♥ Св.Валентин Зарезан ❦ - ИСПАНИЯ

  • 25 167
  • 293
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 156
Вени,4естита ви месе4инка и на вас. Ей, ама какви са сладури. с кеф да ги нагуШкаШ и нама4каШ вси4ките.

# 181
  • Мнения: 389
Честит рожден ден, Ния!

Желая ти да си здраво, усмихнато и щастливо дете   bouquet



Вени, честита ви месечинка   bouquet

Герито, дано не съжаляваме  Peace. Винаги можем да останем, но имаме избор и той в момента е друг  Wink.
Апартамента няма да го оставяме, плановете ни са да го плащаме за сега. Ще видим, много е рано да говоря каквото и да е било.

В интерес на истината тук сме добре, постигнахме всичко, което искахме, но там мисля, че ще сме по-добре.

# 182
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Честит рожден ден,Ния!Желая ти да имаш щастливо и безгрижно детство и да получиш най-хубавите подаръци днес!
     

Вени,честита ви месечинка и на вас   bouquet

Мимки,целувки за розовото бомбонче  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 20:27 от saby

# 183
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Момичета, да са ви живи и здрави рожбите и да ви радват! Нека имат по-добро бъдеще и постигнат мечтите си!

ANETT , благодаря ти за информацията. Дъщеря ми в момента завършва "Парково строителство и озеленяване" (средното си образование). Иска да учи архитектура и интериорен дизайн. Испанският й е елементарен, английският й е бих казала "отличен" - писмено и говоримо,затова търсеше специалности, които ги има и на английски в Испания. Беше се насочила за Барселона, но в момента мъжа ми е на работа в Саламанка и проучваме и тази възможност. А колкото до  езика -  на нея й се удават езиците и бързо усвоява. Ако се наложи, ще учи и испански колкото  е необходимо. Ако не те притеснявам, мога ли да се обръщам към теб за още информация, ако възникне нещо?

Лека вечер на всички, а на празнуващите - весело посрещане на гостите!

# 184
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Гери,не знам по другите комунидадес как е,но при нас вече ни изпратиха по пощата необходимите документи,които трябва да попълним и до края на февруари трябва да ги подадем.Имаш право да избереш 6 училища (при нас са общо 11),които си искаш,няма ред,просто ще имаш повече точки за тези,които са ти в зоната,в която живееш или работиш-ти или съпругът ти.Също ти точкува ако имаш ниски доходи.Аз също не харесвам училището,което ми се пада по зона и не съм го писала.Сложих на 1-во и 2-ро място бившите частни училища (вече няма такива,сега се казват concertados),сградите им мисля,че са собственост на църквата и се потдържат от монахини,но иначе учителите са си нормални.Изучава се по същата програма като в държавните училища,отличават се по това,че децата ходят с униформи и сякаш се набляга малко повече на дисциплината.Там  децата учат докато навършат 16 години,докато в държавните са до 11 години и след това трябва да се мести детето в институто.На 3-то място писахме едно държавно bilingue,със засилено изучаване на английски.Тези общо взето ни ги препоръчаха,че да видим какъв ще ни е късмета.С формуляра,който ти изпращат да попълниш,ще получиш и точни обяснения.Документите мовеш да ги  подадеш в училището,което си поставила на първо място.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 20:34 от saby

# 185
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета
И Галина кашля от понеделник ходи на градина и в вторник вече беше със сополи но нали тук не спират децата от градина когато кашлят така че си пием сиропите и си посещаваме гуардето .Тази седмица имат седмица на карнавала за днес трябваше да й напрявим корона Галина много се забавлява ето как я взех днес

и да я похваля за една седмица се е научила да брой до 10 на испански тази вечер както си играеше я чух да брой  Shocked
Мая започва да говори все повече сега тъгува за Галина и я търси през деня .Първият ден Галина ревеше от вътрешната страна на вратата и риташе искаше при мама а Мая отвън чуваше сестра си обърна устничката и започна да плаче с думичките кака пачи ,мамо кака пачи .Но ето че днес плака съвсем малко.Малко трудно разбирам какво ми обясняват профетата в гуардето но се справям с речника в ръка  Blush  .Днес обиколих всичко възможни китаиски магазини за едни звънчета който им искат за утре  ooooh! едва намерих четири гривнички с малки звънчета
честит рожден ден на Ния

Саби много са ти хубави принцесите  Hug
Пакри вие как я карате с бебчо  Heart Eyes
Габи миксера ти е страхотен да си го ползваш с здраве  Hug
Мимки да нацелуваш Никол  Hug

# 186
  • Мнения: 350
Саби и ти да нацелуваш малките принцеси  Heart Eyes Heart Eyes Как сте слушкат ли те?
Момичета гледам че говорите за даването на училище, понеже знам че започват от септември, Ники ще навърши 3 год март, като ги навърши тогава ли трябва да я пускам на училище или по рано като навърши 2 год тогава да подавам за училището защото септември ще е на 2 год и половина? ох обърках се тотално newsm78
Карчита браво на Галето, ще свикне не се притеснявай, много е хубава с короната Hug

# 187
  • Мнения: 52
Честит рожден ден на Ния на Рали!Пожелавам и щастливо и незабравимо детство!Да расте прекрасна,усмихната,умна и чаровна!  Hug Hug Hug  bouquet

Вени честита ви месечинка    bouquet

# 188
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Мимки,детето започва училище в годината,в която навършва 3 годинки,няма значение дали е януари или декември месец.Затова в един клас има деца,които имат разлика от почти една година  ooooh!.Например,Лусия ще е от най-малките в нейния клас (горкичката ми Sad).Така,че спокойно,Ники ще е на училище чак догодина Peace.Целувки Hug.
Карчита,Галина е голяма чаровница Heart Eyes.

