моля,препоръчайте ми количка за породени деца!

  • 19 152
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 012
Cosatto Duet Lite е компактна и лека (13,5кг, все пак е за две деца).
http://www.amazon.co.uk/Cosatto-Duet-Lite-Monochrome/dp/B000ZGNEIO

Май ни трябва отделен подфорум за колички, с теми за триколки и четириколки отделно, за породени също отделно, без мнения от рода "дете на 2г в количка #Crazy"
И с отделни теми за различните марки. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
без мнения от рода "дете на 2г в количка #Crazy"


кой казва подобно нещо  box box Joy

аз без срам си признавам, че още си пазя лятната и ако това лято ходим на море, ще си я взема и ще си го возя  Mr. Green
А ако ми позволите да си начешя любопитството - но как се справяте с тези колички за по 2 деца? как влизате през врати, в малки асансьори в магазини и т.н.... винаги ми е било много странно как една майка ще се справи с 2 деца, багаж и количка сама по прибирането и зилизането, пазаруване и други такива... newsm78 newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 2 172
Моите деца също ще са общо взето породени (разлика от 1,6г),но няма да взимам двойна количка,защото дъщеря ми все пак ходи стабилно(вече от 3 мсеца) и се надявам до още 3 месеца(когато се роди бебето) съвсем да не ползваме количка и да се държи адекватно за количката на братчето си  Whistling

Но разбира се зависи кога е проходило твоето по-голямо дете и дали обича да се вози,дали има изгледи да се откаже скоро от количка или не съвсем.Аз лично ако бях в ситуация,в която 100% трябва да взема двойна количка бих избрала вариант за близнаци (едно до друго).Другите ми изглеждат неудобни или пък приличат на влакове  Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 1 464
    elfi4ka, зависи от детенцето. Моето обича да се вози, разбира се много тича из парка, но когато тръгнем за някъде ако сме пеша 5 метра за 50 минути ги вземаме Grinning Гуши ме се, на ръце и така. Затова за нас този вариант е добър.
    Иначе имам познати мами, които са с породени деца като нас,но... си се държат за количката или за ръчичка, пък моя не иска и да чуе, но щом твоето момиченце е готово от сега за по-продължителни разходки без количка, като се роди бебето работата с количката няма да се получи "стани, за да седна"  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 1 391
А ако ми позволите да си начешя любопитството - но как се справяте с тези колички за по 2 деца? как влизате през врати, в малки асансьори в магазини и т.н.... винаги ми е било много странно как една майка ще се справи с 2 деца, багаж и количка сама по прибирането и зилизането, пазаруване и други такива... newsm78 newsm78 newsm78

Ми зависи от модела, тази която ползвах е всъщност с големината на единична количка, така че не съм имала проблеми Peace

# 20
  • Мнения: 220
Да тази на Phil and Teds е страхотна.


Страхотна -на външен вид.
Видях я на улицата на живо-второто дете е на земята почти,да не говорим ,че по -малкото неможе да е легнало ,защото няма място за долното ,абе нещо не е доизмислена .
Тхните колички са хубави на картинки ,кошовете за багаж -на тези които съм виждала са мръсни и скъсани -защото винаги опират в земята.

# 21
Здравейте Мами, случайно попаднах на темата и въпреки, че повече от 120 дни не е писано мисля да кажа и аз мнението си. Имам три деца, голяма дъщеря на 10 години, син на 2 г.3м и бебе на 7 м. Когато бях бременна със синът си много си харесах количка на ТСМ - изключително голяма и конфортна за бебето, добре изолирана за зимата, големи колела, триколка и рядко срещана Simple Smile Детето си израстна на количката - по цял ден бяхме навън и винаги съм била спокойна, че се чувства конфортно. Като забременях с малката си дъщеря разгледах сайтовете с колички и така и не си избрах нова количка. Освен това малко съм суеверна и спазвам 40 дни домашен арест  Laughing та по мои сметки - точно по Нова година няма къде да ходя с децата извън къщи. Така и си останах с ТСМ, но като започнахме да излизаме, защото аз много обичам разходките се оказа, че все пак синът ми се изморява и по някое време е добре да има къде да седне.... Та така като виках неволята няколко пъти ми дойде гениалната идея да го возя с бебето на една количка. Модела не се прехвърля с дръжка, а гръбчето се повдига в диапазон 180 градуса (от лице към мен до гръб или теме към мен) Така бебето стои седнало пред мен, а баткото се вози отпред - малко му е неудобно че не може да се облегне, но върши работа. Така че пробвайте ако още се произвеждат или внасят и такъв модел. Условието е все пак бебето да може да сяда.... Simple Smile)) Успех на всички мами и на тези с породените деца.... пълна лудница е все пак  Laughing Wink Laughing

# 22
  • Мнения: 10 012
Напротив, Фил&Тедс е идеалната количка, това, че някой не си я пере е негов проблем.
Опитайте се да предложите алтернатива, и ще видите, че друга такава няма. Особено ако слагате количката в багажника на колата ежедневно като мен.
Тежи 10,5кг, за двойна количка е лека, Грако-то е 18 например. Може да се използва и като единична количка, което също е плюс.
Тук има много такива, популярни са (за Прага става дума).
 

