За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 641
  • 194
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
Ами вижда се колко си"вежа" Laughing.Ще подкрепя всеки кадърен човек,работещ във всяко от тези звена или както се казват.Защото има много кадърни такива навсякъде.
Ами успех,дано си получат летните униформи и обувчици.
И да не прекаляват с минералната водичка и цигарките Peace,защото е вредно за здравето(цигарите де):

Всеки пети полицай не може да пробяга 800 м
Всеки пети полицай у нас не може да пробяга 800 метра според изискванията и няма да успее да догони бандит на по-малко от километър.

Причината е, че над 20 на сто от пазителите на реда не отговарят на изискванията за физическа форма, не се явяват на задължителните годишни изпити или пък носят извинителна бележка от лекар, съобщава в. "24 часа".
Хиляди редови полицаи не могат да преодолеят 800 метра за 4 минути или да направят 40 лицеви опори, каквито са нормативите. За проблема алармираха от центъра за бойна подготовка и спорт на МВР. Вместо да стават по-силни и ловки, по-голямата част от полицаите се запускат с всяка изминала година. Никой не ги наказва, ако не отидат на физически изпит или не го издържат.
На последните два задължителни годишни изпита за физическа подготовка, проведени през 2008 и 2007 г., са се явили 87 процента от полицаите. Други 7 процента дошли, но не облекли екипите, защото имали извинителна бележка от лекар, показва статистиката. От 80-те процента, преминали през теста, средно 15 на сто не са покрили минималните нормативи за последните две години.
Пазителите на реда се затруднявали да скочат 210 см от място за мъжете и 175 см за жените. Проблем за униформените било и да обиколят четири пъти две колчета в т.нар. осморка за по-малко от 17 секунди. Някои от мъжете нямали сили да направят 40 лицеви опори, а дамите се затруднявали от 32 коремни преси.
Оказва се, че именно охранителните униформени полицаи, които всеки ден трябва да ловят бандитите на улицата, са най-зле подготвени. Най-мързеливи са полицаите в София и големите градове. Отчита се като цяло, че жените в униформа са по-старателни.

# 16
  • Мнения: 2 908
Благодаря,прочетох вече вестниците StopТи дали нямаше друга песен да пееш,ако имаше полицай,не дебел,можещ да избяга еди кое си разстояние за еди колко си време,искащ да работи и то съвестно-да те питам тогава каква песен щеше да пееш-ама нямаш-и за това не знаеш дори за какво иде реч.Съпруга ми няма униформа и обувчици,дори не е бил на протеста и не смята да идва.Но както казах вече-ти си много вежа,в час си с всичко на този свят.И не само ти...

# 17
  • Мнения: 143
Я чакайте малко, защо пишете глупости и обиждате хора, които не познавате и хора без които не можете, още повече, че като ви дойде яйцето до гъза при тях тичате и се жалвате.
Бях на доктор искаше да му бутна пари, за да ме лекува и какво сега всички доктори са боклуци така ли?
Скъсаха ме на изпита по Висша математика, защото не работя в престижна фирма и не мога да правя услуги - трябваше да бутна някой лев - по-вашата логика и преподавателите са боклуци и не заслужават по-добри условия на работа.

Съпруга ми работи в системата и аз се гордея с това, финансово не сме добре и минахме през доста здравословни проблеми наши и на близки, въпреки това не е взел и 1 лев. Трепе се целодневно, понякога продължава и през ноща, а още по-често събота и неделя, да ви пазят и защитават, а после неблагодарници като вас да ги обвиняват и да слагат всички под един общ знаменател.
Знаете ли колко празници съм прекарала сама - за да ви пази вас и вашето спокойствие
Madam Stasita подиграваш се, че искат нови и по-здрави обувки и дрехи - каквото и да напиша ще го иронизираш, защото твоя съпруг не се е прибирал премръзнал с мокри крака и не е прекарвал на крак двойна бронхопневмония. Затова по-добре си замълчи ще дойде момент в който ще разбереш, че не си била права.

