Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 19!

  • 8 441
  • 234
  •   1
Отговори
# 180
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Най-накрая да се включа и аз.
 Дано зъбките на синковеца да не приличат нито на моите, нито на баща му, че и двамата сме с проблемни зъби - на всеки зъб- пломба  Sad. Аз бяла захар не му слагам в храната. Понякога в попарата слагам фруктова или кафява, но като цяло той яде и ядките, и попарата, и кус-куса с масло и сирене. Появиха му се бели петна по зъбките, но една приятелка зъболекарка ми каза, че това не е проблем. Дали защото яде много млечни продукти  newsm78?
 За килограмите - да споделя и моя опит. При раждането тежах 92-3 кг. В момента съм 54кг /( точно колкото тежах и като се запознах с мъжа ми преди около 5 години  Wink) само дето гърдите ми не изглеждат съвсем като преди  Crazy/ без абсолютно никакви диети или ограничаване.

# 181
  • Мнения: 731
кейт888 , преди време попаднах на тази статия за кариесите и кърменето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174758 . Може и да си я чела, де, ама ми се струва полезна. И аз мисля, че при зъбите всичко е до гени. Много, много се надявам Алекс да е наследил гена на дядо ми, на който му се появи първия кариес на близо 70 години. За нещастие аз не съм наследила такива зъби.

  bouquet  bouquet  bouquet Много  благодаря за линка!

# 182
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Хайде аз пак за кариесите. В едната от детските пасти (ненедент) и в дентинокс (гелчето, дето се маже при зъбоникнене) има ксилит (или ксилитол) не знам точно как е БГ име. Това е някаква естествена съставка, която подтиска образуването на кариеси. Използва се като подсладител, всъщност си е като захар, поръчах го тук в една интернет-аптека и сега си пия кафето с това, вместо със захар. В дъвките също го има.

# 183
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ето това намерих за ксилитола - Kсилитолът е натурален захарен алкохол, който се съдържа в малините, ягодите, царевицата и гъбите.
Той се произвежда и от човешкия организъм всеки ден в количества от 5 до 15 грама
.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ИраМира, ти си рекордьорка в свалянето  Peace Браво Wink

Аз да се оплача за зъбките. Покрай последните дискусии в петък реших, че е време да идем на профилактичен и започнах да издирвам специалисти.
И докато щеше да е профилактичен... вече си е крайно наложителен  Cry
Момата с строшила зъбките. Явно при някое падане по тиква /често се среща/  си е засрещнала горна и долна челюст и ресултата е 2 зъбчета от горе и 2-3 отдоли с отчупено парченце. Откакто ги видях  сърцето ми се е свило и направо си умирам от яд, че съм допуснала да се случи. Embarassed
Утре имаме час при детска стоматоложка, дано да се окаже, че не е фатално, че цялата предна фасада равалихме Cry
Ако новините не са много страшни... сигурно ще успея да попитам и за нощното кърмене Peace

А за подслаждането... слагам мед на чая и на попара с чай. Елда, грис, овесение ядки и макаронени ги ядем с масло и сирене.
Вчера опита и мед в лъжичка и много бързо му научи името. Но сега, особено с тези зъбки избягвам да и давам много сладко, а и вече влезнах във фаза маниякално миене на зъби Sad

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 18:14 от benitta

# 185
  • Мнения: 1 725
Здравейте, вече ще имам по-малко време да пиша май, но ще чета.  Naughty , че не се знае кой ден ще ми потрябва някоя инфо и ще има да се лутам. Като стана въпрос за захарта, от един форум на тази тема, видях този линк: http://www.tzvetelina.com/bilki/stevia.html  . Какво мислите за това вместо захарта? Някои казват, че при някои производители има горчив вкус, т.е. не са извлекли това и свойство, и затова не се харесва. Но други марки явно успешно се ползват, освен, обаче, при приготвяне на пандишпан, сладка и др., тъй като няма свойствата на захарта (лепкавост, цвят при карамелизиране, набухване и др. - не съм никак наясно със сладкарството, че и без туй не мога много да се нарека с прозвището "готвачка" за срам или не). Хайде, доскоро, ще бързам за кухнята, че Настя взе повече да я прояжда (пюретата по не ги яде), дано не е само временен проблясък!  Praynig

# 186
  • Мнения: 585
да опитвал е сладко , но яде рядко сладки неща и след това задължително пием вода

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 11:36 от кейт888

# 187
  • Мнения: 8 242
Стевия ползвам аз Simple Smile
На детето не съм сигурна дали бих дала на този етап  Rolling Eyes .. той така и така не обича сладко.. не смятам да го уча да го харесва Simple Smile
Но на мен много ми харесва  Mr. Green

# 188
  • Мнения: 3 718
Аз също ползвах стевия докато диетствах, много добра работа върши. Но на Алекс не знам дали бих дала, главно защото не познавам добре продукта и не знам дали няма нещо вредно за деца. То не, че захарта е полезна, ама... Алекс напоследък започна да харесва сладки неща, кремчета, мляко с ориз, торти. До скоро не обичаше, ама вече е луд фен.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 877
да опитвал е сладко , но яде рядко сладки неща и след това задължително пием вода

мда, само че с вода не става смао...иска си миене...затова по - рядко да ядат най-добре.. трудна работа!