# 23
  • София
  • Мнения: 1 391
Да тази на Phil and Teds е страхотна.


Страхотна -на външен вид.
Видях я на улицата на живо-второто дете е на земята почти,да не говорим ,че по -малкото неможе да е легнало ,защото няма място за долното ,абе нещо не е доизмислена .
Тхните колички са хубави на картинки ,кошовете за багаж -на тези които съм виждала са мръсни и скъсани -защото винаги опират в земята.
Нещо грешиш, защото първоначално по-малкото дете се вози отдолу в основния кош, кото има абсолютно легнало положение. А колкото до кошовете за багаж - ми ако се използва за пренасяне на строителни материали то всеки кош ще се прокъса Peace

# 24
  • Мнения: 10 012
А ако ми позволите да си начешя любопитството - но как се справяте с тези колички за по 2 деца? как влизате през врати, в малки асансьори в магазини и т.н.... винаги ми е било много странно как една майка ще се справи с 2 деца, багаж и количка сама по прибирането и зилизането, пазаруване и други такива... newsm78 newsm78 newsm78

Засега не е проблем да напазарувам малко, колкото да се събере в кошница за носене, количката я бутам с една ръка, добре че е от маневрените и върви лесно. За Фил&Тедс става дума. Голямо пазаруване правим в събота с мъжа ми.
През всички врати влизам, в асансьори също.
Количката се сгъва много лесно и се събира идеално в багажника на колата. Живеем в къща с гараж, което ме улеснява много.
В магазини влизах и със Куини, а щом тя минаваше между рафтовете, всичко ще мине.
В пробните само не се събира. Laughing В неделя мерих рокли и една продавачка ми ги друскаше, а другата ми носеше други размери. Помощници се намират навсякъде. Party

# 25
  • Мнения: 2 323
Без да имам личен опит с това да псоделя какво видях и може би ще се окаже от полза на някой - сдвоител за колички - представлява 3 части, с които се събират две колички. Може би ще е удобен такъв вариант, защото голямото ,,бебе,, скоро няма да иска да се вози вече. Зависи от детето де, моята голяма дъщеря на година и половина вече не се возеше в количка, а моя приятелка с дете на 2,5 години се оглеждаже за лека количка. Много зависи и къде ще се разхождате и как ще стигате до там. Както и какъв е размера на асансьора, защото аз се наложи да си продам единичната количка,защото за една бройка не влизаше в асансьора. А ако имах близнаци не знам какво щях да правя....

# 26
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз бях в голяма чуденка също преди 2 год., хем разликата им е по-голяма - 2г.5м. Ако можеш да намериш вариант с доставка от Германия в немския и-бей има много голямо разнообразие от колички за породени. Аз си купих тук от продавалника Джогстъра на ТФК с допълнителна седалка за по-голямото дете, после в немския и-бей я засякох. Хубавото е, че за бебето си има нормален кош, зимен кош също, а може да се сложи и столче за кола с адаптори, а за голямото е една седалка отзад (в летния вариант прилича на Фил&Тедс), като втората седалка може и да се махне и си става пак единична количка.

Тази, която сте дали на Чиполино я имаше и в един американски сайт и май излизаше по-евтино, но не знам как е с доставката. newsm78 Тя според мен става за лятно бебе, защото малкото може само с кошница за кола и седнало положение на седалката. Но ако голямото спи навън няма как.

Вариантът с бъги борд също е добър, но за толкова малко дете - не знам. Thinking Няма ли да се измаря да стои право при по-дълги разходки. Но път има един модел бор със седящо положение. Хубавото е, че си буташ старата количка, а самият борд тежи 2-3кг. Аз си купих борд преди 2 м., но май ще го продавам - баткото тежи доста и хващам мускули на ръцете. Laughing Дето вика мъжът ми - начесах си крастата и мога да го продам. Crazy

Може и бъги под - то пък е седалка, която се закача отстрани на количката, но пак се поръчва от Англия и е по-скъпичка - към 200лв. май излиза. Ако на някой му трябват линкова ще ровя. Wink

# 27
  • Мнения: 472
Благодаря на всички за отговорите,но аз вече си взех количка Грако Стадиум дуо изключително ми е удобна,баткото дори спи в нея на обед в морската градина.Не става да се слага в багажник на друга кола освен комби,но аз не ползвам автомобил.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 258
супер, със здраве да си я ползвате! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 0
 Мили родители, отдавна не е писано по темата, но се чувствам длъжна да споделя и моя опит!
И аз съм с породени дечица на 2,3 и на 7 месеца. Идеалният вариант за нас си остана kiddyboard.(стъпенка,където по-голямото дете стъпва) Прикача се на количката(обясниха ми че става за всички модели) ни куини и хем ни доставя огромно удоволствие , хем стигам навсякъде, където пожелая за отрицателно време, без някои да ми помага с едното дете. Малката като се измори от продължителна разходка и игри, се качва да я возя и има мир Laughing
Нашето бордче го купихме нашега още преди да се роди бебока, бяхме на екскурзия в Г-я, после търсихме , за да подарим на приятели в нашето положение и от многото обикаляне(от Сф сме) и разпитване го намерихме само в един дет. магазин с/у басейна Дианабад. Сега може да го има и другаде???

P.S
Ние бяхме готови да купуваме двоина количка за около 2000лв- "Благодаря на Бога", че навреме разрешихме дилемата си и спестихме бая!:)
Дано съм била полезна! Желая здраве на всички!:)

Общи условия

Активация на акаунт