# 18
  • Мнения: 25 849
Како,Сийке-а твоя дедо(на разговорен-дядо) бие ли те,що ли,че зададе този въпрос? Whistling


Не, не ме бие, съжалявам, че ще те разочаровам. В България само полицията бие.  Mr. Green
Черпя!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370098.0;all

# 19
  • Мнения: 2 908
Ха,така,како Сийке,наздраве! Hug
В Америка пък всички бият-и чернокожи,и белокожи,с пистолети,без пистолети,а Австрия ли беше,къде ли сега,дето оня застреля две малки деца в ясла....там не бият само полицаите.Какъв е този сайт,дето си ми дала-мен лични драми не ме интересуват-ако исках да чета-да съм си купила"Лична драма" Mr. Green
vasipan  се е ядосала,ама файда няма,щото то булгарина си знае,та си бае,чак си лае до последно.Аз затова не се напънах толкова подробно да разкажа как се е прибирал моят пък мъж,защото то вас това какво ви интересува-кучета го яли-ами да-то и твойто мъжо по тази логика,кучета го яли-да се оправя-ми то и моят се оправя както може,дори не е идвал и помирисвал протеста-аз повече се ядосвам от него,щото виждам как се изгъзва и то за такива люде като вас.
А,не ме е бил още-пък е  полицай-има време де-може да се оплача тук в този форум-нали е за такива драми обикновено? Thinking Mr. Green

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:01 от Супер мама

# 20
  • Мнения: 25 849
Какъв е този сайт,дето си ми дала-мен лични драми не ме интересуват-ако исках да чета-да съм си купила"Лична драма" Mr. Green

Същият, в който пишеш в момента.  Laughing
Да си пуснете темата тук е същото, като да я публикувате в Лична драма.
Наздраве!  Mr. Green
Дано утре, когато поизтрезнеете, помолите да я преместят, ако искате да ви вземат насериозно, де.  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 908
Не съм я пуснала аз-само пиша в нея мнението си-отново не се обръщаш към точният човек- Wink-не съм ти виновна аз,а авторката.Къде и как трябва да бъде преместена и поправена-да съгласуват авторка и модератор-аз не съм никоя тук,како Сийке.Че сайта е същият ,в който пиша сега е ясно-то такива лични драми само тук могат да се пишат-аз обикновено не влизам тук,дори не пиша,ама сега ме трогнаха тези две теми тук-тази и другата за тоалетната чиния-невероятни са просто-творение на майстори.Не искам да обидя авторката тук,защото защитавам тезата и,ама първо не звучи добре,второ-пуснала е незащитим казус и е било въпрос на губене на нерви и време.При положение,че мъжа ми е в системата,не бих си позволила да пускам такава тема,защото знам,че ще се сблъскам с поне една кака Сийка... Whistling...на всяка манджа мерудийка....Добре звучи.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:13 от Супер мама

# 22
Протестът на полицаите е свързан с по гореизложените данни. Всъщност горните данни са една от причините за протеста. Като цяло имам пряк поглед върху системата на наемане МВР служителите. От друга страна през последните 2 години имам и поглед върху качествата им сравнени с други полицаи от чужди държави /САЩ, Турция, Швеция, Унгария, Русия, Италия, Китай, Германия, Франция и т.н да не изброявам, над 20 страни/ Основната разлика е че българската държава и специално министерството поддържат системна политика на безхаберие към хората отговарящи за правовия ред и охраната на страната. От друга страна доверието към полицията е ниско защото полицията не изпълнява задълженията си за охрана на обществения ред. Причина за това е отсъствието на силна правова държава, или още по ясно наличието на политическа класа желаеща да развие държавността в България. Причината за това е че политическата класа е сраснала и зависима от формите на организирана престъпност - вкл икономическа и няма интерес да има управлява държава където се спазват законите, тъй като това означава /освен другите неща и/ промяна на личния състав на самата политическата класа. В този дух политическата класа има нужда от лошо обучена, немотивирана и неефективна полиция която не излага на показ и не разследва нейните собствени “далавери”. Това е порочен кръг който тези който искат да останат на работа в полицията се опитват да разкъсат с протеста си. /Пред очите ми за по малко от 4 години над 30% от колегите ми напуснаха и си намериха по добре платена и по малко стресова /особено второто!!/ работа в недържавната сфера. /Само да отворя скоба че имам хуманитарно образование и не съм оперативен - респективно никой от тях не отиде в охранителния сектор, но една колежка направи успешна кариера в KPMG/ Получава се омагьосан кръг - липса на гражданско общество - липса на ефективна полиция. Този кръг може да се разкъса само от политиците - те да започнат да изграждат и двете. Но тъй като ако те започнат да го правят новопоявилата се полиция и национално съзнание ще ги премахнат поради начина им на препитаване, нямаме политическа сила която да започне да развива България като силна държавност.
Опитите на полицаите /напр пушенето/ или отделни граждани/групи да направят това самостоятелно се спират/парират от политическата класа под различни претексти. Именно за това полицаите стачкуват - защото най-добрите от тях се принудени от условията на работа да напускат системата.