При нас няма карнавал,тук го празнуват към края на декември.Да им се неначудиш,цяла Испания празнува февруари,а тук декември месец newsm78.

# 189
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Честит рожден ден на Ния

РАЛИ,НЕКА РИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕНцЕТО И ВСЕ ТАКА ДА ВИ РАДВА Hug  bouquet.4ЕСТИТО  bouquet

Вени,4естита месе4инка,как бьрзо минава времето Wink

# 190
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Кар4ита,много сладка твоята госпожица, Winkда ти е жива и здрава.

АЗ най_сетне успях да запиШа Алекс на плуване Party,след 4 месе4на борба за място на басейна най_сетне го имаме.От понеделник запо4ва.

# 191
  • Мнения: 83
Здравейте,моми4ета Hug
4естито  на вси4ки имали повод за празнуване,да сте живи и здрави Hug
4естит рожден ден на Ния,да расте здрава,умна и 6тастлива.Рали,4естито ти пораснало моми4енце  Hug
Вени,много сте пораснали,направо не е за вярване сякаШ в4ера се роди,а ето ве4е колко голяма е станала Елия,браво  Hug
Габи,искам да те поздравя за хубавите новини около теб,за Додо(наистина няма по голяма радост от това детето ти да е здраво и само този който е изпитал болката и страданието може да те разбере колко си 6тастлива)за офертата за работа,а за операцията не се притеснявай,вси4ко 6те бъде наред.Стискам ти палци Hug
Вал,не е лесно мила,такъв е живота....моя братов4едка по4ина на 28 години от рак и остави малко дете след себе си,моята лубима баба съ6то по4ина от рак..и колко о6те...Миналата седмица имах едни клиенти,на които мом4енцето им на 10 г.е болно от левкемия.Не мога дори да си помисля какво е 4увството да живееШ с мисълтта за смъртта.Моята братов4едка знаеШе,4е умира,но не престана да се усмихва до последния си дъх...
Между другото аз съ6то гледах филма за Бенджамин Бътън,харесват ми филми които ме карат да се замислям и да разсъждавам.А онзи ден гледах новия филм на Кеану Рийвс,на тези които оби4ат фантастиката много 6те им хареса,а на тези които не я оби4ат съ6то 6те им хареса,за6тото фантасти4ен или не ,те кара да се замислиШ какъв е смисъла на живота,за 4овеШката природа и за смъртта.
Саби,много странно за6то,но миналата но6т те сънувах, Blushнамерих те в един парк,но аз нямах деца и запо4нах да прегръ6там и да се радвам на твоите,дори приспах Лусия...Абе странна работа са това съни6тата.Как са децата?СправяШ ли се? Hug
Мимиии,стискам палци вси4ко да е наред с теб PeaceКак е Ивко? Hug
Мимки,Кар4ита,като ви гледам снимите искам да ги настискам тия принцески.Мимки сега като изникнаха зъбките,по спокойна ли е малката?
Йоана се нау4и да си мие сама зъбките и като гледа брат си как ги мие и тя милата дебре ли търка и търка,голяма е скица.Като 4уе някоя песен и веднага запо4ва да танцува.Казва си името_Нони,а на брат си вика Пепи и тете.При нас е винаги весело с нея  Laughing
Амига,на патерици,да ти е 4естито името   bouquetКак си?
Тони,4естит фотоапарат,много хубави спомени ти пожелавам да запе4атиШ с него  Peace
Вивиян,може би съм пропуснала,но за БГ ли си заминавате?Как е принцесата на къ6тата?
Анет,много се радвам ,4е малкия се е адаптирал ве4е с градината,наистина голям камък пада от сърцето,когато виждаШ как отиват с радост на градина
А в наШата градина има само 4 деца,което от една страна е добре,за6тото им се обръ6та пове4е внимание,но има4е е някак празно без детски викове и врява  Mr. Green
Герии аз имах съ6тия проблем като теб с градината и работното време,затова я смених с една 4астна и съм много доволна,за6тото имам 4увството,4е давам детето си на най добрата ми приятелка(така ме предразполага тая жена),пла6там съ6тите пари като на другите градини(70 евро) и мога да си я взимам и водя когато искам,всимам си я за обяд към 13.30 и после към 15.30 я водя пак.
Марица,разбра ли за слу4ая в Пиканя,как умират от някакъв вид плевмония майка,ба6та и дъ6теря?Казаха,4е аутосията 6те покаже какво се е слу4ило,но така и не разбрах ни6то пове4е.Как е Ани?Подготвяте ли се за големия ден_ден както казваШе Пепи като беШе малък. Grinning

Моми4ета,отдавна не съм се разписвала и не мога да се спра,толкова не6та имам да ви казвам о6те,но о4ите ве4е ми се затварят,така,4е 6те продължа утре ако ми остане малко време.
Лека но6т и много,много  Hug Hug Hug

# 192
  • в Tara
  • Мнения: 3 287




Честит рожден ден на Ния!

# 193
  • Мнения: 0


Честит рожден ден Ния!

Габи, честита ти нова придобивка!

Ние се подготвяме за карнавала. Очакваме го с голям интерес.

Поздрави на всички!  bouquet Hug Hug Hug

# 194
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Поздрави от снежна България! Такъв сняг валя от снощи, та чак до днес на обяд. В Пловдив натрупа до колене и както винаги - "Снегът пак ни изненада". Нещата полека-лека започват да се нормализират. Но сигурно сте видели какво е в Бг по новините.

Желая ви приятни почивни дни!

Общи условия

Активация на акаунт