Лечение на миома с ултразвук

  • 36 476
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Момичета, много съм обезпокоена - съвсем скоро ми откриха миомен възел с големина 7 см. Наблюдаващият ми гинеколог препоръчва операция. Казаха ми, обаче, че има някаква нова технология, май в Плевен, при която миомата се лекува без операция, без разрези, а с ултразвук.
Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 7
Здравей Моника,

Много ти благодаря за инфото. Звучи страхотно, ще ги намеря в нета, но дано не е много скъпо. Знаеш ли нещо по цените, моля те, да попиташ приятелката си. Много ми е важно, защото в противен случай ме чака операция, но по-лошото е, че може би ще се наложи да ми махнат матката. Ох, направо не ми се мисли какво ще правя Sad. Предварително ти благодаря.

# 2
  • Мнения: 0
Аз имам също този проблем. Можеш да погледнеш тук http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/ за тази технология! Цените пише че варират от 1600 до 3200лв! Незнам колко ще е за миома, но в сайта във формата за контакти има форма и за запитване където може да опишеш случая си! Преди два дни гледах по бтв проф.Горчев в преди обед обясняваше за технологияята и каза че са заляти от запитвания! Моят лекар до сега не ме е съветвал да се оперирам въпреки че миомата ми не е с малки размери, каза че е по добре да се опитам да забременея (нямам деца) ако има проблем тогава, защото една операция може да има след себе си други последсвия като запушване на траби срастване на тъкани и т.н! Оптимист съм за този нов метод с Плевен и аз бих се подложила! Пиши ако разбереш подробости! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7
Здравей, nes_vpp,

Относно лечението на миомата с HIFU-високоинтензивен ултразвук- бях на консултация при проф. Горчев. Аз съм подходяща за това лечение - на 90% (ура!). Остава да отида на т.нар. планиране, за да се потвърди неговото предположение и да ми назначат дата за терапията. разговарях докато чаках с тяхна пациентка, която вече е минала това лечение преди около месец-беше много доволна, чакаше за контролен преглед. След като излезе от кабинета ми каза, че миомният и възел след хайфуто се е свил с цели 3 см и ще продължи да се свива! Звучи страхотно. Като ми мине процедурата ако те интересува, мога да ти пиша пак. За сега - стискай палци Wink

# 4
  • Мнения: 0
Много се радвам се за теб Дес! стискам палци всичко да мине добре и резултатите да са повече от добри! Ще следя темата! Моля те пиши ми! Моя възел е с горе долу същите размери! с една проццедура ли би се смалил или ще се нужни няколко и каква цена ти казаха?
Поздрави и Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Аз също бях на симулация в петък и след като ме одобриха, ми назначиха дата за манипулацията на 21.3.2013 г. Моята миома е 3.5 см. Надявам се всичко да бъде ок.
Искам да ви попитам дали ви казаха, че след манипулацията трябва да правите ЯМР на третия, шестия и дванадесетия месец, защото на мен това облъчване през толкова кратки интервали ми се струва малко прекалено. Моля ви да ми пишете.
Благодаря ви!

# 6
  • Мнения: 7
Привет Деси,

Аз знам, че при миомите се ходи на обикновени преглади с ехограф всеки месец желателно, но понеже аз се интересувах от възможността да забременея, ми казаха, че когато матката е напълно възстановена, чак тогава трябва ядрено магнитен резонанс, да са сигурни, че наистина е готова за евентуална бременност. Това с 1,6 и 12 месеци май е за злокачествените. трябва да проверя допълнително Rolling Eyes Laughing -те в хайфу центъра вече са ми свикнали Grinning

# 7
  • Мнения: 0
Деси81
А ти до момента правила ли си опит да забременееш, аз правя но за сега неуспешни Sad

# 8
  • Мнения: 7
Здравей Нес,

Аз имам едно дете,  бих искала още едно , но уви ... те са комплексни причините, но, явно и миомата си казваше  тежката дума CryНадявам се след хайфу да ми се усмихне щастието Praynig Дано!!!!!!!

# 9
  • Мнения: 0
Пожелавам ти го от сърце! Стискам ти палци всичко да мине добре! Моля те пиши и за ориентировачна цена на ултразвука, ще съм ти много благодарна!

# 10
  • Мнения: 7
Благодаря ти Нес! И аз ти желая такава радост!!!! Praynig

# 11
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, съвсем случайно научих за този център и професора, всъщност преди 3седмици се обадих записах си час за преглед, и се надявам отговора да е положителен и да мога да се подложа на интервенцията. При мен размерите са 10 см, не съм раждала и не исках да се подлагам на консервативна операция. Прегледа ми е другия понеделник, след като прочетох мненията ви се чудя дали да не се обадя в центъра за час и там, но май трябва да изчакам мнението на професора.

# 12
  • Мнения: 7
здравей, Триса,

Аз ти препоръчвам да отидеш първо при професора, той да те прегледа обстойно, а като прецени, че си подходяща, така или иначе ще ходиш в хайфу центъра за планирането и за манипулацията-дано!!! Simple Smile и ти желая успех Hug

# 13
  • Мнения: 14
Благодаря за съвета Деси, но аз имам час именно с професора, надявам се след това във вторник да могат да ме приемат в Центъра, ако професора прецени че съм подходяща за тях Praynig Praynig
Незнам защо по- рано не съм се интересувала, аз се доверих на лекарите в Надежда(мой лекар там е Сигридов), но така и немога да се прежаля за консервативна операция, когато ми откриха миомата, ме прегледа и завеждащия на Гинекологията на Токуда - Карагьозов, но честно казано и той не ми вдъхна доверие и не се оперирах там.
Надявам се вътрешния ми глас да е бил прав, и да си е струвало отлагането.

# 14
  • Мнения: 7
Привет, Триса!

Аз се чувствам като истински хайфу ветеран вече Grinning, но не ми тежи и с радост отговарям на всички, които са се намъчили с тези ужасни миоми Rolling Eyes и се интересуват от новия метод-и на мен ми помогнаха от форума преди два месеца с информация за това лечение Heart Eyes. Виж - наистина си заслужава чакането и искрено ти пожелавам да си подходяща. Но се притеснявам, че си мислиш, че веднага ще отидеш на планирането Thinking. На  мен ми дадоха отделно дата - те планиранията ги правят в петък и искат да имаш ядрено магнитен  резонанс. Освен това прегледите  и хайфуто са и  в разлчни сгради. Ето ти линк за справка http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/hifu-in-sveta-marina/2012-12-01-12-24-08. Пък не знам, може и ако им се обадиш предварително, да организират нещо. При всички случаи те съветвам да им се обадиш в хайфу центъра - 064 90 20 33.

Общи условия

Активация на акаунт