И все пак да се върнем на основната тема: Защо "стачкуват" полицаите? Позволявам си да пейстна нещо от police.ba4ka.com

Списък на исканията им:

1. Иницииране промяна в ЗМВР в глава 20 “ Синдикална дейност “ в срок от 1 месец, както и промяна на нормативните документи, регламентиращи тази дейност.

2. Незабавни промени в НК, предвиждащи по-тежки наказания и свеждащи до минимум възможността за освобождаване от наказателна отговорност и замяна на ефективната присъда с по-лека (условна, пробация) за лице, извършило нападение срещу служител на МВР при или по повод изпълнение на служебните му задължения. Инкриминиране на съпротивата при арест и неизпълнението на полицейско разпореждане.

3. Подобряване материално-техническото и финансово – ресурсно обезпечаване на дейността на служителите от МВР в съответствие с функционалните им задължения в срок до 4 месеца. От Министъра на ВР да бъде предоставена конкретна и публично оповестена програма за предстоящите действия в тези направления на дейност в срок до 1 месец.

4. Увеличение на основната работната заплата с 50 % на служителите в МВР считано от 01.01.2009 г., в срок до 01.03.2009 г.

5. Заплащане на извънредния и нощен труд в съответствие с разпоредбите на КТ, ежемесечно и без ограничение на максималния брой заплащани часове.

6. Увеличаване средствата за вещево доволствие минимално с 200 % и средствата за храна на ½ минимална работна заплата;

Забележете че парите са поставени в точка 4. За сравнение мога да приложа заплатите на колегите със сходен стаж от различни държави:
САЩ - 2500 е
Германия 2500 е
Франция 2200 е
Румъния - 900 е
Русия - според района но между 600 и 900 евро
Турция според службата - там напр жандармерията получва над 1300 евро, полицаите около 700 но имат много безплатни придобивки като жилища, гр транспорт, намаления за детски градини и училищата за децата.
Швеция - ... човекът когото познавам от там е началник сектор на 45г и получава 3700евро , предполагам че някой с моя стаж ще взима около 2900
/Ако имате въпроси за заплати в други страни мога да питам, с хората контактувам ежедневно, без събота и неделя Wink/
В сравнение с горното мога да добавя че според сега действащите нормативни уредби служебно куче в МВР получава порцион за храна от 1лв и 20 ст, а полицая получава порцион за храна от 0.60 ст. И двамата на ден.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
За сравнение мога да приложа заплатите на колегите със сходен стаж от различни държави:
А за сравнение ще ни приложиш ли и:
-каква е разкриваемостта на престъпленията
-каква е степента на корупция
-каква е степента на подготовка
мога и още да изброявам..............
Та като сме почнали да се сравняваме със САЩ,Швеция,Италия и т.н. чакам................
П.П. Много е лесно да се сравним с Пешо ,който кара джип,ама питали ли сте се Пешо, какво е направил за да го заслужи?

