нищо - наистина нищо.. Само да му попадне нещо такова в устата и плюе с отвращение  Shocked
И аз искам да съм така със шоколадите ама нямаааа...

Общи условия

Активация на акаунт