# 190
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Надявам се, че в любовта към сладкото няма наследственост. Засега и двамата предпочитат солено-киселото пред шоколади, вафлички и прочие, които изобилстват при посещението на гости. Що шоколади сме изяли досега с мъжа ми, които са уж за децата.  Twisted Evil

# 191
  • Мнения: 425
За сладкото-Мартин и той не си пада много много по него-предпочита киселичко,солено.Пробвала съм да подслаждам попарата,уж за да я прояде,но интерес никакъв!Иначе пие от моя чай-леко подсладен-някой път с фруктоза,друг път с малко мед и му харесва.Онзи ден както си ядях натурален шоколад-от този със 70%какао току се присламчи и взе да вика "ам".Знам че не е редно,но...отчупих му една троха-той го взе погледа го и си го изяде-хареса му .А той си е горчив шоколада.
Я да ви питам нещо-в чудо съм се видяла-слага в уста най-големите боклуци,които докопа-кърпата за ръце,салфетки,влажни кърпички,онзи ден се промъкнал банята и го заварих да яде.....тоалетна хартия #CrazyПросто издивявам.Храна обаче -не-плод не ще и да вкуси.Правили ли са вашите мъници така?Опитвам се да обясня че е мръсно,карам му се-и следват такива ревове,жални,крокодилски.Ха кажете какво е това ?
За стевията-не съм я опитвала.По принцип ползвам кафява захар,мед или фруктоза,при все че някой път фруктозата ми нагарча.

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 729
liu jo, моята бонбонка доскоро ядеше или поне пробваше всичко което докопа -пясък, фасове, тревички  Shocked
Въпреки , че съм плътно до нея реакциите ми често са закъснели и едва успявам да и извадя от устата боклуците. Сега е на 1 и 4 мес и малко сякаш го поизрастна това лапане на всичко
Духи, откъде купуваш стевията. На моята щерка съм и давала да пробва мед и веднъж и сложих и в попарата, но отказва да яде, а като я направя с фруктоза хапва.
Бетина, къде ходите на стоматолог - знам, че добре детето да се заведе около годика, но аз още не съм я водила.  newsm78

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Нашите зъбки за сега са добре. Водих я при една асистентка (дано не съм я понижила Simple Smile ) в стоматологичния факултет. Оказа се, че прегледа беше пред няколко студента, ама няма нищо. Та... зъбките са само нащърбени. Сега трябва да следя дали ще има промяна в цвета на зъбките, защото е възможно от удъра да се е наранила пулпата, но се надявам, че няма да се получи такова нещо  Peace
За нощното кърмене не беше удобно да попитам, но разбрах нещо за сокчетата. В момента правили някакво изследване за влиянието на сокчетата - в много случаи довеждали до пречупване на предните зъбчета на половина. Поне аз така разбрах. Та са очаквали, че и нашия проблем е такъв, но при нас си е от мирно стоене  Mr. Green

Аз и с друго мога да се похваля  Mr. Green Бомбайката не е сукала от събота на обяд  Rolling Eyes Още чакам да видим какво ще се случи. Поиска се веднъж, но толкова вяло, че само леко и отвлякох вниманието и забрави. Гърдите ми са меки и не чувствам напрежение, но от време на време усещам онова мравучкане, като да ти идва млякото  newsm78
Въпроса е, че днес се оказа, че трябва да тръгнем на ясла след седмица, а не след месец както беше по план... и малко ми е гузно, че няма да има цица за душевното и спокойствие. И е много вероятно ако случайно има някой по-силен мерак да и дам да си цокне.
Уфф стига толкова от нас Wink

# 194
  • Мнения: 1 725
Момичета, в момента съм в чуденка какво кисело мляко да ползвам, съответно и за беба. Култура, което ползвах, на Бор Чвор, се оказа, че има добавена растителна мазнина (то си го пише отгоре на капачката, де) и ако технологията, обаче, е като при маргарина, не ми се иска да го ям вече. За детето то и без това не става. Елена взимам също. По принцип зная, че при обезмасляването, се "повреждат" полезните качества на млякото. Вие какво мислите, какво мляко ползвате в семейството?

Общи условия

Активация на акаунт