# 24
  • Мнения: 2
Разкриваемостта на престъпленията е свързана с работещата система на правосъдието и следствието които са извън МВР. Имам приятел от криминална в трето и той простичко обясни нещата така: когато имам престъпление закона ми дава от 50 възможности само една да докажа кой го е извършил и да го изправя пред съда. В съда адвоката и съдията имат 49 възможности да го освободят.
-степента на корупция е много висока, нямам данни но то се вижда с просто око. причината е както писах и по горе : "политическата класа има нужда от лошо обучена, немотивирана и неефективна полиция която не излага на показ и не разследва нейните собствени “далавери”. Това е порочен кръг който тези който искат да останат на работа в полицията се опитват да разкъсат с протеста си."
- степента на подготовка... ако говориш за АМВР е доста посредствено. Лично за мен, работейки в конкурентна международна среда /полицай/ на два пъти за 4 месеца бях предложен за началник на сектор, първия път отказах, втори приех. Имам награди - неофициални от моите началници, защото официални тук никой не дава. От 5 началник сектори в нашия pillar, двама бяхме българи - аз на логистиката, другия на IT сектора. Общо от над 50 международни полицай в pillar-a, 4 бяхме българи, не бяхме много но работехме добре.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:40 от arata

# 25
  • Мнения: 25 849
При положение,че мъжа ми е в системата,не бих си позволила да пускам такава тема,защото знам,че ще се сблъскам с поне една кака Сийка... Whistling...на всяка манджа мерудийка....Добре звучи.

Айдеее, кака ти Сийка стана виновна и за дереджето на полицаите. Брех таз Сийка, бре!  Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Айдеее, кака ти Сийка стана виновна и за дереджето на полицаите. Брех таз Сийка, бре!
Естестевено,че си виновна,и ако онази женичка изневери на мъжа си полицай от другата тема пак ще си виновна!"Разтурикъща" такава,а си мислех,че си само клюкарка Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 25 849
Виж, много се засегнах - не съм такава, пък!  Crossing Arms  Tired
Затова ще викна високо, та дано цял форум ме чуе:
СКЪПИ СЪФОРУМЦИ, ПОДКРЕПЕТЕ, МОЛЯ ВИ, ПРОТЕСТА НА ПОЛИЦАИТЕ ОТ ТЕХНИТЕ ЖЕНИ, ЧЕ ПОСЛЕДНИТЕ НАПРАВО НЕ СЕ ТРАЯТ!
 Много ми е важно!  Praynig
Мерси!  bowuu

# 28
  • Мнения: 2
Между другото само да уточня нещо - подобни публикации в средствата за масова информация точно преди протеста на полицаите не са случайни. Целта е да се създаде негативен образ на тези от нас който ще излязат с искане за промяна на статуквото в България. Това е "нормална" "естествена" "мръсна" пропаганда която се развива при подобни случай с цел изкривяване на образа и от там промяна на обществените нагласи срещу протестиращите.
Не знам дали някой си даде сметка че исканията на полицаите всъщност са по същество искания за правова държава, където законът да важи за всички  и да се спазва. И всъщност това са същите искания които имат и останалите граждани в България - студенти, родители, учители, пенсионери и т.н. Но поради естеството на работата си полицаите нямат право да се присъединят към "нормалните" протести на несъгласие и затова организират "пушене", "пиене на вода" и тн Но идеята е същата, просто мястото и хората са различни.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 430
arata ,разбирам,че си полицай,предполагам ,че не си от онези "всеки пети" полицай.Сигурна съм,че има и други достойни мъже като теб(казвам мъже,защото  български полицай повярвай ми е обидна дума).Но една птичка пролет не прави!
Ако вие самите не се борите честта на пагона,не направите така,че да сте достойни за уважение,не очаквайте подкрепа.
 Аз лично си пожелавам поне веднъж да се почувствам горда,че имаме в България полиция.Поне веднъж да се почувствам сигурна и защитена от българската полиция.На този етап от живота си само разочарование съм получавала.
Съжалявам,но няма да ви подкрепя!

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:58 от Madam Stasita

Общи условия

Активация на акаунт