въпрос за миома

  • 43 810
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 547
За цикъла нямам нито кръвоизливи,нито промяна в дължината или дните като по часовник ми е,но пък ме наболява десния яйчник,а по време на овулация много ме боли.
Като се има предвид и двете бебета които постоянно ги мъкна на ръце понеже още не ходят сами е малък ужас.

# 16
  • Мнения: 46 518
... но пък ме наболява десния яйчник,а по време на овулация много ме боли. ...

Ами то това си е един от признаците за овулация  Simple Smile

Копирам от Факти за овулацията:

"Болката е центрирана ниско вдясно в коремната област и може да продължи от няколко часа до дни."

# 17
  • Мнения: 547
Това с болките през овулацията е така,но там ми е едната миома.Преди инвитрото не съм имала проблеми.Днес говорих с д-р Стаменов той каза,че по принцип ако нямах болки не е нужно да се оперирам,преди два дни бях на преглед и при него.Той е моят лекар.Ще потърся и друго мнение утре съм на друг лекар който също е много добър без да му казвам мнението на другите ще видя дали той ще види калциране и какво изобщо ще ми препоръча,операция или не и ще реша какво да правя.Иначе в края на седмицата трябва да съм решила вече и пак ще се чуя със Стаменов да му кажа какво искам.
Проблема ми е страха,защото няма гаранция какво ще ти махнат докато не се отвори и да се види при самата операция.От друга страна все да ги мисля да ходя да ги сладя тия миоми малко са ми другите неща.
Все пак благодаря на всички за вашите отговори.

# 18
  • Мнения: 46 518
Успех утре, дано се върнеш от прегледа с добри новини  Praynig

# 19
  • Мнения: 421
Никол ,благодарностти за линка който си пуснала..за овулацията  bouquet

# 20
  • Мнения: 547
Върнах се от прегледа,най-голямата е калцирана и е намаляла с над сантиметър и половина,не че другите са по-малки пак по около 3см.,но те не са калцирани.Препоръката на тоя доктор е да ги следя да пия турта не че ще ми помогне особено,но трябвало да се пробва и след три месеца да видим пак размерите.Иначе били така разположени,че било трудна работа по задна дясна страна и можело да се наложи махане на матката.

# 21
  • София
  • Мнения: 930
Намери аптека в която продават билкови смеси. Има смес точно за миома. Преди 10-12 години, когато ми откриха миомен възел свекърва ми пиеше тази смес. Бяха 2 отделни големи плика. Няма как да съм сигурна, но реших да пробвам. Дори не изпих цялото съдържание на пликовете, защото тръгнах на работа и ме домързя да ставам много рано сутрин, защото сместта като се вари няколко минути, после трябва да кисне половин час и чак тогава се прецежда. Или трябваше да я варя от предната вечер, а аз исках да не е престояла цяла нощ след прецеждането, или трябваше да ставам сутрин 50 минути по-рано - а за мене сутрешното ставане е много трудно  Laughing. Повече не съм имала проблеми с този възел (да чукна на дърво) и сега го имам, но не ми пречи и не расте.  Щом така и така си за операция, може би забавяне от 1-2 месеца няма да са фатални - стига възлите да не са бързоразтящи. Много жени са пили билките и са доволни. Ще ти кажа още две много важни според мене неща - нека не ти звучат смешно. Ако обичаш месце - намали го, изключи свинското и мазното - захранват миомата. Това никой не ми го е казал - лични наблюдения върху много мои познати жени с такива проблеми. Второ - много, много се пази от силен стрес или постоянни ядове. Това също провокира бързото нарастване на миомата.
Пийни билките - на никоя жена не са навредили, на много са помогнали. Успех!

# 22
  • Мнения: 46 518
... Много жени са пили билките и са доволни. Ще ти кажа още две много важни според мене неща - нека не ти звучат смешно. Ако обичаш месце - намали го, изключи свинското и мазното - захранват миомата. Това никой не ми го е казал - лични наблюдения върху много мои познати жени с такива проблеми. Второ - много, много се пази от силен стрес или постоянни ядове. Това също провокира бързото нарастване на миомата.
Пийни билките - на никоя жена не са навредили, на много са помогнали. Успех!

Все още не е доказано от какво се появява и откакво се намалява/увеличава.
При мен всъщност след НВД (само месо и салата) - намаля, но не бих го изтъкнала като следствие на тъпченето с месо.

За билките - майка ми ги пи, никакъв ефект. Добре, че влезе в менопауза, та се отърва от операция ...

Една съфорумка ме пита за тях и й казах от къде ги е взела майка ми. Положителен ефект също нямаше при нея, напротив, не беше за операция, когато ги започна, а след тях се наложи!

Така че ...

# 23
  • Мнения: 547
При мен тези възли са от минимум 10 години и не са нараствали бяха много мънички,но след като направих инвиро от стимулацията за първи път почнаха да растат ,а и от двуплодната бременост съвсем нарастнаха.Никога преди това не са ми пречили нито са били проблем за забременяването там проблема беше друг.И най голямата е намаляла със сантиметър и нещо и е калцирана.Другите са по 3 см. и не ми препоръчват операция засега защото може и те да се калцират,може да не растат,а и са във лигавицата на матката което е проблем при отстраняването само на тях.За билката ми ще я пия дори да няма ефект щом голямата се е калцирала може от само себе си и другите да се калцират то разтежа е вследствие от хормони.Операции правят на миоми от по 7 см.и по-големи.
За стреса няма как да го избягвам който не е имал две бебета наведнъж надали ще разбере изтощението,безсънието и големите нерви покрай отглеждането колкото и да са желани тези деца.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 17:02 от zaki

# 24
  • Мнения: 101
Не бързай с операцията, защото след нея няма да можеш да вдигаш тежко - а при твоя случай , с две малки деца, това е невъзможно.

# 25
  • Мнения: 1 902
Не бързай с операцията, защото след нея няма да можеш да вдигаш тежко - а при твоя случай , с две малки деца, това е невъзможно.
така е наистина,но все пак децата са ми на 7 и 9,а и са спокойни деца и дори ми помагат.Но то е ясно,че няма да съм пълноценна поне месец.Но ,ако се налага...няма как,благодаря ти за напомнянето  bouquet

# 26
  • Мнения: 547
 Shockedтова за малките деца предполагам се отнася за мен найстина са малки нямат годинка и не ходят още сами

# 27
  • Мнения: 1 902
Shockedтова за малките деца предполагам се отнася за мен найстина са малки нямат годинка и не ходят още сами
Съжалявам за недоразумението,но понеже и аз смятам да се оперирам... Wink Peace

# 28
  • Мнения: 46 518
beniii, ако нямаш сериозни проблеми: тежки кръвоизливи извън цикъла, огромни нарастващи размери и т.н., никой няма да те оперира.
А ако го правиш само, за да си спокойна, че в теб няма нищо - не си го причинявай, жените, които имат са предразположени, т.е. дори да махнеш тези, никой не може да ти гарантира, че след няколко години няма пак да имаш ...

# 29
  • Мнения: 101
Shockedтова за малките деца предполагам се отнася за мен найстина са малки нямат годинка и не ходят още сами

Да, имах предвид Заки.

Общи условия

Активация на акаунт