Лечение на миома с ултразвук

  • 36 522
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Здравейте Деси,
Аз се включвам и тук  Simple Smile Моята процедура ще бъде в понеделник след обед и за това ще остана в болницата с преспиване, доколкото разбрах. Вече ми стана още по притеснено, но се опитвам да се държа. Сега прочетох постовете ти тук и малко ми се повдигна настроението. Стискай ми палци!

# 16
  • Мнения: 53
Здравей и на теб Desi K 79!
Видях, че процедурата ти е минала на 21 ви. Как си? Как се чувстваш? Ако имаш време и възможност разкажи малко повече за усещането, има ли болка, имаше ли кървене след процедурата. Благодаря ти предварително!











Привет Деси,

Аз знам, че при миомите се ходи на обикновени преглади с ехограф всеки месец желателно, но понеже аз се интересувах от възможността да забременея, ми казаха, че когато матката е напълно възстановена, чак тогава трябва ядрено магнитен резонанс, да са сигурни, че наистина е готова за евентуална бременност. Това с 1,6 и 12 месеци май е за злокачествените. трябва да проверя допълнително Rolling Eyes Laughing -те в хайфу центъра вече са ми свикнали Grinning

# 17
  • Мнения: 14
Привет, Триса!

Аз се чувствам като истински хайфу ветеран вече Grinning, но не ми тежи и с радост отговарям на всички, които са се намъчили с тези ужасни миоми Rolling Eyes и се интересуват от новия метод-и на мен ми помогнаха от форума преди два месеца с информация за това лечение Heart Eyes. Виж - наистина си заслужава чакането и искрено ти пожелавам да си подходяща. Но се притеснявам, че си мислиш, че веднага ще отидеш на планирането Thinking. На  мен ми дадоха отделно дата - те планиранията ги правят в петък и искат да имаш ядрено магнитен  резонанс. Освен това прегледите  и хайфуто са и  в разлчни сгради. Ето ти линк за справка http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/hifu-in-sveta-marina/2012-12-01-12-24-08. Пък не знам, може и ако им се обадиш предварително, да организират нещо. При всички случаи те съветвам да им се обадиш в хайфу центъра - 064 90 20 33.

здравй деси, благодаря много за съветите, днес бях при професора и утре с негови препоръки имам час в центъра, и ще разбера дали ще може да се подложа на процедурата, но днес в деня на Благовещение наистина бях обнадеждена, толкова добро отношение не бях срещала, просто нямам думи. Ако все пак се окаже, че в хайфи центъра немогат да ми помогнат, защото миомата ми е наистина доста голяма, Горчев ме увери че ще ме оперира лапароскопски и ще запази матката ми!!!!!!!
Нямам думи,толова съм щастлива, макар че още нищо не е ясно, но все пак след една година увъртаници.

# 18
  • Мнения: 53
Здравей Desi K 79,
Вече почти две седмици чакам да разкажеш как е минала хайфу процедурата при теб? Нищо не разказа... newsm78


Здравейте, момичета. Аз също бях на симулация в петък и след като ме одобриха, ми назначиха дата за манипулацията на 21.3.2013 г. Моята миома е 3.5 см. Надявам се всичко да бъде ок.
Искам да ви попитам дали ви казаха, че след манипулацията трябва да правите ЯМР на третия, шестия и дванадесетия месец, защото на мен това облъчване през толкова кратки интервали ми се струва малко прекалено. Моля ви да ми пишете.
Благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 0
Моля Ви пишете, които сте минали процедурата! В понеделник  ще се записвам при професор Горчев. На 46 г съм и имам два миомни възела около 4,5 см. Този нов метод е за мен надежда, но ми трябва повече информация.

# 20
  • Мнения: 53
Здравей Тони!
Моята Хайфу аблация беше на 25 март. Имах миома 6,5 на 6,2 см. На контролният преглед след 1 месец размерите бяха 4 на 3,9 см. Аз съм много доволна, чувствам се малко по-спокойна вече. Преди година и половина направих мисед аборт, и никой не може да каже със сигурност миомата има ли нещо общо с това или не. Моята най-голяма мечта е да си имаме живи и здрави дечица и вярвам, че тръгнах по пътя за да я сбъдна! Успех ти желая,и не се съмнявам де, защото резултатите са на лице!

