ИСКАМЕ бебе, но само аз ИСКАМ брак..

  • 9 012
  • 141
  •   1
Отговори
# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Шарен свят, хора всякакви. При мен пък само споменаването на думата "брак" ми предизвиква неприятни асоциации.
Цитат
...Доста се разочаровах...
Би било много тъпо различните виждания за протичането на един-единствен ден да помрачават съвместният живот. Да създадеш семейство означава да си готов да правиш компромиси (важи и за двамата, не само за мъжа). И ако ще се разочароваш само заради подобна формалност, явно не си готова да делиш живота си с друг човек - вероятно те очакват още много разочарования.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 115
Шарен свят, хора всякакви. При мен пък само споменаването на думата "брак" ми предизвиква неприятни асоциации.
Цитат
...Доста се разочаровах...
Би било много тъпо различните виждания за протичането на един-единствен ден да помрачават съвместният живот. Да създадеш семейство означава да си готов да правиш компромиси (важи и за двамата, не само за мъжа). И ако ще се разочароваш само заради подобна формалност, явно не си готова да делиш живота си с друг човек - вероятно те очакват още много разочарования.


е стига де...за някои пък този му пуст подпис има значение....това, че на теб не ти пука, не значи, че всички са така.....
Точно това пък е принцип, с който не бих правила компромис....след като за теб е просто формалност, ако човекът до теб наистина го желаеше и беше важно за него и държи на това истински, би следвало да направиш ти компромисът, като за теб така и така е маловажно...... иначе да - изводът наистина е, че не ти пука за човека до теб и има защо да се разочарова от това.....

# 47
  • Мнения: 2 388
Не разбрах добре, сватба ли не иска или сключване на брак, защото това е различно.

И аз не разбрах кое от двете е проблема.

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Angel_Dust, става въпрос не дали да има сватба или не, а как да протече. И това, че единият проявава повече вкус от другия не би трябвало да е проблем. Иначе не виждам светло бъдеще за семейството.

# 49
  • Свищов
  • Мнения: 874
По-скоро бях изумена. Той е доста консервативен, традиционалист в доста отношения...Изненадах се. Говорили сме за брак и никога не е споменавал преди това, че не държи на него. Но не е казвал, че държи на брака. Иначе съм свикнала да преглъщам доста разочарования от негова страна. Просто аз съм доста по-емоционална, а той-сдържан. Не мислим да се женим скоро. Твърде млади сме (тази година правим 24). Сега сме на вълна да заживеем заедно да видим как ще потръгне Grinning

И на истина си е до светоусещане. За мен това не е формалност. Измислих си модела на булчинската рокля на 10, мислила съм за този момент в детайли. Откакто съм с него знам че той беше липсващият компонент в моите видения. за мен наистина е важно. Важно е да ми предложи брак, важно е да се сгодим, важно е да имаме брак и сватба...За много други наглед по-важни неща съм склонна и съм правила компромиси. За това обаче не мога. Просто защото си искам нашия ден,нашия миг, нашите спомени...Не е само заради роклята, танците или ще съм в центъра на вниманието. Просто искам да изживея и това в живота си.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 115
РЕНИ   bouquet  bouquet  bouquet За потичането - да съгласна съм.....там вече компромиси  се правят - аз останах с впечатлението, че човека изобщо отказва да се жени.... сега прочетох поста за тъпаните и гъдулките...бях го пропуснала.....
В такъв случай - и аз го разбирам човека, че не иска....
Но пък компромис може да има, за нещо по-кротко и малко, от към авторката...освен ако това не му е просто за управдание на младежа, разбира се Wink

# 51
  • Свищов
  • Мнения: 874
И за музиката компромис няма да правя. Ако иска булката му да е намръщена, ядосана и да реве да бъде с неговата музика. Той си ме знае добре и му е ясно, че без чалга и хора няма да му се размине. най-много луд скандал да му вдигна насред сватбата. Може да има и друго, но ако не врътна хоро и ханш.....значи не е имало никакво тържество за мен Crossing Arms

# 52
  • Мнения: 2 388
И за музиката компромис няма да правя. Ако иска булката му да е намръщена, ядосана и да реве да бъде с неговата музика. Той си ме знае добре и му е ясно, че без чалга и хора няма да му се размине. най-много луд скандал да му вдигна насред сватбата. Може да има и друго, но ако не врътна хоро и ханш.....значи не е имало никакво тържество за мен Crossing Arms

Да ме поканиш ей. Аз и чалга и хора и тъпани и барабани харесвам.
Стига да не се налага аз да се омъжвам.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А ти склонна ли си да го гледаш намръщен през целия ден, защото е принуден да прави неща, които не желае и да слуша музика, която не понася?

# 54
  • Мнения: 12 665
Angel_Dust, става въпрос не дали да има сватба или не, а как да протече. И това, че единият проявава повече вкус от другия не би трябвало да е проблем. Иначе не виждам светло бъдеще за семейството.

Това не го разбрах.  Какво значи повече вкус.  Твоят вкус, моят вкус? Що ли.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 115
И за музиката компромис няма да правя. Ако иска булката му да е намръщена, ядосана и да реве да бъде с неговата музика. Той си ме знае добре и му е ясно, че без чалга и хора няма да му се размине. най-много луд скандал да му вдигна насред сватбата. Може да има и друго, но ако не врътна хоро и ханш.....значи не е имало никакво тържество за мен Crossing Arms

и все пак явно ако го искаш наистина ще трябва да стигнете до някакво равновесие....тъй с тропане с крак и скандали, надали ще стане...то все пак това трябва да е и негово тържество, не само твое????

# 56
  • Свищов
  • Мнения: 874
Ха, щом 5 години рокаджия и чалгаджийка не са се карали 1 път за музика.....ще се спогодим. Обещала съм му рок (а и баща ми много яко се кълчи на рок). Да няма недоволни. Ама сватба без хоро изобщо не мога да си я представя дори....За музиката нямаме проблеми, въпреки че музикалният ни вкус е коренно различен. Де да беше така и в други отношения Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 44 115
не говоря само за музиката, а цялостното протичане на събитието....

# 58
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тогава забрави, няма смисъл.
Идеята ми беше, че съвместният живот изисква компромиси и не е на хубаво да започва с разногласия.

# 59
  • Мнения: 0
krem4et0 извинявай, ако съм разбрал погрешно, но по думите не си личи изобщо, че обичаш човека до теб,  
мисля че при теб е по важно да се ожениш, няма значение за кого. не мога да си представя някой да ме накара да направя нещо,
което не ми допада, или не би се съобразил със моите желания, това би ме докарало до мисълта, че просто не сме един за друг.   Peace

а иначе си мисля, че когато един мъж е намерил жената, с която иска да прекара живота си, предложението за женитба му се вижда просто един много романтичен повод, и тук вече няма място за двуомене или изчакване.
когато един мъж не е достатъчно сигурен в чувствата си, винаги намира оправдания да не го прави, или да отлага, в очакване да срещне жената на живота си.
не ме нападайте, това си е само моето мнение, нали знаете хора различни, различни мнения.

  bouquet


Общи условия

Активация на акаунт