ДЕТЕ СКЪРЦА СЪС ЗЪБИ ДОКАТО СПИ??????????

  • 15 606
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 737
И моите деца са скърцали,и мъжът ми скърца,вероятно и аз-според мен не е ненормално

# 16
  • Мнения: 2 237
И моята дъщеря скърцаше.Спря.Пълна глупост е това с глистите, не се връзвай.При нея си беше от емоционална превъзбуда и натрупани впечатления през деня.

# 17
  • Мнения: 299
Моят син на около 3-и годинки също скърцаше със зъби по време на сън, след като отхвърлихме глистите прочетох, че вероятната причина е е силната емоционалност у детето/а то действително е такова/и вероятно по време на съня си преживява, случилото се през деня . 

 Peace Скърцам със зъби от малка.Отскоро чувам,че и малкия ми проскърцва от време на време,но го отдавам само на емоциите.

# 18
  • Мнения: 156
Голямата ми дъщеря също скърцаше със зъби. И аз бях чула това за глистите и направихме изследване - естествено нямаше нищо  Laughing  Постепенно от само себе си отшумя.

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510

Свъкърва ми се изказа,че щом скърцал със зъби имал глисти,то си личало,ей на, много слаб бил. Mr. Green

Това са пълни глупости.
Знам,но колкото и да и обяснявах,че това са глупости,жената си знае нейното"Ти на мен не ми обяснявай,има глисти сигурна съм в това"
Цял ренген е мойто свеки м да. Joy

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз като другите знам, че е от емоционална превъзбуда. От лекар знам, че единственото физическо смущение, което може да предизвика скърцане е възпаление на ушите.
Това за ушите сериозно ли?
Да, сериозно. Имаше и още две, три неща ама не съм ги запомнила - едното беше повишено слюноотделяне при смущение в действието на надбъбречната жлеза и т.н. Обясни ми, че това с глистите е 100% доказано, че не е вярно.
А за ушите, възпалението им рефлектира върху гърлото и челюстите, което може да доведе до бруксизъм, така нареченото скърцане.

# 21
  • Мнения: 1 650

Свъкърва ми се изказа,че щом скърцал със зъби имал глисти,то си личало,ей на, много слаб бил. Mr. Green

Това са пълни глупости.
Знам,но колкото и да и обяснявах,че това са глупости,жената си знае нейното"Ти на мен не ми обяснявай,има глисти сигурна съм в това"
Цял ренген е мойто свеки м да. Joy
И при нас същата история, но не свекито, а систъра на мъжа.

# 22
  • Мнения: 39
И аз съм скърцала със зъби като малка. Скърцам си и сега. Синът ми го прави същото. Притесняваше ме да не се повредят нещо зъбите, но след толкова години при мен няма проблеми.

# 23
  • Мнения: 4 700
mami isito, въzможно е да се иzхаби емайлът на zъбите. Поне при мен е така. И съм много чувствителна на топло, студено и сладко. Предложиха ми да си направя някакъв вид скоби, които се носят само преz ноЩта и предпаzват емайла на zъбите. 

# 24
# 25
  • Мнения: 262
Моят мъж много страшно скърца, чак ме плаши понякога. Веднъж сподели че и баща му скърцал. Имаме дъщеричка на 3,6 г.  и нея я чух няколко пъти вече. Да няма нещо наследствено в това. А за глисти за първи път чувам. Добре че тук срещнах това и четох отзивите иначе бих се притеснила много.

# 26
  • Мнения: 506
И моето дете скърцаше по едно време.После престана.Аз също поскръцвам понякога.При мен е от нерви,при него-от много емоции Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 700
eli_su , не мога да ти кажа със сигурност, но при нас поне няма наследственост. АЗ съм единствената скърцаЩа.  Laughing

# 28
  • Мнения: 71
благодаря на всички ,които са ми писали:).сега малко се успокоих ,че не са листи:),но ме притесни това за ушите ,защото ние имаме проблем с тях.скоро трябва да я водя на преглед и ще спомена на доктора ,та да видим какво ще каже той:)

# 29
  • Мнения: 54
И моят син скърцаше със зъби- водих го на лекар , казаха че нищо му няма! Добре ,че се сетих за една приятелка която е детска психоложка! Оказа се ,че децата го правят ,защото са много емоционални- но това не е болест- просто има по-чувствителни хора! Така че -малко по-спокойно- и само позитивни мисли!

Общи условия

Активация на акаунт