Лечение на миома с ултразвук

  • 36 521
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7


Здравей,
С Хайфу процедурата може да се обработват няколко възела, стига да са подходящи за тази процедура.
Аз също имах миомен възел 6.5 см. и в София ми казваха само коремна операция, но проф. Горчев каза, че ако не съм подходяща за Хайфу ще ми я махне с лапароскопия. След прегледа на 25.03.2013 се подложих на Хайфу. Последният ми преглед беше пред Юни, миомата ми беше 2.9 см., живот и здраве през септември съм на преглед, надявам се да я няма вече.
Не си сгрешила като си записала час в клиниката в Плевен, имат най-добрите специалисти и апаратура, правят неща, за които другите лекари не са чували. И не на последно място отношението към пациентите е на светлинни години преди всичко, което съм виждала, а през последните две три години, често ми се налагаше да посещавам болници в Сф.
Успех ти желая!

[/quote]
Благодаря ти, iv_ds и на теб успех и скорошно отърваване от тази гадост Laughing

# 31
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,може би въпросът ми не е точно за тук,но аз бях на стимулация на 22 април и съм 90% одобрена,тъй като единият възел ми е доста малък те се притесняват как ще се повлияе от процедурата.Помолиха за ядрено магнитен резонанс с контрастно вещество.Тъй като съм извън страната и се прибирам в края на есента за процедурата искам да ви попитам къде да направя в Плевен Резонанс( аз съм от гр.Русе,но доколкото разбрах там вече нямат резонанс за мое голямо съжаление) и колко струва без касата и дали е болезнена манипулацията с него? Сърдечно ви БЛАГОДАРЯ на всички и късмет! Embarassed  bouquet

# 32
  • Мнения: 53
Здравейте момичета,може би въпросът ми не е точно за тук,но аз бях на стимулация на 22 април и съм 90% одобрена,тъй като единият възел ми е доста малък те се притесняват как ще се повлияе от процедурата.Помолиха за ядрено магнитен резонанс с контрастно вещество.Тъй като съм извън страната и се прибирам в края на есента за процедурата искам да ви попитам къде да направя в Плевен Резонанс( аз съм от гр.Русе,но доколкото разбрах там вече нямат резонанс за мое голямо съжаление) и колко струва без касата и дали е болезнена манипулацията с него? Сърдечно ви БЛАГОДАРЯ на всички и късмет! Embarassed  bouquet

Здравей,
Аз си правих ЯМР в Плевен в края на февруари в тази болница http://svetipantaleimon.com/#&panel1-1 без направление от Здравната каса. Цената беше 420 лв. Самото изследване не е болезнено, поставят ти абокат на ръката и по някое време вливат контрастното вещество, като през цялото време лежиш в нещо като тунел. В началото ти дават тапи за уши, защото шума в "тунела" е много силен. Процедурата продължава към 30 мин. На мен ми дадоха резултата веднага, но бях препратена при тях от хайфу център "Света Марина" в Плевен и така да се каже бях с предимство.
Успех ти желя, а ако те интересува нещо друго може да питаш.

# 33
  • Мнения: 7
Благодаря ти "iv_ds"  bouquet

# 34
  • Мнения: 623
Никъде не прочетох някой да пише, че миомата е изчезнала при прегледа след шестия месец и това е доказано след направен ЯМР.
Може и да съм чела бързо и да съм пропуснала.....

Ситуацията при мен:
Миомен възел - 3см / 2,7 см - с размера на яйце
След това 8 месеца обилен цикъл , придружен със силни болки
Няколко прегледа при професор Горчев, при които също констатираше че миомата е намаляла почти на половина.
Същевременно с прегледите при професора си правех ехографии и на друго място, а те показваха че няма промяна в размера......
За обилното кръвотечение - хормонални хапчета при това на дама оперирана от карцином на гърдата -напълно противопоказни
На шестия месец - ЯМР, което установи, че миомата си е на същото място, само с по нееднородна структура след интервенцията.

Цена на всичките прегледи, ЯМР-та, пътуване до Плевен и нощувки в Плевен разбира се - СПЕСТЕНИТЕ МИ ПАРИ ЗА ЕДНА КОЛА.


Просто исках да споделя моя случай, защото ако бях прочела за нещо такова никога нямаше да отида там.



# 35
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте,

Интересувам се от въпрсоното лечение. Дали момичетата, които са минали през процедурата преди 6-8-10 месеца могат са споделят вече конкретни резултати? Има ли подобрение, потвърдено ли е и от други лекари, различни от тези извършили процедурата?

