Детето ми е сгрешило и аз се чувствам гадно....

  • 3 579
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Първо, ако виждаш, че детето ти е още притеснено-поговорете. В крайна сметка във всички филми има и лоши герои. Така кажи и на приятелчето, ако се наложи да доизяснявате случая. А чеайката го е приела мноооооого вътрешно, хора-разни. Ако ти е приятелка, ще й мине леко. Точно такива родители вярват сляпо на децата си и след време не могат да приемат, че може да са извършили нещо лошо. Всъщност, много правилни съвети са ти дали.  HugСпокс.

# 16
  • Мнения: 2 439
Днес половин ден прекарахме заедно аз и една майка, като дъщерите ни са най-добри приятелки. Скараха се поне 4-5 пъти, а като се разделяхме само дето не зареваха.
Нищо ново под слънцето.
Най-добре обясни на тази излишно чувствителна майка да не се вживява излишно.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 310
Сина ми не се е разстроил особено, по-скоро се притесняваше от евентуална среща с майката, защото имаше вероятност да се засечем с нея докато оставяме или прибираме децата от другото приятелче. Е това не се случи, а децата вече се оправиха. Поне моето дете се е извинило, а другото дете е приело извинението. Не мисля, че има повече какво да се иска.
Сега да видим ние майките как ще се оправим. Със сигурност първата ни среща най-вероятно ще е още в понеделник, а на мен ще ми е терсене....

# 18
  • Мнения: 135
Ама за какво ти е терсене на тебе? Какво иска тази жена, ей така се правят мамините синчета.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 716
При положение,че често се виждате с майката на въпросното дете,не виждам защо чак толкова е драматизирала нещата,че и специално ти се обажда.
При първата Ви среща опитай спокойно са и обясниш,че детето ти не е вложило лоша умисъл в стореното и децата са се разбрали помежду си.
Успех! Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 310
Ето точно това беше другото нещо, кото не ми хареса. Виждаме се наистина почти всеки ден и ходим поне 15 мин. в една и съща посока. Имаме достатъчно време да говорим за ситуацията и то очи в очи.

# 21
  • Мнения: 8 999
Тази майка е абсолютна патка. Децата са деца и не можем да им се сърдим за грешките. Защото сега се учат. Както да четат, пишат и смятат, така и да бъдат хора.

# 22
  • Мнения: 135
Незнам, но човек който се пали така от постъпката на чуждо дете която, по мое мнение не е наранила никого не питае топли чувства към целия човешки род по принцип. Дали сега не е моментът в който да се дистанцираш от тази особа. Знам ли, може нейното дете да е заплаха за твоето? Ти предполагам си я познаваш, може просто да е глупава.

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 00:33 от nin4

# 23
  • Мнения: 1
6to za glypost. Samo edno magare li se kazva Marko. I mejdy drygoto tazi maika triabva da nay4i deteto si da ne se vzema tolkova na seriozno. Ako ot sega se vrazvat za nai-malkoto, kakvo 6te stane po-natatak...

# 24
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Абе, що родителите си влагат собствените комплекси и притеснения в главите на дечицата.
Невди, като срещнеш майката, я питай как се чувства сега детето й и й обясни, че децата са се разбрали и че не е имало никакъв умисъл.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 310
И така тази история приключи по следния начин:
С майката се разминахме пред училището и разговора беше кратък. Аз се извиних за неприятната ситуация. Казах, че разбирам, че на сина и му е станало неприятно, но моето дете няма вина, защото не е вложило умисъл, когато е решило кой как да се казва. Тук тя учудено-възмутено каза: "Ама как така няма вина?!" и разменяйки си още няколко обяснителни изречения, тя каза: "Ама аз мисля, че не само ние сме обидени и разочаровани, но и Х (името на другото приятелче, което е "имало късмета" да бъде положителния герой) също трябва да се е засегнал!!!" Shocked Аз просто нямаше повече какво да кажа.
Стана ясно, че повече за тази история няма да говорим, но аз приключих всякакви приятелски отношения. И още дълго ще я избягвам Sad

# 26
  • Мнения: 5 877
Оф! Аз като бях малка, имах плюшена маймуна. Много ме кефеше! И на кого, на кого да я кръстя... хайде на баба ми! От обич, от какво друго!
...така и не разбрах защо ми се накараха.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 310
Ох, Анда, ти ме разсмя. Ами ако бабата е била свекървата на майка ти представям си какви интриги и колко обидени би имало....... То като познавам и свойта собствена майка и тя е способна да се обиди от такова неощо. Луда работа! Излишни ядове!

# 28
  • Мнения: 2 716
Nevdi синът ти е 4-ти клас нали? Свиквай с откачалките и ги подминавай високомерно.
Спестяваш си куп неприятности. След като си се извинила N пъти, "дамата" е повярвала в правотата си и във виновността на теб и сина ти.
Не е станала грешка. Просто така се е случило.
Аз също не си говоря с майката на най-добрата приятелка на щерка ми  Blush Според мен, тя е крава. Според нея, аз съм крава.
Голям праз.

# 29
  • Мнения: 5 877
Не се газирай. Въпросната майка е причинила куп терзания на сина си, като можеше да му ги спести с едно-две изречения:
Приятелят ти не те мисли наистина за лош, това в приказката е друг Пенчо (Тошко или каквото там).

Край на драмата.
А така психологическият ефект върху нейния син ще е далеч по-голям.

Общи условия

Активация на акаунт