Оставяте ли 3-5 деца пред компютъра да си играят?

  • 3 756
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 803
Не не съм я оставяла на тази възраст. Сега е почти на 9 г. и също не играе на компютър, гледа само филмчета. От игрите с деца на чист въздух по-хубаво няма.

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Оставям я. Писва й до 15 минути.
Имаше период, в който упорито се застояваше, и бяхме наложили граници на седенето пред компютъра. Меракът й попремина.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 14:13 от Тарталета

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
При нас така се случи,че стария лаптоп остана за нея.От месец насам вече сама играе-2-3 пъти в седмицата.В началото и 1час и беше малко,но сега за около 20-30 минути.

# 48
  • Мнения: 2 316
Не ,не играе на игри.Понякога и пускам да разглежда снимки и това е.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
За миналата Коледа (2007/2008) Дядо Коледа донесе на сина ми детски лаптоп с костенурките нинджа. Играе си на воля, борави отлично с клавиатурата и мишката, та да не се притеснявам, че ще "изостане" откъм компютърна грамотност.
Достъп до друг компютър няма, и няма да има поне до към втори клас.



Моите момчета също получиха лаптопи нинджа тази Коледа, много им се радваха, но научиха наизуст всички игри и са отегчени. Вече не ги ползват. Искат на истински. Но аз съм в ролята на лошата майка  Twisted Evil

# 50
  • Мнения: 2 270
Големия ми син е пълнолетен и не бих могла да му забранявам да играе на компютъра....

Ако правилно вниквам в заглавието на темата, говорим за игри на деца между 3 и 5 години, а не за пълнолетни индивиди  Laughing
Прочети ми предишните постове,преди да правиш заключения

# 51
  • Мнения: 1 046
Не не го оставям, поради простата причина, че не проявява никакъв интерес. Знае иначе как да борави с мишката, дотолкова колкото е наясно, че като я движи, се движи и стрелкичката върху екрана. Също знае и как да си спре филмче, ако му се допишка.
Но и да проявяваше, честно незнам дали бих го оставяла на компютъра да си играе. Мисля си, че засега филмите на двд-то са му повече от достатъчни.

# 52
  • Мнения: 789
За по няколко минути-да.После му писва и си пуска филмче.

# 53
  • Мнения: 1 479
Денис прояви сам интерес от 2 годишен кьм компютьра.Оставям го не само да си играе.Имам му доверие- да си пуска музика,да си разглежда снимки,да учи /букви,цифри,да оцветява,да реди пьзели/,да влиза в интернет/кьдето трабва/,да се оправя сьс Скайп.Играе на бебешки и по -сложни игри,които и на мен са ми трудни.Радвам се,че вече сам си преценява:какво ще прави на компа,и колко време ще седи. Grinning

# 54
  • Мнения: 790
Синът ми е на 4. Напоследък го оставям да поиграе или да гледа филмчета един два пъти през деня за по половин час. Гледам да не забранявам, гледам и да не прекалявам.
Аз го гледам по цял ден и това ми дава време за душ, да наготвя или да пусна прахосмукачка.
През останалото време все още действа по- примамливото предложение "да играем" - баскетбол, голф, футбол, криеница  и т.н. ред изтощителни домашни спортове.
Помага и сплашването, че ако стои дълго пред компютъра, косата му ще стане като на Пиксел от Лейзи таун.

# 55
  • Мнения: 5 255
Не играе на игри, но гледа филмчета.

# 56
  • Мнения: 789
За миналата Коледа (2007/2008) Дядо Коледа донесе на сина ми детски лаптоп с костенурките нинджа. Играе си на воля, борави отлично с клавиатурата и мишката, та да не се притеснявам, че ще "изостане" откъм компютърна грамотност.
Достъп до друг компютър няма, и няма да има поне до към втори клас.

Работя с компютри откакто се помня. И толкова ми е писнало от тях, че у дома просто... няма такъв  Laughing Ако зависеше от мен, бих изхвърлила и телевизора, и телефоните... Имам достатъчно идеи как да забавлявам едно дете и да му събудя интереса към нещо, различно от това да го "паркирам" пред телевизора или монитора.


Това ми хареса! Има да си мечтая нашият тати да разсъждава като теб..... Наложи ми се на мен да спра да пиля, че компа не е за двегодишно, ако не искам да си троша нервите. При това Ива не е на детски лаптоп, а на такъв за големи и за сумати пари. Добре поне, че е разбрано детето и до повреди не се е стигало.
Иначе си признавам, че от скука виси да играе или да гледа филм. Като имам работа и няма кой да се занимава с нея  Embarassed

# 57
  • Мнения: 118
Въпреки, че има желание не му позволяваме все още да играе. понякога разглежда снимки или заедно редиме пъзел.

# 58
  • Мнения: 2 448
Филми не гледа на компютъра, има си ДВД за тази цел.
Игри рядко играе и бързо му омръзват,но има свободен достъп до РС-то и когато ме попита дали може му разрешавам да се забавлява. Пуска си клипове в you tube, това основно.
На 5 години е.

# 59
  • Мнения: 295
Не, синът ми е на 3,5 и знае, че компютърът служи за работа, а не за игра. Още не знае какво е това компютърна игра и се надявам в скоро време да не разбере. Ако иска да "поработи" на компютъра, сяда у мен и тогава за 10 - 15 мин отварям word - пише на клавиатурата, с готовите фигури рисува къщички, слънца и каквото решим, оцветяваме ги след това и назоваваме цветовете. Гледаме снимки заедно на компютъра и заедно се обаждаме на баба и дядо. И мисля, че това е предостатъчно.
Абсолютно против съм всякакви компютърни игри, дори и т.нар. образователни. Защото те привикват към комп. игра изобщо. А освен това едно 3-5 годишно дете не различава фикция от реалност.
Няма как, а и не искам да забранявам достъпа до компютъра изобщо, но нека се научи, че той не служи за игра.

Общи условия

Активация на акаунт