Оставяте ли 3-5 деца пред компютъра да си играят?

  • 3 748
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 270
Моя малкия се научи да играе на тази игра покрай батко си и сега отърване няма.Оправя се страхотно с клавишите, кара ,завива......абе роден шофьор.Но това не ми харесва особено.Предпочитам да не стои на компютъра ,а да се занимава с друго
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=108488

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз съм с Мак, но не го давам на дъщеря ми нито за игри, нито за филмчета. Тя е на 4 и половина и за се занимава с други игри, които не са свързани с компютър.
Понякога си играе на мемори на ай-фона ми, но се случва не повече от 1 път седмично.

# 17
  • Мнения: 737
Ако ги оставя без наблюдение и двамата могат да играят,докато не им се насълзят очите Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 467
От около на 2г започна да движи добре мишката. Сега е на 3г. и 6м. и играе доста добре.
Оставям я да поиграе. Гледам да ограничавам времето.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
На 3г и 3 м. е дъщеря ми, знае че компютъра е за да се работи на него, за сега не проявява интерес. Никой не може да ме убеди, че ако родителя не насърчава детето поне в началото, то може да прекарва часове пред РС-то. За мен е притеснително дори гледането на филмчета пред ТВ-то.

# 20
  • Мнения: 2 197
Не. И не мисля да я оставям. Компютъра в къщи е мой и само аз мога да работя с него. Не виждам смисъл да я пускам да играе на компютъра при положение, че има толкова други игри. Засега и тя не проявява интерес, даже когато аз играя не проявява желание да се включва и тя (то не че на покер,табла или белот ще ми е от полза ама айде...). Когато стане достатъчно голяма (което по моите закостенели представи значи поне на 5 години) може да се пробва с някоя логическа или образователна игра. Иначе разни ролеви игри или преследвания с колички въобще не смятам да качвам на компютъра си. Когато си купи неин да играе на каквото реши.

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Уплаших се, че съм единственната която не дава достъп до компютъра.
Децата нямат достъп до него, нищо че е включен денонощно и е в хола.
Знаят - компютърът е за мама, да поговорят с баща си по скайп (когато не е в БГ), да слушат музика.
Препочитам големият да седне и прочете нещо или да реши задачи от сборника, а не да губи време пред монитора.
Малкият проявява интерес, колкото да му пусна музика.
Въпреки това баткото носи винаги отлични оценки по компютърни технологии от училище.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не й пускам игри на компютъра на 4г и 4м.
Лятото ме видя да разглеждам един сайт   с ягодов сладкиш и тогава ме врънкаше малко да играем, но не се оправяше с мишката и  й мина бързо мерака.

# 23
  • Мнения: 4 668
Оставям го ! Освен Буквенка и Цифренка играе и разни други игри , които баща му му е свалил  Simple Smile

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Оставям я за 15 мин. до  половин час не повече, защото и се зачервяват очите.

# 25
  • Мнения: 7 821
.Ели. , каква е тази филтрираща програма?


McAfee Parental Controls
PicBlock

# 26
  • Мнения: 4 187
От време на време играе на компютъра, не и е първа страст. Скоро се научи да борави с мишката, не се справя много добре и бързо и омръзва.

# 27
  • Мнения: 5 877
Да. От сайта на "Улица Сезам" и Dora the Explorer. Веднъж на сто години, но принципно ги имам за образователни.

# 28
ами моята и две години няма,но я оставям,понякога сама,понякога двете.Няма как,така я усмирявам,забавно и е,например много често,когато не може да заспим си играем  Tomb Raider Underworld,Anniversary или Legend,странното е,че я успокояват и после веднага заспива.Но си почиваме от компа на всеки 15-20 мин,това задължително трябва да се прави,за да си починат очите Naughty Wink

# 29
  • Мнения: 3 804
Оставям я да играе сама от известно време,дори и на лаптопа без мишка се оправя  сама-свалила съм и игри или пък и пускам други от опр .сайтове

http://www.easyminigames.com/game/?id=2440&cid=117

http://www.xyx007.com/list/play_31161.htm#best

Общи условия

Активация на акаунт