Благодаря предварително

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Чакам отговори на въпросите на Elyah  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 846
Аз имам също този проблем. Можеш да погледнеш тук http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/ за тази технология! Цените пише че варират от 1600 до 3200лв! Незнам колко ще е за миома, но в сайта във формата за контакти има форма и за запитване където може да опишеш случая си! Преди два дни гледах по бтв проф.Горчев в преди обед обясняваше за технологияята и каза че са заляти от запитвания! Моят лекар до сега не ме е съветвал да се оперирам въпреки че миомата ми не е с малки размери, каза че е по добре да се опитам да забременея (нямам деца) ако има проблем тогава, защото една операция може да има след себе си други последсвия като запушване на траби срастване на тъкани и т.н! Оптимист съм за този нов метод с Плевен и аз бих се подложила! Пиши ако разбереш подробости! Simple Smile
Напротив пише 3200 лв. http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/hifu-in-sveta-marina/treatment-and-price и то само за "лечението". Отделно прегледа е 50 лв.
150 лв планирането. После се заплаща и за контролните прегледи. Всъщност всичко подробно е написано на линка!
 Peace
Много интересно е написано: цената няма да е повече от 5,100 лв. Confused

Тук също има информация за самата процедура и всичко свързано с нея: http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/myoma

Последна редакция: ср, 15 яну 2014, 23:52 от Съншайн

# 38
  • Мнения: 623
Здравейте,

Интересувам се от въпрсоното лечение. Дали момичетата, които са минали през процедурата преди 6-8-10 месеца могат са споделят вече конкретни резултати? Има ли подобрение, потвърдено ли е и от други лекари, различни от тези извършили процедурата?

Благодаря предварително

Прочети какво съм публикувала точно над твоя пос

# 39
  • Мнения: 623
Чакам отговори на въпросите на Elyah  Rolling Eyes

Огговора съм го дала още преди тя да зададе въпроса


Странно, пропуснала съм да отбележа, че аблацията или т.н. третиране на моя миомен възел с ултра звук беше през май 2013г.   Бях готова да си обзаложа главата, че съм го написала.

Преди седмица преглед при гинеколог отново установи, че размерите не са мръднали

Последна редакция: пт, 31 яну 2014, 20:40 от angelary

# 40
  • Мнения: 623


Ако имаш излишни пари отиди да ги налееш в машината за пари

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди седмица преглед при гинеколог отново установи, че размерите не са мръднали

И какво ще правиш занапред?
Лапароскопско махане?

# 42
  • Мнения: 0
   Здравейте! Искам да споделя с вас мнението си за лечението на момин възел с високо фокусиран  ултразвук- гласувам "ЗА" с две ръце!
    Не мислех да имам друго дете, но когато реших да го направя се оказа, че моминият ми възел е нараснал за около година от 4 на 6- 7 сам, което бе огромна пречка за намеренията ми. Единствената алтернатива,която ми се предлагаше бе операция с неизвестен край за детеродните ми органи. За това се обърнах към специалистите от клиниката за hifu- лечение в гря.Плевен . Получех невероятно отношение, внимание и подкрепа. Да не говорим, че трети месец след апелацията  възелът ми е вече 3, 2 сам. и кръвоизливите спряха.
    Реших да се включа с коментар, защото прочетох отрицателното мнение на потребител във форума. Да бъдем честни- всяка интервенция крие риск и ние сами правим своя избор. Това не ни дава право да "плюем" хората, които са искали да ни помогнат.
   

# 43
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте,

Интересувам се от въпрсоното лечение. Дали момичетата, които са минали през процедурата преди 6-8-10 месеца могат са споделят вече конкретни резултати? Има ли подобрение, потвърдено ли е и от други лекари, различни от тези извършили процедурата?

Благодаря предварително

Прочети какво съм публикувала точно над твоя пос

Прочетох внимателно какво си публикувала. За съжаление при теб не е сполучлива тази манипулация.  Въпросът е какъв е крайния резултат при другите момичета. Ако те кажат че е успешна при тях (потвурдено от страничен специалист) - значи докторите все пак не са шарлатани. И има вероятност процедурата да е ефективна.

# 44
  • Мнения: 623
 Това не ни дава право да "плюем" хората, които са искали да ни помогнат.
    

Никой не плюя, просто споделям моя случай

Знам, че това е нов метод, но не прочетох да има положителни  резултати след една година, които да са потвърдени от други лекари.
Още повече, това да е някой който да има  дългогодишно членство във форума и да може да му се прочетат предходните постове.

Както казах никой не плюя, просто споделям моя случай
Преди да се подложа на процедурата, търсих дали няма поне един отрицателен отзив за Хайфу лечението, но не намерих.
Както каза една дама от друга тема аз съм "Гърмян заек" и едно отрицателно мнение за файху апарата щеше да ме откаже от намеренията ми.


 

Общи условия

Активация на акаунт