# 21
  • Мнения: 0
 Здрасти Тони. Аз също имах миома с размер 3.5 см. Направиха ми аблацията на 26 март 2013 г., а миомата ми я откриха по време на на регулярен гинекологичен преглед, който направих в средата на февруари тази година. Избрах хайфу метод, защото е абсолютно безкръвен, няма тежка упойка и няма риск да бъде увредена матката. За мен това беше най-важното, защото съм на 33 г. и не съм раждала. Иначе самата процедурата е неприятна, в съзнание си през цялото време, просто си леко унесен, заради успокоителните / методът се казва седация/,имаш усещане, особено към края на процедурата, когато изгарят ядрото на миомата. Болката е търпима, ако стане много силна, процедурата се прекратява за известно време и започва отново. Времетраенето при мен беше около 2 часа и половина/определя се от размера и разположението на миомата/.
След манипулацията не ми беше добре в следствие на успокоителните, които ми бяха сложили, но тази реакция на организма е индивидуална и не се наблюдава при всеки пациент. През нощта спах в клиниката и на другия ден ме изписаха. Останах си вкъщи 2 седмици, въпреки че можех да отида на работа в края на първата седмица. Възстановителният период наистина е бърз и не се наблюдават някакви съществени катаклизими и болки. Три седмици след процедурата отидох на контролен преглед при проф.Горчев и миомата ми беше спаднала с 1 см, което е доста добър резултат.
Препоръчвам този метод на теб, както и на всички жени, които са открили, че имат миома и пожелавам успех на всички, на които им предстои тази процедура.

# 22
  • Мнения: 53
Здравей Триса!
Как си? Как се развиха нещата при теб, имаше ли Хайфу процедура или прецениха операция?
Би било интересно да споделиш, балогадаря предварително!






Привет, Триса!

Аз се чувствам като истински хайфу ветеран вече Grinning, но не ми тежи и с радост отговарям на всички, които са се намъчили с тези ужасни миоми Rolling Eyes и се интересуват от новия метод-и на мен ми помогнаха от форума преди два месеца с информация за това лечение Heart Eyes. Виж - наистина си заслужава чакането и искрено ти пожелавам да си подходяща. Но се притеснявам, че си мислиш, че веднага ще отидеш на планирането Thinking. На  мен ми дадоха отделно дата - те планиранията ги правят в петък и искат да имаш ядрено магнитен  резонанс. Освен това прегледите  и хайфуто са и  в разлчни сгради. Ето ти линк за справка http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/hifu-in-sveta-marina/2012-12-01-12-24-08. Пък не знам, може и ако им се обадиш предварително, да организират нещо. При всички случаи те съветвам да им се обадиш в хайфу центъра - 064 90 20 33.

здравй деси, благодаря много за съветите, днес бях при професора и утре с негови препоръки имам час в центъра, и ще разбера дали ще може да се подложа на процедурата, но днес в деня на Благовещение наистина бях обнадеждена, толкова добро отношение не бях срещала, просто нямам думи. Ако все пак се окаже, че в хайфи центъра немогат да ми помогнат, защото миомата ми е наистина доста голяма, Горчев ме увери че ще ме оперира лапароскопски и ще запази матката ми!!!!!!!
Нямам думи,толова съм щастлива, макар че още нищо не е ясно, но все пак след една година увъртаници.

# 23
  • Мнения: 14
Здравей Триса!
Как си? Как се развиха нещата при теб, имаше ли Хайфу процедура или прецениха операция?
Би било интересно да споделиш, балогадаря предварително!






Привет, Триса!

Аз се чувствам като истински хайфу ветеран вече Grinning, но не ми тежи и с радост отговарям на всички, които са се намъчили с тези ужасни миоми Rolling Eyes и се интересуват от новия метод-и на мен ми помогнаха от форума преди два месеца с информация за това лечение Heart Eyes. Виж - наистина си заслужава чакането и искрено ти пожелавам да си подходяща. Но се притеснявам, че си мислиш, че веднага ще отидеш на планирането Thinking. На  мен ми дадоха отделно дата - те планиранията ги правят в петък и искат да имаш ядрено магнитен  резонанс. Освен това прегледите  и хайфуто са и  в разлчни сгради. Ето ти линк за справка http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/hifu-in-sveta-marina/2012-12-01-12-24-08. Пък не знам, може и ако им се обадиш предварително, да организират нещо. При всички случаи те съветвам да им се обадиш в хайфу центъра - 064 90 20 33.

здравй деси, благодаря много за съветите, днес бях при професора и утре с негови препоръки имам час в центъра, и ще разбера дали ще може да се подложа на процедурата, но днес в деня на Благовещение наистина бях обнадеждена, толкова добро отношение не бях срещала, просто нямам думи. Ако все пак се окаже, че в хайфи центъра немогат да ми помогнат, защото миомата ми е наистина доста голяма, Горчев ме увери че ще ме оперира лапароскопски и ще запази матката ми!!!!!!!
Нямам думи,толова съм щастлива, макар че още нищо не е ясно, но все пак след една година увъртаници.

