само за благодарност

  • 1 349
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 543
Да и на мен ми става жал за бебетата, но още повече ми е болно и гадно, че край нямат тъпите изказвания и непросветеността на почти целия български народ, като се почне от докторите и се свърши до пра- бабата всички дават едни грешни, неправилни, унищожителни съвети!
И аз съм много крайна като Енимна и за това гледам да не говоря много, ако виждам, че няма смисъл - само да се паля и да се ядосвам, заради грешките на другите! И за това съм взела решение да си бутам количката сама и да не допускам да ми се вдига кръвнот със съвети, в които няма капка издържаност! Ай сиктир!
Добре, че ви има, мили майчета!

# 16
  • Мнения: 3 379
Ама не виждам защо трябва изобщо да ти е кофти, напротив, трябва да си горда!

Освен, че съм съгласна с всичко казано дотук, да добавя и за гърдите - ама изобщо не увисват, напротив, аз след 3 години кърмене си имах един страхотен бюст, дори по-хубав отколкото беше преди да забременея първия път.

Аз навсякъде гордо отбелязвам, че съм кърмила първия си син 3 г. и повечето хора (за моя радост) ме поздравяват... но неизбежно следва въпроса: "Е, щом си имала кърма. Аз (или дъщеря ми, или внучка ми съответно) нямах, спря ми още в третия месец (или 2-ри, или 5-ти - все едно)." Рядко са случаите на учудване и лека неприязън към толкова дългото кърмене... но все пак ги има.

# 17
  • Мнения: 306
"Е, щом си имала кърма. Аз (или дъщеря ми, или внучка ми съответно) нямах, спря ми още в третия месец (или 2-ри, или 5-ти - все едно)."


честно казано това е едно от нещата, които ме притесняват. да не би да ми спре кърмата без време...чета всичко, каквото намеря, разбрах, че предлаганео зависи от търсенето...но някак се загнезди това притеснение у мен (засега да чукна на сто дървета няма такива признаци де)...

# 18
  • Мнения: 5 713
А аз не мога да си го представя как така спира кърмата при положение, че нищо не се е променило в кърменето.
На мен другата любима реплика е: ами кърмата може да не е хранителна. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 718
Mari_M , когато и аз имах това притеснение, защото то е така загнездено в съзнанието ни, че го приемаме за вярно по подразбиране, прочетох статиите в библиотеката за това как се образува кърмата, какъв е принципа и как се поддържа лактацията. Тогава се успокоих, че има логични принципи, че природата си го е измислила перфектно и също, че да кърмиш не е късмет, а даденост. Всяка криза, всяка трудна ситуация е преодолима, когато имаш информация и малко помощ от приятел  Wink

# 20
  • Мнения: 3 379
честно казано това е едно от нещата, които ме притесняват. да не би да ми спре кърмата без време...чета всичко, каквото намеря, разбрах, че предлаганео зависи от търсенето...но някак се загнезди това притеснение у мен (засега да чукна на сто дървета няма такива признаци де)...

Да, Шаманката ти е обяснила за статиите... аз само да добавя, че освен принципа на търсене и предлагане за кърменето, важно е и каква ти е нагласата (както за всичко между впрочем). Чувала си сигурно мъдрата мисъл, че "ако си мислиш, че ще успееш, си прав, ако си мислиш, че ще се провалиш - пак си прав".

# 21
  • Мнения: 292
Mari_M гордей се със себе си и необръщай внимание на такива дето са "непросветени".
Аз съм благодарна на всиЧки момиЧета във форума, за споделения опит и съм горда със себе си, Че все още кърмя (страхувах се Че ще ми спре кърмата, тъй като от 5я месец се цедя, и само сутрин, веЧер и през ноща кърмя).  БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА   bouquet

# 22
  • Мнения: 306
ето, виждате ли за това говоря. споделям за някакво си мижаво и безпочвено притеснение и веднага се отзовават няколко майчета.   bouquet   bouquet   bouquet обичам ви, много!

# 23
  • Мнения: 616
Щом темата е само за благодарност, и аз да изкажа моята благодарност тогава Simple Smile
Асенцето:) ни помогна на мен и Митака, да се научим как всъщност се суче! Винаги ще съм благодарна, защото осъзнавам колко това промени живота ни!

Mari_M ти защо се прибираш, за да кърмиш? Аз си вися по кафета и пак си кърмя  Mr. Green Повечето хора дори не разбират, доста сме дискретни! Така де, как да се увеличи броя на желаещите да кърмят, като не виждат живи примери във всекидневието! Особено настойчиво кърмя, когато има подрастващи наоколо - брат ми, племеницата и разни други близки, просто защото смятам, че за тях е от най-голямо значение да им се набива в малките кратунки, че ТОВА е начинът да се храни бебе!  Peace

# 24
  • Мнения: 543
Щом ще изказваме благодарности - Благодаря на МЕРИ, която беше моята сила, опора, просветеност и светая светих на тема Кърмене!

Благодаря и на всички майчета, които се борят за повече здрави български бебчета, опитвайки се да разпространят най - правилния начин за тяхното препитание - кърменето - Бу, Хедра, Уосариан и всички останали!

Господ да ви дава здраве и сила в благородното дело!

# 25
  • Мнения: 1 725
Жалко, наистина, че трябва да получаваме такива коментари, съвети, забележки дори понякога. Аз оттук нататък няма толкова да говоря пред всички за едно от най-приятните си занимания - кърменето, че да избегна това. Като не са го преживели така както аз, няма как да знаят.
Относно дали кърмата е хранителна. Вярвам, че да. Обаче, не трябва да забравяме, че е важно дали е достатъчна (като количество имам предвид). Не зная защо някои кърмещи мами във форума (а и не само, но извън него и аз познавам малко, които все още кърмят) са толкова крайни и не могат да повярват, че на моето дете не му стига кърмата ми, ако ще и да се скъсам да кърмя нон-стоп. Това го установих последните 2 седмици, понеже тя стана извъднъж злояда (меко казано, всъщност нищо не искаше да яде, сега е малко по-добре) и отслабна доста, въпреки всичко, което направих да компенсирам с кърмене. Също така не зная и не твърдя дали това е така, понеже е вече голяма. Само споделям факти, за да се знае. Все пак не сме роботи - както майките са различни, така и кърмата им, децата, нуждите им и т.н.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 17:00 от desi_sunshine

# 26
  • Мнения: 306

Mari_M ти защо се прибираш, за да кърмиш? Аз си вися по кафета и пак си кърмя  Mr. Green

абе много студено още. пък аз съм едно гевезе, лесно настивам. само малко да се стопли- не съм от свенливите  Mr. Green !

Общи условия

Активация на акаунт