Оставяте ли 3-5 деца пред компютъра да си играят?

  • 3 763
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Синът ми е на 4 г. Не играе на компютъра. Ще има време цял живот след това да го прави...
Но и не проявява кой знае какъв интерес. Дай му да си играе с колички и камиончета.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Искат да играят, но не одобрявам този вид забавления, а и те не могат да спрат започнат ли, затова и нямат достъп до компютъра. Понякога това създава драми, но полагам усилия да ги убедя, че има много по-забавни игри от тези.

# 32
  • Мнения: 789
Ами Ива е от по-малките, но вече си играе сама на няколко игри на компютъра. От почти месец си борави с мишката като голям човек - държи я правилно, движи я правилно, клика където иска.
Аз бях против от толкова малка, но тя има голямо желание. А и дори и да искам ще ми е много трудно да я отделя от компа - таткото е програмист, аз също работя на компютър и общо взето у дома има повече компютри, отколкото хора Wink
Успокоявам се с факта, че мониторите са качествени и не са вредни за здравето й.

# 33
  • Мнения: 5 391
Почти на 3г е, до сега не е правил нищо на компютъра, освен да гледа филм.

# 34
  • Мнения: 294
Нашите момчета се опитвам да ги огранича до 30 мин. на дете!
И се чудя защо искат компютъра вместо да играят на Play Station  или NintendoWii. Игри, които са пъти по-добри!
Обаче те определено се оглеждат кога е свободен!
Ле-ле-е-е знам, че ще купуваме 2, но дано да е по нататък!   Confused

# 35
  • Мнения: 439
Оставям го,но той за сега не прекалява...доста добре се справя обаче за тригодишно хлапе...

# 36
  • Мнения: 2 270
На 3г и 3 м. е дъщеря ми, знае че компютъра е за да се работи на него, за сега не проявява интерес. Никой не може да ме убеди, че ако родителя не насърчава детето поне в началото, то може да прекарва часове пред РС-то.
Какво правим ,когато имаме по големи батковци и какички,които стоят главно пред компютрите и малкия ги гледа как си се забавляват.Нормално е и той да пожелае

# 37
  • Мнения: 1 547
... имаме по големи батковци и какички, които стоят главно пред компютрите

Че това не зависи ли пак от родителя? Колкото и голямо да е едно дете, не мисля, че мястото му е главно пред компютъра Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 19 366
Дъщеря ми също проявява голям интерес към компютъра. Оставям я да гледа 1 час на ден филмче. ТВ не гледа.

# 39
  • Мнения: 8 999
Моите деца получиха достъп до компютъра едва тази година - на 8 и 7 г. са. Допреди това изобщо не знаеха, че има компютърни игри. Синът ми е по-активен, дъщеря ми се сеща рядко. Но и двамата бяха ентусиазирани в началото, а след няколко седмици взе да им писва и посягат към компютъра само ако им е много, ама много скучно.

# 40
Оставям, но не за дълго - часовника не си гледам, но общо взето позволявам само колкото да свърша нещо и гледам да е нещо за оцветяване. Игри с насилие не допускам.

# 41
  • Мнения: 2 270
... имаме по големи батковци и какички, които стоят главно пред компютрите

Че това не зависи ли пак от родителя? Колкото и голямо да е едно дете, не мисля, че мястото му е главно пред компютъра Rolling Eyes
И твоите деца ще пораснат и тогава пак ще си говорим.На родителите им се иска едно,но децата не винаги мислят като тях.Големия ми син е пълнолетен и не бих могла да му забранявам да играе на компютъра,а на малкия не мога да му затварям очите да не гледа

# 42
  • Мнения: 1 547
Големия ми син е пълнолетен и не бих могла да му забранявам да играе на компютъра....

Ако правилно вниквам в заглавието на темата, говорим за игри на деца между 3 и 5 години, а не за пълнолетни индивиди  Laughing

# 43
  • Мнения: 4 841
За миналата Коледа (2007/2008) Дядо Коледа донесе на сина ми детски лаптоп с костенурките нинджа. Играе си на воля, борави отлично с клавиатурата и мишката, та да не се притеснявам, че ще "изостане" откъм компютърна грамотност.
Достъп до друг компютър няма, и няма да има поне до към втори клас.

Работя с компютри откакто се помня. И толкова ми е писнало от тях, че у дома просто... няма такъв  Laughing Ако зависеше от мен, бих изхвърлила и телевизора, и телефоните... Имам достатъчно идеи как да забавлявам едно дете и да му събудя интереса към нещо, различно от това да го "паркирам" пред телевизора или монитора.

# 44
  • Мнения: 386
Също у дома игнорирам жичните и безжични "нашийници" , но в момента имам нужда от време за един проект..  Така че  позволявам на малката - на3.5 - да играе , но очите и се зачервяват само след 30 мин! Не ми се струва никак добре ; от друга страна признавам, че съм впечатлена от бързата и ориентация.

Общи условия

Активация на акаунт