Здравейте Дами, Iv
при мен нещата се развиха с операция, която започна като безкръвна, но се наложи разрез за изваждане на миомата, поради големите и размери при мен тя беше над 10 см.
Операцията ми беше на 17.05, мина успешно, защото професионализма на персонала в клиниката е на много високо ниво, и не само отношението към пациента, грижите за пациентите всичко е на  много високо ниво, което за съжаление липсва в държавните болници:(
Пожелавам успех и щастлива развръзка на всички дами с този проблем тук, в клиниката в Плевен повярвах в чудесата и си върнах надеждата.

# 24
  • Мнения: 0
Момичета, понеже моята миома е 10 см искам да ви попитам: при една HIFU процудура на въздействие с ултразвук дали напълно се изчиства миомата или само намалява с 2-3 см. Моля, Ви споделете Вашия опит.

# 25
  • Мнения: 53
Момичета, понеже моята миома е 10 см искам да ви попитам: при една HIFU процудура на въздействие с ултразвук дали напълно се изчиства миомата или само намалява с 2-3 см. Моля, Ви споделете Вашия опит.

Здравей,
Защо не си запишеш час за преглед при проф. Горчев, така ще си информирана от първа ръка.
След Хайфу процедура миомите намаляват в продължение на около 6 месеца, като при всеки организъм е различно.
Моята процедура беше на 25/03/2013, миомата 6.5 см. На първият контролен преглед след 1 месец, миомата беше 4 см. Следващият преглед ми е на 17/06/2013, и тогава ще видим как стоят нещата.
Желая ти успех, каквото и да решиш!

# 26
  • Мнения: 14
Момичета, понеже моята миома е 10 см искам да ви попитам: при една HIFU процудура на въздействие с ултразвук дали напълно се изчиства миомата или само намалява с 2-3 см. Моля, Ви споделете Вашия опит.
Мила,
ти си аналогичен на моя случай, както обясних HAIFU центъра е сравнитлно нов, и нямат достатъчно време за наблюдения на пациентите след процедурите(все пак периода за следене е 6 месеца) а реално центъра функционира от началото на годината.
При моите разговори и консулрации там, лекарката в прав текст ми каза че немогат да ми гарантират че миомата ми ще изчезне, може би ще се смали на половина.... а и има една подробност в повечето от случаите миомата не е една....
Съвета на момичето от форума, да отидеш на преглед е най- адекватен, тук форума е чудестно място за споделяне, но отлагането само влушава нещата, а понякога решението е много лесно.
Успех!
PS. А аз утре съм на първия ми контролен преглед след опрерацията при професора:)

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

Искам да ви попитам, колко време след процедурата е възможно да се прави секс.
Прочетох, че срока е един месец, но смятате ли, че има причина да се чака токова дълго. 
Моето момче иска да правим анален секс, но аз не съм сигурна, че е безопасно  Blush
Моля тези, които са преминали през такава процедура, да ми споделят опита си   bouquet
Благодаря ви!

# 28
  • Мнения: 7
Здравейте и аз скоро разбрах, че имам няколко миомни възела, като най-големият е 5 на 6 см. Засега лекарите при който съм ходила в София са за коремна операция. Но тъй като съм на 28 години и още не съм раждала се страхувам от такава операция. Имам записан час при професор Горчев за в края на месец август и ще видим какво ще ми предложат и от там. Искам да попитам с дали с хай фу процедурата могат да се премахнат няколко възела или една процедура е за един възел ?

# 29
  • Мнения: 53
Здравейте и аз скоро разбрах, че имам няколко миомни възела, като най-големият е 5 на 6 см. Засега лекарите при който съм ходила в София са за коремна операция. Но тъй като съм на 28 години и още не съм раждала се страхувам от такава операция. Имам записан час при професор Горчев за в края на месец август и ще видим какво ще ми предложат и от там. Искам да попитам с дали с хай фу процедурата могат да се премахнат няколко възела или една процедура е за един възел ?

Здравей,
С Хайфу процедурата може да се обработват няколко възела, стига да са подходящи за тази процедура.
Аз също имах миомен възел 6.5 см. и в София ми казваха само коремна операция, но проф. Горчев каза, че ако не съм подходяща за Хайфу ще ми я махне с лапароскопия. След прегледа на 25.03.2013 се подложих на Хайфу. Последният ми преглед беше пред Юни, миомата ми беше 2.9 см., живот и здраве през септември съм на преглед, надявам се да я няма вече.
Не си сгрешила като си записала час в клиниката в Плевен, имат най-добрите специалисти и апаратура, правят неща, за които другите лекари не са чували. И не на последно място отношението към пациентите е на светлинни години преди всичко, което съм виждала, а през последните две три години, често ми се налагаше да посещавам болници в Сф.
Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт